Nowości
14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,062
 Najnowszy Użytkownik: ~lovciamoszecha
Dzisiejsi Solenizanci
AgaWinx
Tireczek

Różności
Pogaduchy
❧  Jeździectwo  ☙

AutorJeździectwo
~klaria400
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-10-2014 16:22
Zdaje mi się, że niewiele osób tutaj jeździ konno, ale mimo wszystko założyłam ten temat. Można tu umieszczać zdjęcia swoich koni, ale też koni, na których się po prostu jeździ.
Ja osobiście jeżdżę na Stokrotce serce. Uwielbiam ją! Jest niesamowicie spokojna. Ma białą maść z brązowymi kropkami na zadzie. Zdjęcia jak na razie nie mam. Aha,zapomniałam dodać, że można tutaj też dodawać informacje o nich uśmiech.

Po znakach interpunkcyjnych stawiamy spację! ---> nie wiem kto, ale na pewno nie ja //Lilla



credit dla Lunaris
#TeamFlora
~La vita è un letto di rose , che sporgono di fra le punte.~

" Dobre czyny są jak gwiazdy, które rozjaśniają ciemne niebo"
Edytowane przez Lilla dnia 16-10-2014 19:22
No. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Wasze konie.
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-10-2014 18:04
Ja nie mam konia, ale moja dobra przyjaciółka dostała od rodziców białego źrebaka kilka lat temu na urodziny. Trzyma go na wsi u swojej babci. Miałam okazję go zobaczyć, ale wolę na nim nie jechać, bo boję się, że może mnie kopnąć, czy zrzucić (narzeczona mojego kuzyna miała nieprzyjemne spotkanie z koniem i musiała chodzić o kulach przez kilka tygodni, a siostra męża mojej kuzynki na ślubie swojego brata i mojej kuzynki miała rękę w gipsie przez konia, a ja wolę nie dołączać do nich). Koń mojej koleżanki jest prawie cały biały. Prawie, bo ma małe czarne kropki. Bardziej podobają mi się białe konie, ale muszę przyznać, że ten też mi się spodobał. Na razie nie zamierzam jeździć konno, bo mam za dużo zajęć dodatkowych (francuski, karate, nauka grania na gitarze i keybordzie, angielski, dodatkowe matematyczne i nauka gotowania w domu). Zapomniałam napisać jak ma na imię. Jest to trzyletni Psikusek.


#TeamDelia
The problem with a good book is
You want to finish the book,
but
You don't want to finish the book.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jeździectwo
~Chatta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-11-2014 00:29
Ja konie kocham chyba od dziecka. Jak większość małych dziewczynek marzyłam o jednorożcu albo pegazie, a najlepiej pegazorożcu. Gdy podrosłam moje marzenie nie znikło, ale podrosło razem ze mną. Już od dawna chce mieć konia, ale nie mam na to ani pieniędzy, ani warunków. Rodzice zawsze mówią mi, że jak wygrają w totka, to kupią mi stajnie i własnego konia xd. No, ale to, że nie mam konia nie oznacza przecież, że nie mogę jeździć konno. Moja przygoda z końmi zaczynała się, gdy byłam jeszcze mała, a na festynach, wycieczkach i różnych tego typu rzeczach, zawsze musiałam się przejechać na koniu, prowadzonym na lonży przez właściciela. Z czasem przybyło mi lat, więc moje oczekiwania się zmieniły. W bodajże szóstej klasie podstawówki zapisałam się do stajni na posiadłości prywatnej. Zapowiadało się świetnie, wzięłam tam nawet chyba trzy lekcje, ale potem pokłóciłam się z koleżanką, z którą tam jeździłam i moja nauka jazdy konnej została przerwana. Po roku lub dwóch tata załatwił mi naukę w innej stajni. Musiałam sobie wszystko przypomnieć od nowa, więc na początku jeździłam na lonży, po czasie samodzielnie stepem, aż w końcu nauczyłam się kłusować. Pewnego dnia, gdy właścicielka nie miała ze mną lekcji tylko trenowała ze mną dziewczyna mniej więcej w moim wieku, to nawet ustawiłyśmy przeszkody i uczyłam się skakać. Lekcje brałam rzadko, ale regularnie, bo co dwa tygodnie. Jednak po około pół roku nadeszła zima i ze względów finansowych musiałam zdecydować - jazda konna lub snowboarding. Wybrałam snowboard, bo w końcu jest to sport zimowy i trzeba było korzystać ze śniegu. Było to rok lub dwa lata temu i od tego czasu jeszcze nie wsiadłam na konia, a żałuję, bo chciałabym. Cały czas sobie obiecuję, że pojadę znowu na konie, ale jakoś efektów nie ma. Mam nadzieje, że jednak w przyszłości się to zmieni i oby było to w jak najbliższej.


