Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK

Odcinki
Sezon 2
❧  Odcinek 2x26 - Powstanie feniksa  ☙

AutorOdcinek 2x26 - Powstanie feniksa
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 04-01-2012 11:15
Mroczna Bloom użyje swej mocy, by odblokować magię Relix. Flora, Musa, Stella, Layla i Tecna wydadzą ostateczną walkę przeciwko mocom Darkarowi.


| OGLĄDAJ ODCINEK | ZOBACZ KADRY |
POPRZEDNI ODCINEK | NASTĘPNY ODCINEK




Edytowane przez PVTeam123 dnia 15-10-2020 12:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26- Powstanie feniska
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 22-05-2012 20:13
Musa i Riven serce. Trochę mnie zdziwiła ta zmiana Rivena. Zawsze był taki 'niedostępny', a tu nagle BUM... i zakochuje się w Musie. Niestety za dużo się kłócą.


(c) Flama

Edytowane przez Cattie dnia 04-07-2015 21:58
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26- Powstanie feniska
~Noemi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-06-2012 18:06
Jakieś dwa lata znajomości i dopiero wtedy Musa i Riven się pocałowali, w sumie to Musa pocałowała Rivena, ale to nic. Nastała niezręczna sytuacja, gdy Riven odzyskał przytomność, Musa od razu odsunęła się do tyłu wstyd.
Edytowane przez Cattie dnia 04-07-2015 21:58
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26- Powstanie feniska
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-08-2012 18:52
A tak w ogóle, to pozwolicie mi zabić Iginia? Musa pocałowała nieprzytomnego Rivena, on się ocucił, Musa się odsuwa i co. Jak to co, przejdźmy do Bloom i Sky'a, nie było ich przecież na ekranie przez pół sekundy! Ze Straffi'ego już naprawdę jest taki piernik, że nie wie, co to "romans"? Wie, ale chyba tylko w przypadku Bloom i Sky'a. Ech. Riven chyba mógł chociaż podejść do Musy i ją przytulić, czy coś w tym stylu. Taniec to dla mnie za mało mellow.


I'M BACK

Edytowane przez Cattie dnia 04-07-2015 21:59
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26- Powstanie feniska
~ariela_
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-09-2012 16:17
Wolałam jednak Bloom w wersji ''Dobrej'' czarodziejki! Jako Dark ma może fajny ciuch, ale ten jej śmiech a la Icy mnie przeraza :D.
Ale najlepsza była scenka, jak Riven pocałował się z Musą... w końcu, po wielu latach oczekiwania ;p.




(av) by Cz_Flora
Edytowane przez Cattie dnia 04-07-2015 22:00
26203950 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26- Powstanie feniska
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-11-2012 18:53
Dark Bloom 8D. Tak tak tak możecie mnie zabić, ale uwielbiam tę wersję Bloomy 8D.
Nie żebym się szczegółów czepiała, ale w tytule jest błąd ortograficzny :c.


stary magiczny dziad
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 28-12-2012 14:31
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26- Powstanie feniska
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-11-2012 10:34
Chyba ich porąbało, że Codatorta i jego mały mieczyk miałby odeprzeć taki wielki topór w rękach ogromnego potwora. W normalnym świecie, już dawno by go zmiażdżył.
Macie rację. Mroczna Bloom cały czas tylko się chichrała i z pięćdziesiąt razy recytowała zaklęcie. Może po przemianie straciła zdolność mowy? Bo innego wytłumaczenia nie znam.
Riven, jak się rzucił za Musą! Widać, że mu zależy, bo sam oberwał za swoją dziewczynę. Tylko niepotrzebnie potem się od niego odsunęła. Cóż, może się go wstydziła po prostu.
Połączone Trix ładnie wyglądają. Oj, jeszcze by tak dać normalną twarz i stworzyć postać bazującą na ich kształcie. Byłoby super.
Ej, następna seria kończy się imprezą w Alfei. Widziałam nawet Sponsusa tańczącego z Amentią. Zauważyłam także, że dużo dziewczyn sobie pląsa razem, ale zobaczyć dwóch chłopaków, to już nie bardzo.
A Kiko dostał skrzydełek i odleciał xD.
Nawet przyjemny finał drugiego sezonu, ale moim zdaniem, mogli nie powtarzać tego motywu z imprezą.

