Nowości
18.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Morskich Głębin oraz World of Winx sezon 1

17.05.2024
❧ dodano komiks nr 239 - Czar morza

14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,063
 Najnowszy Użytkownik: ~sonka
Dzisiejsi Solenizanci
Heroine
Winx Fan7890
WinxLove


Kosz
❧  Kręgosłup  ☙

AutorKręgosłup
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 19:32
Założyłam w sumie taki dziwny temat. Ale właściwie jestem ciekawa czy dużo jest takich osób jak ja. Osobiście mam bardzo słaby kręgosłup. Mam skoliozę, niby małą bo 8 i 10 stopni, ale do tego dyskopatię odcinka lędźwiowego oraz szyjnego. Nie czuję się z tym najlepiej. Muszę jeździć do lekarzy oraz na rehabilitacje. Aktualnie jestem na obozie rehabilitacyjnym. Właściwie nie jest źle.
A jak jest z Wami?


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 19:35
Suz, jesteśmy do siebie bardzo podobne. Również mam skoliozę, ale mało rozwiniętą, ale mam. Cóż... Mi to nie przeszkadza, bo mnie nie boli kręgosłup, no chyba, że coś sobie zrobię xdd. Nie wiem ile mam stopni, ale nie obchodzi mnie to. Ja się tym w ogóle nie przejmuję, bo nie odczuwam skutków. Nie chodzę również na rehabilitacje. Wait! Chodziłam na rehabilitacje i jakieś tam ćwiczenia, ale ze 3 lata do tyłu. Nie mam żadnych ograniczeń, po prostu nie obchodzi mnie to, ale.... Jednak mam w sobie tą świadomość, że mam skoliozę.


50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 19:38
Mi kiedyś powiedziano, że mam delikatną skoliozę, ale to w niczym nie przeszkadza, bo nie jest na tyle rozwinięta. Co jest najdziwniejsze, mam taką śmieszną " dziurę" na górze. Tak jakby brakowało mi jakiegoś jednego kręgu. Kiedy dotknę to miejsce to boli, ale o dziwo doktorka nic mi nie powiedziała na ten temat, więc uznałam, że nie ma się czym przejmować.



Edytowane przez Flamli dnia 01-07-2014 19:39
19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 19:41
Ogólnie skoliozy się ponoć nie odczuwa. W ogóle jak byłam na pierwszej wizycie to doktor stwierdził, że nic mi nie jest (wówczas nie miałam zrobionego zdjęcia RTG). Cieszyłam się wówczas, że te bóle, co odczuwałam to nie od kręgosłupa. Ale niestety były od niego. Niekoniecznie przez tą skoliozę, ale przez dyskopatię. Aktualnie siedzę z bólem szyi, haha, czas zabrać się za ćwiczenia.


(c) Flama

Edytowane przez Rebecca dnia 01-07-2014 19:42
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~Francesca_Rossana
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 19:54
Ja należę do osób chorych na wszystko i nie może zabraknąć tu kręgosłupa. Koleżanka, która sama ma często badania, kontrole robiła mi test. Wyszło, że mam skoliozę kifotyczną, co przypuszczałam, ale teraz się potwierdziło. Właśnie zastanawiam się nad wizytą u lekarza, ponieważ w roku szkolnym nie jestem w stanie przesiedzieć czterdziestu pięciu minut, a to już jest duży problem. Kręgosłup boli mnie często i bardzo przez co mam zatargi z wuefistami, kiedy nie chcę zrobić ćwiczenia, bo wiem, że później nie będę w stanie się ruszyć.


48712404 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 22:11
Ja mam zdrowy kręgosłup i się z tego powodu cieszę. Inni naprawdę mają gorzej. Zawsze jestem wyprostowana, nigdy nie mogę być zgarbiona, ponieważ kiedy się zgarbię jak się wyprostuję, wtedy zaczyna się okropny ból. Byłam na badaniach kręgosłupa tylko raz, bo okazało się, że jest kompletnie zdrowy. Jak to wspominałam. Jeszcze raz powiem, że cieszę się z powodu zdrowego kręgosłupa, nie chciałabym mieć skoliozy.


as mitski once said: ***** ***
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 23:09
Podobnie jak Adelia nie mam problemów z kręgosłupem. Współczuje tym osobom, które je mają. Czasami się garbię, ale staram się poprawić, bo nie chcę mieć w przyszłości jakichś problemów z kręgosłupem, nie mniej jednak zdarza mi się garbić. Nigdy nie miałam robionych żadnych badań, jeśli chodzi o niego, nie miałam potrzeby. Cieszę się, że nie mam problemów z kręgosłupem, bo na pewno jest to uciążliwe.