av (c) Rossattiee
AzC

Edytowane przez Chatta dnia 26-11-2014 00:33
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jeździectwo
~EVIL
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-11-2014 10:36
Konie, to właśnie jedna z tych rzeczy, które nie chcą być zapomniane już od dziecka. Pamiętam jak w przedszkolu bawiłam się ''My little pony'', wraz z moją starą przyjaciółką Julią. Następnie zbierałam kolekcje oryginalnych figurek tych przepięknych istot. Obecnie mam też obraz z nimi.
Jeżeli chodzi o jazdę konną to nie gospodaruje dużą ilością czasu. Kształcę się w weekendy i odwiedzam Iris - moją klacz u ciotki (na wsi). Jest prześliczna, cała biała, no i niestety też często się ubrudzi. Rasa: koń czystej krwi arabskiej. Uwielbiam kłus i galop. To jak nałóg, naprawdę. Kiedyś spadłam z konia, lecz nigdy nie przestałam jeździć. Toczek robi swoje, bo inaczej wylądowałabym w szpitalu XD.


W życiu liczą się dla mnie 3 rzeczy. Pierwsza to moi bliscy,
przyjaciele i znajomi bez których dni, nie byłyby tak ubarwienie. Druga, to uczucia. Te wszystkie wartości moralne, które czynią nas ludźmi. A trzecia to moja prywatność. Chwila tylko dla mnie, wspomnień i gorącej czekolady... Reszta może się [cenzura]

W świetle i w mroku- opowiadanie
Edytowane przez Cattie dnia 26-11-2014 19:29
52826028 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jeździectwo
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 26-11-2014 10:42
O matko. Kiedyś uwielbiałam konie. Kiedy miałam jakieś 10 lat, mama zapisała mnie na pierwszą przejażdżkę na koniu i od tamtego czasu więcej nie wsiadłam. Dostałam jakiegoś nerwowego konia i spadłam. Poobijałam się, ale nie przyznałam rodzicom do tego co zaszło (wiem, dziwna byłam, ale jak się jest dzieckiem to robi się głupie rzeczy), dopiero po kilku latach. Od tego czasu mam jakąś fobię przed końmi. W życiu nie siadłabym teraz na nim. Tak samo jakoś nie czuje już tego zamiłowania do nich, wystarczyła jedna przejażdżka aby zmienić moje zachowanie.



Edytowane przez Flamli dnia 26-11-2014 10:42
19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jeździectwo
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-11-2014 16:11
Kocham konie - nie wyobrażam sobie bez nich życia, żałuję, że mogę jeździć tylko w weekendy i to na dodatek w wiosnę, lato, początek jesieni. Spadłam już raz, ale bałam się tylko galopu (dziwna sprawa, bo spadłam w stępie, zahaczając nogą o słupek). Teraz jednak nie mam już żadnych lęków, a galop to mój ulubiony bieg.


prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]

Edytowane przez Sophie dnia 26-11-2014 20:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jeździectwo
~Mishaki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-07-2015 15:37
Ja uwielbiam konie! Zamierzam kiedyś zapisać się do jakiejś stadniny, albo coś, bo konie to cudowne istoty. Może kiedyś w przyszłości kupię sobie takiego konia i wio, bo jak na razie to nawet na porządny telefon mnie nie stać. Jak są jakieś imprezy i można jeździć na koniu to ja od razu bięgnę na konia. Ostatnio jeździłam na takim koniu co się nazywał Tornado. Był bardzo spokojny. Co 10 metrów jadł trawę i dalej jechał. Ten taki pan co mnie ubezpieczał (dałam się ubezpieczać xd) to nie mógł odejść, bo ciągle ktoś chciał pojeździć, a najbardziej to ja xd!
736373515141616266252628 http://miraculous.cba.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jeździectwo
~klaria400
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-07-2015 16:50
A więc a propos Tornad itp. xd. Na początku pisałam, że jeżdżę na Stokrotce i nadal tak jest, niemniej jednak zaczynam przesiadać się na Katiuszę, gniadego kuca walijskiego, jak ktoś chce, to niech sobie wygoogluje tę rasę. Stokrotka ma dużo pracy, Kati zresztą też, więc prawdopodobnie będę teraz ćwiczyć z Weną... Chucham na zimne, bo może być i tak, że trafię na Brego... Mówimy na niego Szatan. Czyż nazwa ta nie mówi za siebie???



