Nowości
18.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Morskich Głębin oraz World of Winx sezon 1

17.05.2024
❧ dodano komiks nr 239 - Czar morza

14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,063
 Najnowszy Użytkownik: ~sonka
Dzisiejsi Solenizanci
Heroine
Winx Fan7890
WinxLove


Kosz
❧  Winx club - Egomel  ☙

AutorWinx club - Egomel
~aaaabbbbcccc
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-04-2017 19:06
Hej, to moje opowiadanie:

ROZDZIAŁ 1 - Porwanie rodziców.

Była noc, Winx spały w Alfei. Bloom przyśniła się Daphne.
-Bloom, Bloom! - wołała.
-Gdzie jesteś, Daphne?- odrzekła Bloom.
-Tutaj.
Oczom dziewczyny ukazała się piękna blondynka.
- Nasi rodzice zostali porwani - powiedziała nimfa. - Musisz znaleźć naszych rodziców.
Rudowłosa popatrzyła smutno na siostrę i zaczęła płakać.
- Ale co się stało? Gdzie ich szukać? Daphne, zaczekaj! - zawołała nerwowo Bloom.
- Opowiem ci całą historię - powiedziała Daphne. - Na Domino zapanowała wojna. Nasi rodzice dzielnie walczyli. Byłam tam, ale nie udało mi się im pomóc. - Daphne zaczeła płakać. - Zostali porwani przez Egomela.
- Kim jest Egomel? - zapytała Bloom.
- Egomel jest starożytnym stworzeniem, wygląda jak trójgłowy smok. Pluje wodą i jest naprawdę bardzo silny! Jest niemalże przezroczysty.
- Ale gdzie mam go szukać? A naszych rodziców? - zapytała Bloom.
- Niestety nie wiem - odrzekła smutno Daphne - Musisz się tego sama dowiedzieć. Myślę, że w Archiwum Alfei powinno być coś o Egomelu.


~*~
To nie jest cały rozdział. Za niedługo napiszę kontynuację rozdziełu i ogólnie opowiadania.
Mam nadzieje, że będziecie pisać czy wam się podobało, plusy i minusy itd.
Dzięki za przeczytanie.


____
Poprawiłam błędy i wprowadziłam synonimy. Na przyszłość staraj się bardziej rozpisywać - opisuj gesty, mimikę - zamiast pisać same dialogi. To nie scenariusz! A i ziać można tylko ogniem.

Post skorygowany za pozwoleniem autorki.
//Rose



abecka

Avatar i sygnatura robiona na moje zamówienie prez chandcharme

Edytowane przez Rosette dnia 27-04-2017 00:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx club - Egomel
~Lau
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-04-2017 21:51
Cóż, od czego by tutaj zacząć... Opowiadanie zapowiada się świetnie, jednak mam kilka uwag. W rozdziale brakuje jeszcze wielu technicznych spraw...
Primero: Ciągle powtarzasz imiona. W języku polskim istnieje tyle pięknych synonimów, którymi można zastąpić wyrazy. Od razu lepiej by się czytało.
Segundo: WIELKIE LITERY! Nazwy własne, imiona pisane są zawsze z wielkich literek.
Tercero: Znaki interpunkcyjne, spacje, literówki, błędy ortograficzne. Jeśli zabierasz się za pisanie czegokolwiek, warto byłoby, gdybyś napisała to poprawnie, nie sądzisz? A tutaj mamy przykład:
Opowiem ci cała chistorią

Poprawnie piszemy: "Opowiem ci całą historię".
W oczy razi też, że raz piszesz Egomal, a raz Egomel... Są również kropki w miejscu znaków zapytania, czy zdania... po prostu niezakończone. Brakuje również spacji zarówno przed, jak i po myślnikach.
Cuarto: Opisy! Tutaj są praktycznie same dialogi. Nie wiemy praktycznie nic, ani jak wyglądają bohaterki, ani jak wygląda miejsce, w którym są... Bardzo brakuje rozwinięcia właśnie tego elementu.

Wiele więcej powiedzieć nie mogę, gdyż fragment rozdziału jest bardzo krótki. A i mała rada, nie wstawiaj częściami. Lepiej poczekać chwilę i wstawić calutki poprawnie napisany rozdział. W każdym razie zapowiada się ciekawie.
Weny życzę!


Opowiadania: Kryształ Soldenu
dA|Wtt

Edytowane przez Lau dnia 19-04-2017 21:53
nie? http://phoenixflamefairy.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx club - Egomel
~aaaabbbbcccc
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-04-2017 22:32
Dzięki, Lau, że odpowiedziałaś.
Jeśli chodzi o wielkie litery, to nie chodzi o to, że nie wiem kiedy się pisze dużą literą, tylko że inaczej mi się pisze na kompie a inaczej w zeszycie. Niekiedy zapomnę kliknąć shifta, ale postaram się o tym pamiętać. Napisałaś, że napisałam Egomel, a innym razem Egomal; wymyśliłam tą nazwę i przez cały czas mam problem z jej zapamiętaniem. Za chwilę wrzucę 2 rozdział, jest dłuższy, ale na razie nie ma wielkiej akcji, bo to jest takie "wprowadzenie".