It's funny how things never change in this old town.
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~Liria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 23:18
Ja również mam skolioze. Od niedawna to wiem bo wyszło w szkole na badaniach. Muszę dużo ćwiczyć i jeździć na rehabilitacje. Ostatnio zaczelam nosic jeszcze wkładki do butów . nie przeszkadzają one zbytnio ale wiem ze sa.Nie czuje sie przez to gorszą.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~MagicalNelly
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-07-2014 12:43
Kiedyś, jak byłam w przedszkolu i w klasach I-III podstawówki miałam skoliozę, nie wiem ile stopni. Chodziłam jakiś czas na ćwiczenia i rehabilitację. Teraz też chodzę, ale raz na pół roku i tylko dlatego, że się garbię, a skoliozy już nie mam. Mam też czasem takie dni, że cały czas mnie boli kręgosłup, ale to się zdarza tylko wtedy, jak leżę w łóżku do 13:00. Ból kręgosłupa bez wyraźnego powodu zdarzył mi się na razie tylko dwa lub trzy razy. Kiedy jeszcze miałam skoliozę to nie było to dla mnie jakiś uciążliwe, w ogóle tego nie odczuwałam. Cieszę się, że już jej nie mam.


Blog
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-07-2014 12:53
Ojej, zapomniałam jeszcze coś dodać. No, cóż.... Mam uciążliwy problem z garbieniem się. Jednak myślę, że może być to spowodowane skoliozą, prawda? Wiem, że niewielka, ale chyba coś jednak ma z tym wspólnego. Nie chcę się garbić, powiem szczerze: upokarza mnie to odrobinkę, bo nawet nauczycielka w szkole to zauważyła, wstyd mi było. To potrafi być naprawdę uciążliwe, ale ja chcę się z tym jakoś uporać. Współczuje Wam.


50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-07-2014 14:28
Na szczęście nie mam problemów z kręgosłupem. Nie byłam chyba nigdy na badaniach, a jak tak, to jak byłam jeszcze mała. Jest u mnie ktoś w rodzinie (nie powiem kto xd), kto ma problemy z kręgosłupem. Współczuję wszystkim osobom, które chorują na kręgosłup. Nie mogą one nosić cięższych rzeczy, nie mogą się schylać... Trudno trochę z tym żyć (tak zgaduję). Dlatego bardzo, ale to bardzo się cieszę, że takich problemów nie mam i mam ogromną nadzieję, że takich problemów mieć nie będę.