credit dla Lunaris
#TeamFlora
~La vita è un letto di rose , che sporgono di fra le punte.~

" Dobre czyny są jak gwiazdy, które rozjaśniają ciemne niebo"
Edytowane przez Sophie dnia 07-07-2015 11:57
No. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jeździectwo
~Mishaki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-07-2015 17:18
klaria400 napisał/a:
A więc a propos Tornad itp. xd. Na początku pisałam że jeżdżę na Stokrotce,i nadal tak jest,niemniej jednak zaczynam przesiadać się na Katiuszę,gniadego kuca walijskiego,jak ktoś chce to niech sobie wygoogluje tę rasę. Stokrotka ma dużo pracy,Kati zresztą też,więc prawdopodobnie będę teraz ćwiczyć z Weną...Chucham na zimne,bo może być i tak,że trafię na Brego...mówimy na niego Szatan. Czyż nazwa ta nie mówi za siebie???

To jakim on musi być szatanem... Co on takiego robi, że jest Szatanem? Jaka rasa? A Kati to ogier, klacz czy wałach (walach to taki rodzaj nijaki tylko u konia uśmiech)? A ta Wena to Wena czy Wena imię? Jak imię to jakiej jest rasy koń ten?
736373515141616266252628 http://miraculous.cba.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jeździectwo
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-07-2015 19:16
Trochę czasu minęło od mojego ostatniego postu i teraz... na pewno bardziej wiem, co pisać.
Że jazdę konną uwielbiam, już pisałam, ale mogłabym to powtarzać tysiąc razy. W sumie szaleję nie tylko za samym jeździectwem. Uwielbiam spędzać czas w stajni, mogłabym stamtąd nie wychodzić - a gdy ktoś w mojej obecności stwierdza, że konie śmierdzą, jestem gotowa skoczyć mu do gardła (czego oczywiście ostatecznie nie robię).
Jeżdżę głównie na koniach 'polskich' ras, na klaczach. Głównie na Agili, która ma fajny, równy galop. Czasem na Herrerze, czy Hegemonii. Są to konie miękkie w pysku, maści gniadej.
W sierpniu planuję wyjechać na obóz konny, bo po mojej 'jeździe' stwierdzam, ze koniecznie potrzebuję ostrego treningu. W sensie, częstego. Jednak raczej najpierw odwiedzę tą stadninę, bo chcę poznać panującą tam atmosferę, tamtejsze konie. Chociaż chyba nikt nie zastąpi mojego teraźniejszego trenera.




prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jeździectwo
~klaria400
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-07-2015 11:07
Misiaku (nie mogłam się powstrzymać, tylko raz tak napisałam), spokojnie z tymi pytaniami xd. Kati to klacz... Grama: TA KATIUSZA. Wena to imię szeroki uśmiech. Rasa... podobna do Stokroty, ale maść się nie zgadza do tej samej rasy, więc... Kuc niemiecki albo mieszaniec (dopytam się). Co do Szatana... To koń fryzyjski, czyli jest kary. Dlaczego go tak nazywamy? Z różnych powodów. Ucieka i podburza do tego inne konie, wszystkie zaczynają szaleć. W czasie jazdy nie stosuje się do poleceń albo staje i tylko KAMIENIEM Z MIEJSCA RUSZYSZ! No i to ostatnio... ja czyściłam Stokrotkę, Niki prowadziła Szatana na padok, kiedy nagle się wyrwał i popędził do mojej "podopiecznej", trącając ją pyskiem (klaczka, co nie :heheuśmiech Przypięłam zalotnika do belki przy ścianie... Wtedy Nikola z powrotem próbowała go wyprowadzić... wtedy kopnął przechodzącą obok Zuźkę. Tak mocno, że się przewróciła. Wszyscy się zbiegli, a ona strasznie płakała. Ja też przerwałam pracę i pobiegłam pomóc moim kol, zanim przyjdzie pan Kuba. Opatrzyliśmy jej nogę... strasznie obtłuczona jest, a to boli bardziej niż złamanie nawet. Siedzieliśmy z nią przy siodlarni, żeby doszła do siebie. TO JEST WŁAŚNIE SZATAN.



credit dla Lunaris
#TeamFlora
~La vita è un letto di rose , che sporgono di fra le punte.~