Ta, ta, może jeszcze "Powstanie peniska", co?
Dzieci, wy tego nie widziałyście xD.
I poprawić mi to, bo mam głupie skojarzenia!




Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 28-12-2012 14:33
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26 - Powstanie feniksa
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-02-2013 19:24
Ale akcji! Ten odcinek po prostu ubóstwiam. Mroczna Bloom żegnaj, ale to wyznanie Sky'a było cudne. Tak w ogóle to zastanawiam się dlaczego Layla i Stella nie walczyły wcale gdy Sky mówił do Bloom, bo im nic nie było. Dobrze że wszystko dobrze się skończyło.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 01-02-2013 19:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26 - Powstanie feniksa
~MagicalNelly
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-04-2013 16:01
Mroczna Bloom jest straszna... Ona tylko się śmieje i recytuje tą "pieśń mocy". Trix się połączyły. Wyglądają dziwnie po tej przemianie. Chatta się popłakała, kiedy miała się rozstać z Florą. Widać, że wróżki nie lubią rozstawać się ze swoimi czarodziejkami. Tune powiedziała: Drogie panie, panowie na nas czekają. Ach, ta jej etykieta. Kopie kodeksu ładnie wyglądają. Stella ułożyła szyfr dzięki modzie xD. Ooo... Darkarowi zależy na Dark Bloom. Amore: Czy któraś widziała Lockette?. Chwilę później Lockette:Bloom, tylko tyle mogę dla ciebie zrobić. całus. Codadorta fajnie załatwił tego potwora. Riven przyjął cios zamiast Musy. Nareszcie między nimi istnieje big love. Pojawiają się Trix.
Layla: A co to za straszne stwory?
Tecna: Cóż, sądząc po ich magii...
Timmy: ...to są Trix.
Stella: A sądząc z wyglądu, to nauczyły się współpracować w jakiś chory sposób! - :hahahaha: Sky powstrzymuje Darkara dzięki swoim uczuciom, jakie żywi do Bloom. Konwergencja Winx Charmix jest super. Fajna była ta impreza na końcu. Odcinek jeden z najlepszych.


Blog

Edytowane przez Cattie dnia 04-07-2015 22:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26 - Powstanie feniksa
~Vivian
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-04-2013 12:43
Ale najlepsza była scenka jak Riven pocałował Musę - w końcu, po wielu latach oczekiwania ;p. Ten odcinek po prostu ubóstwiam. Żegnaj, Mroczna Bloom... i to wyznanie Sky'a było cudne.