av (c) Chand

Edytowane przez Akali dnia 02-07-2014 14:29
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kręgosłup
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-07-2014 15:53
Właśnie nieprawidłowa postawa jest najgorsza. Każdy z nas non stop robi głupie błędy, np. przy siedzeniu przed komputerem. Teraz zaczęłam zwracać na to uwagę, ale wcześniej siedziałam jak wlezie byle tylko było wygodnie, to bardzo się przyczyniło do mojej skoliozy. Aktualnie zwracam na to dużą uwagę i mam w planach kupić sobie specjalną podkładkę pod laptopa, która umożliwi mi prostą pozycję siedzenia, przy pisaniu na klawiaturze. Jest to bardzo przydatne i naprawdę dobry pomysł.
Oprócz tego zakupiłam sobie niedawno specjalną poduszkę, dzięki której podczas snu mój kręgosłup jest prosty. Na początku miałam wrażenie, iż jest strasznie niewygodna, ale aktualnie nie wyobrażam sobie spania na innej poduszce niż ta. Oprócz tego bardzo ważne jest to by mieć jakąś podkładkę pod kolanami. Słyszałam, że nie mogą być złączone, bo źle na biodra czy coś w tym stylu. To też biorę pod uwagę.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
19:50:19 17.05.2024
zapraszam na nowy komiks ze starą kreską :> KLIK
^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
~nexusik0
12:17:07 16.05.2024
Słyszałem piosenkę Nemo w radiu i szału nie było. W ogóle mi się nie podobało.
~Cattie0
23:52:20 15.05.2024
ale wgl tekst "Dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo"? słucham? xdd
~Cattie0
23:51:53 15.05.2024
podejrzewam, że Joost został zdyskwalifikowany m.in. przez nastawienie przeciwko Izraelowi - izraelscy dziennikarze byli straszni i gnębili innych uczestników i dziennikarzy, może doprowadzili do rękoczynów, nie wiem. okropna sytuacja.
~Cattie0
23:48:19 15.05.2024
rap, opera, taniec i tekst o wyłamywaniu się z genderowej binarności i odnajdywaniu się w świecie, och mamo, jakie to jest cudowne. od pierwszego obejrzenia chciałam, żeby ta osoba wygrała. i się cieszę ogromnie, tym bardziej że jest propalestyńska: ))
~Cattie0
23:46:52 15.05.2024
no ale ok, mówiąc o występach, to kocham piosenkę Norwegii i norweski w ogóle, ale... jak tylko zobaczyłam występ Szwajcarii.. głos mi uwiązł w gardle. każdy element tej piosenki był tak przepiękny...
~Cattie0
23:45:57 15.05.2024
jestem zdania, że wszystko, co robimy, jest polityczne. nawet jak twierdzimy, że jesteśmy apolityczni, to nie jesteśmy. a bojkot jednostkowy nic nie da, ale na poziomie społeczności już tak. słyszeliście o starbucksie??
~Cattie0
23:43:42 15.05.2024
oj, enter kliknęłam xd no ja też nie oglądałam Eurowizji, postowałam jakieś urywkowe informacje, nie mogę patrzeć z czystym sumieniem na konkurs tworzony przez EBU, który ostro traktuje jakikolwiek sprzeciw wobec ludobójstwa.
~Cattie0
23:42:09 15.05.2024
ja uważam, że bojkot daje dużo,
*Lunaris0
11:04:22 14.05.2024
Z mojej perspektywy finał miał trochę bardzo mocnych piosenek, trochę dobrych i sporo mid. Chciałabym, żeby Litwa była trochę wyżej thou. Cały cyrk z Izraelem to ofc nieporozumienie, but oh well, główny sponsor tegorocznej Eurowizji to firma izraelska xDD
*Lunaris0
11:01:36 14.05.2024
Sadge, że zapomniałam tu obstawić, bo właśnie trzymałam kciuki za wygraną Szwajcarii. Dobra piosenka, a przejść od popu do rapu do opery, utrzymując równowagę na tej antenie, skacząc i biegając to jest sztuka. Drugie miejsce Chorwacji i szóste Irlandii też bardzo cieszą, potężne wokale, moi faworyci
~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
~kolec 2570
15:21:12 12.05.2024
Źle mówi
~kolec 2570
15:21:00 12.05.2024
~nexusik 18:35:52 11.05.2024 Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
Nie wiem co masz na myśli odnośnie prania mózgów, ale trzeba zacząć od tego, że cała Biblia jest przeciwna praktykom katolickim, a to, że kościół czasem mówi tak jak Boże Słowo to wcale nie oznacza, że
~Sivlanaya0
10:46:03 12.05.2024
ale oczywiście kazdy ma inny gust
~Sivlanaya0
10:45:56 12.05.2024
nie mówię że Nemo nie umie śpiewać, tylko że moim zdaniem niektorzy spiewali lepiej,
~clax70
10:40:57 12.05.2024
*wokalem
~clax70
10:40:16 12.05.2024
*zarzucanie
~clax70
10:39:59 12.05.2024
A zarzuca nie komuś z takim wokale braku talentu, jest naprawdę niemiłe. Ale wiadomo, w tamtym roku wygrała Loreen, w tym roku wygrało Nemo, a i tak w obu przypadkach ludzie będą niezadowoleni
~clax70
10:37:11 12.05.2024
Poza tym, gdyby wygrała taka Armenia, Ukraina, czy Izrael, to wtedy dopiero na prawdę byłoby polityczne zwycięstwo
~clax70
10:36:10 12.05.2024
*Armenii
~clax71
10:35:49 12.05.2024
Ale co widzisz politycznego w tym, że wygrały dobry wokal, staging i piosenka? Też uwielbiam występy Ukrainy i Armenia, a Nemo wokal miało świetny, biorąc pod uwagę wymagającą choreografię, którą wykonywało, podczas śpiewania niemal operowych dźwięków
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.