" Dobre czyny są jak gwiazdy, które rozjaśniają ciemne niebo"
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 07-07-2015 12:40
No. Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
~nexusik0
12:17:07 16.05.2024
Słyszałem piosenkę Nemo w radiu i szału nie było. W ogóle mi się nie podobało.
~Cattie0
23:52:20 15.05.2024
ale wgl tekst "Dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo"? słucham? xdd
~Cattie0
23:51:53 15.05.2024
podejrzewam, że Joost został zdyskwalifikowany m.in. przez nastawienie przeciwko Izraelowi - izraelscy dziennikarze byli straszni i gnębili innych uczestników i dziennikarzy, może doprowadzili do rękoczynów, nie wiem. okropna sytuacja.
~Cattie0
23:48:19 15.05.2024
rap, opera, taniec i tekst o wyłamywaniu się z genderowej binarności i odnajdywaniu się w świecie, och mamo, jakie to jest cudowne. od pierwszego obejrzenia chciałam, żeby ta osoba wygrała. i się cieszę ogromnie, tym bardziej że jest propalestyńska: ))
~Cattie0
23:46:52 15.05.2024
no ale ok, mówiąc o występach, to kocham piosenkę Norwegii i norweski w ogóle, ale... jak tylko zobaczyłam występ Szwajcarii.. głos mi uwiązł w gardle. każdy element tej piosenki był tak przepiękny...
~Cattie0
23:45:57 15.05.2024
jestem zdania, że wszystko, co robimy, jest polityczne. nawet jak twierdzimy, że jesteśmy apolityczni, to nie jesteśmy. a bojkot jednostkowy nic nie da, ale na poziomie społeczności już tak. słyszeliście o starbucksie??
~Cattie0
23:43:42 15.05.2024
oj, enter kliknęłam xd no ja też nie oglądałam Eurowizji, postowałam jakieś urywkowe informacje, nie mogę patrzeć z czystym sumieniem na konkurs tworzony przez EBU, który ostro traktuje jakikolwiek sprzeciw wobec ludobójstwa.
~Cattie0
23:42:09 15.05.2024
ja uważam, że bojkot daje dużo,
*Lunaris0
11:04:22 14.05.2024
Z mojej perspektywy finał miał trochę bardzo mocnych piosenek, trochę dobrych i sporo mid. Chciałabym, żeby Litwa była trochę wyżej thou. Cały cyrk z Izraelem to ofc nieporozumienie, but oh well, główny sponsor tegorocznej Eurowizji to firma izraelska xDD
*Lunaris0
11:01:36 14.05.2024
Sadge, że zapomniałam tu obstawić, bo właśnie trzymałam kciuki za wygraną Szwajcarii. Dobra piosenka, a przejść od popu do rapu do opery, utrzymując równowagę na tej antenie, skacząc i biegając to jest sztuka. Drugie miejsce Chorwacji i szóste Irlandii też bardzo cieszą, potężne wokale, moi faworyci
~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
~kolec 2570
15:21:12 12.05.2024
Źle mówi
~kolec 2570
15:21:00 12.05.2024
~nexusik 18:35:52 11.05.2024 Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
Nie wiem co masz na myśli odnośnie prania mózgów, ale trzeba zacząć od tego, że cała Biblia jest przeciwna praktykom katolickim, a to, że kościół czasem mówi tak jak Boże Słowo to wcale nie oznacza, że
~Sivlanaya0
10:46:03 12.05.2024
ale oczywiście kazdy ma inny gust
~Sivlanaya0
10:45:56 12.05.2024
nie mówię że Nemo nie umie śpiewać, tylko że moim zdaniem niektorzy spiewali lepiej,
~clax70
10:40:57 12.05.2024
*wokalem
~clax70
10:40:16 12.05.2024
*zarzucanie
~clax70
10:39:59 12.05.2024
A zarzuca nie komuś z takim wokale braku talentu, jest naprawdę niemiłe. Ale wiadomo, w tamtym roku wygrała Loreen, w tym roku wygrało Nemo, a i tak w obu przypadkach ludzie będą niezadowoleni
~clax70
10:37:11 12.05.2024
Poza tym, gdyby wygrała taka Armenia, Ukraina, czy Izrael, to wtedy dopiero na prawdę byłoby polityczne zwycięstwo
~clax70
10:36:10 12.05.2024
*Armenii
~clax71
10:35:49 12.05.2024
Ale co widzisz politycznego w tym, że wygrały dobry wokal, staging i piosenka? Też uwielbiam występy Ukrainy i Armenia, a Nemo wokal miało świetny, biorąc pod uwagę wymagającą choreografię, którą wykonywało, podczas śpiewania niemal operowych dźwięków
~Sivlanaya0
10:21:37 12.05.2024
o albo Armenia tez niezła, fajnie że wykknali ludowa piosenke w ojczystym języku
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.