(c) rossattiee

Edytowane przez Cattie dnia 04-07-2015 22:03
47473110 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26 - Powstanie feniksa
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-09-2013 15:06
Dark Bloom wygląda fajnie niegrzeczny. Nawet lepiej, niż zwykła Bloom. Bardzo polubiłam ten jej czarny charakterek i wszystko. Strój miał dobrze dobrany kolor, tylko denerwowały mnie te jej żółte oczy (wtf xd żółte oczy? no njeee xd). Odcinek bardzo dobry, jeden z najlepszych w tym sezonie.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26 - Powstanie feniksa
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-01-2015 20:02
+ Finał o wiele lepszy od tego z pierwszego sezonu.
+ Znowu cały czas coś się dzieje.
+ Mroczna Bloom. Szkoda, że to już jej ostatni odcinek...mogłaby zostać na dłużej.
+ Połączone Trix fajnie wyglądają.
+ Scena Musy i Rivena była smutna.
+ Magia konwersji się udała.
+ I ogółem sezon drugi możemy uznać za udany. Znowu brak minusów.
+ Końcowe scenki były ładne.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26 - Powstanie feniksa
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-07-2016 01:38
Potwór silniejszy od doświadczonych magów? O kurczę nie brzmi dobrze. Potwory na drodze Winx i chłodna logika Tecny żeby nie zużywały Charmixu na potwory bo braknie na Darkara super podoba mi się, również to iż czarodziejka sama z Digit decyduje iż zostaną walczyć z potworami Darkara. Swoją drogą czy tylko mnie wkurzyła reszta spierniczając gdzie się da ?.
Czy mi się wydaje czy widzimy Trix w niebycie oddające Charmix w magii łącznej do pokonania Darkara? Ciekawi mnie czy są świadome że pomagają swoim rywalom.
I kolejny zakok łamigłówka i wróżki strażniczki dające puzzle które suma sumarum układa Stella modnisia? Super że Helia i Flora mają swoją język.
Super Walka Winx z Darkarem i ale przepraszam szlag mnie trafił na to odczarowanie Bloom przez Sky`a .
Ogólnie super bitwa i ogólnie czuć dużą grozę sytuacji. Nauczyciele trzech szkół i Winx z wróżkami oraz Magicy i ciekawe czy świadome ale Trix super naprawdę dobrze to wyszło i Tecna miała racje musiały naprawdę bardziej nienawidzić Darkara niż odwieczne rywalki.
Super imprezka na końcu. Bardzo udany sezon.



Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x26 - Powstanie feniksa
~PaperCats
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-09-2022 00:12
No i koniec mojego ulubionego sezonu. Sezon, gdzie każda postać miała czym się popisać, każda dostała development, gdzie scenarzyści nie bali się dać nam spokoju od akcji i fabuły, i po prostu nacieszyć się okruchami życia w serii. Pozwoliło nam lepiej przyswoić postacie, niż w sezonie pierwszym (gdzie powiedziałabym, że robota w porównaniu była zrobiona pokracznie, plus okropny pacing tamtego sezonu), dzięki czemu skupiony w pełni na fabule sezon 3 znacznie lepiej się przyjmuje. W skrócie, decyzja na przebieg sezonu pozytywna dla samego sezonu, jak i jako podbudowa na przyszłość. Jest to dobry przykład jak wykorzystać już ustawione elementy (sezon 1), rozpisać je jak należy i stworzyć idealny punkt odniesienia dla postaci na przyszłość. Podręcznikowo wykonana robota na skalę serii.

Dla podsumowania aż zaznaczę co zostało osiągnięte na płaszczyźnie rozwoju postaci w tym sezonie, w porównaniu z sezonem pierwszym oraz co ma wpływ większy/mniejszy na sezon trzeci. Mamy Bloom, której poszukiwania rodziny zeszły na dalszy plan i otrzymuje sezon, który chyba jest najmniej skupiony na niej (obok powiedzmy sezonu 4). Co zdecydowanie działa na plus, ugruntowuje jej postać jako faktycznie jedynie część tego wielkiego świata. Zamiast tego mamy już bardziej realny progress, w postaci jej kłótni ze Sky'em, gdzie oboje skorzystali na tym i nauczyli się kontrolować swoją zazdrość i gniew, i dojrzeli w związku.

Dalej mamy Florę, która już od pierwszego sezonu była tragicznie nieśmiała i niepewna siebie, dostała w tym sezonie bliźniaczą wróżkę Chattę, która jako kompletne przeciwieństwo jest wygadana i odważna, i aktywnie w ten sposób motywowała Florę by zacząć budować pewność siebie, kończąc na wyznaniu swoich uczuć do Helii. Niech żyje dobra podbudowa przez dwa sezony!

Tecna, która z Timmym chyba miała najciekawszy wątek i chyba najbardziej realnie zrobioną miłosną rozterkę w serii. Wszystko w ich zachowaniu miało sens, nie było cienia przesadnej toksyczności i oboje nauczyli się lepiej wyrażać swoje emocje. Dojrzeli w związku, jak Bloom i Sky, choć na inny sposób. Zarówno Tecna przestała wstrzymywać silniejsze emocje, jak i tchórzliwy Timmy nabrał pewności siebie w swoich umiejętnościach.

Musa, która miała pociągnięty wątek śmierci swojej matki i musiała borykać się ze swoim ojcem, oraz sama nie wiedząc czego chce w swoim życiu miłosnym. Jednocześnie Riven, który po pierwszym sezonie nauczył się nie być samolubem i nabrał chociażby przyjacielskiej rywalizacji ze Sky'em, sam zaczął powoli zbliżać się do Musy, bez jednak tego cienia toksyczności, której był znany w pierwszym sezonie (czy w późniejszych sezonach, bo character assassination rly ). Bo czemu by miał być toksyczny po swoich przeżyciach w pierwszym sezonie, zamiast tego jest sam w sobie dosyć niepewny i nieśmiały w tym wszystkim, podobnie z resztą jak Musa. Dlatego końcówka, gdy oboje się żegnają, a potem Riven jest skłonny się poświęcić dla Musy, a ta nie ukrywa swojego zmartwienia nim naprawdę daje mi po serduszku. God bless Layla, za końcówkę z nią i Rivenem.

Swoją drogą, te miłosne ceregiele w większości mają swój peak i "konkluzję" tak to nazwijmy, właśnie w tym sezonie. W trzecim sezonie dziewczyny po prostu są w szczęśliwych związkach (z wyjątkiem). Już to mówiłam, ale cieszy mnie, że nie zostały wrzucone wszystkie w związek od razu w pierwszym sezonie, zamiast tego dziewczyny i chłopaki musieli dorosnąć, dojrzeć całe te dwa sezony, i dopiero pod koniec drugiego w większości stały się prawdziwie szczęśliwe w związku. Wiadomo taka Stella i Bloom szybciej się zżyły, ale tylko Stella w zasadzie od razu skończyła w związku (co akurat wtedy w porównaniu z resztą było dobrym wyjątkiem), a Bloom powoli cały sezon zbliżała się do Sky'a. Wszystko powoli, wszystko w swoim czasie, postacie musiały dojrzeć do prawdziwego związku i cieszę się, że scenarzyści to rozumieli.
Nadal nie wiem po co wprowadzili Jareda do historii, skoro nic z nim nie zrobili, a w zasadzie nie był potrzebny na dobrą sprawę xd

Layla miała swoje całe wprowadzenie, więc zamiast rozwijania, miała set up i jej wątek to przedstawienie jej od zarówno najlepszej strony, jak i od strony swoich największych lęków, dodatkowo teasując jej problematyczną relację z rodzicami. Dobry set up, który twórcy regularnie ciągnęli cały sezon, i świetnie potem wykorzystali w następnym sezonie. Niech żyje myślenie o serii jako całości, a nie pojedynczym sezonie!

Stella miała tutaj najmniej do roboty, ale biorąc pod uwagę, że jak ustaliliśmy, scenarzyści pisali z sezonem trzecim w głowie, gdzie Stella, ma w zasadzie najdłuższy wątek po Bloom, pozwolili jej postaci odpocząć. Miała mini arc na przestrzeni sezonu, gdzie nie mogła przyzwyczaić się do Layli w drużynie, od strony którego się rozwinęła, zaakceptowała ją i ostatecznie przeprosiła, co jest niecodzienne dla postaci, która uważa, że ma rację większość czasu. Miała również mały tease na przyszłość, w postaci przypomnienia nam o rozwodzie jej rodziców, co again, jest podstawą jej wątku w w trzecim sezonie.

Miło było, na szczęście po najlepszym w serii sezonie, teraz pora na drugi najlepszy w serii :>


DeviantArt: pprcats

Twitter: @papercats__

Dawniej WatSon

Edytowane przez PaperCats dnia 08-09-2022 00:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.