ROZDZIAŁ 2
Rano, gdy wstało słońce i było piękne niebo, Bloom wstała i pobiegła do Flory.
- Wstawaj! - krzyknęła, próbując obudzić Florę. Następnie zrobiła tak z resztą dziewczyn.
Stella niechętnie wstała.
Rudowłosa opowiedziała dziewczynom o wszystkim, co powiedziała jej siostra.
- Chodźmy poszukać informacji w Archiwum - powiedziała Bloom.
- Ja tu zostanę i poszukam czegoś w internecie - powiedziała Tecna.
Bloom, Stella, Flora, Layla i Musa poszły do Archiwum Alfei, a Tecna została w pokoju.
- Musimy się rozdzielić - powiedziała Bloom. - Ja, Flora i Layla szukamy w Archiwum, a Stella i Musa pójdą do pani Farogondy, zapytać się czy coś o tym wie.
- Ok - powiedziała Stella i wraz z Musą poszły do pani Faragondy.
W gabinecie była tylko ona, siedząca przy biurku. Przed sobą miała komputer i rozmawiała z kimś. Dziewczyny niestety nie słyszały o czym i z kim rozmawia. Gdy zakończyła rozmowę, poprosiła Stellę i Musę, aby podeszły. Faragonda nie była zadowolona.
- Czy Bloom wie o tym, co się dzieje na Domino? - zapytała.
- Tak, wie - przytaknęła Stella.
- Przed chwilą rozmawiałam z Hagenem, który walczył wraz z rodzicami Bloom przeciw Egomelowi - powiedziała Faragonda i opowiedziała o wszystkim dziewczynom.
Musa wraz z Stellą udały się do Archiwum i opowiedziały reszcie czego się dowiedziały. W Archiwum nie było ani słowa o Egomelu.
Dziewczyny poszły do swojego pokoju, w którym była Tecna.
- Tecno, dowiedziałaś się czegoś? - zapytała Layla.
- Niestety niczego - odpowiedziała smutno. - Nawet rozmawiałam z Timmym, aby mi pomógł w szukaniu informacji. Niestety on też niczego nie znalazł.
- My dowiedziałyśmy się od dyrektor Faragondy, że jest to przodek smoka z wiru płonieni Domino, i że smok pluje wodą, aby zgładzić ogień - powiedziała Musa.
- Aha - odparła Tecna.
Winx poszły spać, ponieważ było już późno.


Co się stanie następnego dnia?
Dowiecie się jutro.

Mam nadzieje że ten rozdział będzie lepszy.
Miłego czytania!


____
TECNA, nie Techna. Nazwy planet piszemy wielką literą, tak samo imiona - nie zapominaj o tym!
//Rose



abecka

Avatar i sygnatura robiona na moje zamówienie prez chandcharme

Edytowane przez Rosette dnia 27-04-2017 00:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx club - Egomel
~Mroczna Icy
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-04-2017 14:51
Będę szczera i powiem, że nie jestem zbyt pozytywnie nastawiona do tego opowiadania. Fabuła oklepana, wątki strasznie się ze sobą mieszają. W sumie zapowiada się jak kolejny odcinek Winxa z 6 serii. Mi się to po prostu nie podoba, lubię jak coś się dzieje, jest akcja, dłuższe opisy i tak dalej.

W oczy kolą błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Pracuj nad tym, tak jak radzi Lau. Postaraj się czytać swoje dzieło przed publikacją, nawet kilka razy. Z pewnością to taki twój debiut i kto wie, może z czasem będzie lepiej?
Tak więc trzymam kciuki!


70895148 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx club - Egomel
~aaaabbbbcccc
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2017 13:45
Dzięki za opinię. Teraz myślę, że za kilka dni dam nowy rozdział, który będzie długi i dopracowany.To nie jest opowiadanie z 6. sezonu, tylko odbywa się po 4. sezonie.



W rozdziale trzecim:
Alfea zostanie zaatakowana.
Czy czarodziejkom uda się pokonać wroga i kim on właściwie jest?



hej!
Chciałabym skończyć z tym opowiadaniem. Poprostu jest okropny. Nie mam pomysłow na dalsze roździały. Prosze o przeniesienie do kosza.



Postanowiłam że wrzuce to co mam.


rozdział 3


Następnego dnia rano było bardzo pochmurnie i padał deszcz.
Winx obudził głośny hałas. Bloom podeszła do okna i zobaczyła, że Trix atakują alfeę. Szybko przygotowały się do trasformacji.
- Magia Winx Believix. - Krzyknęła Bloom
Po chwili dziewczyny miały piękne skrzydła i ubrania. Czarodziejki wyleciały na plac szkoły. Tam Roxy i inne czarodziejki dzielnie walczyły. Winx dołaczyły do nich.
- Pazur wilka! - krzykneła roxy rzcucając zaklęcie na darcy.
- Mroczny cień - Krzykneła Darcy.
Roxy prawie spadła na podłoge, ale Techna złapała ją w swoją technologiczną sieć.
- ogień smoka! - powiedziała Bloom atakując Acy, która użyła tarczy
- Techno szok! - wymówiła zaklęcie Techna.
Techna rzuciła zieloną kulę w strone stormy. Czarownica niestety odbiła zaklęcie. Techna zaczeła spadać, ale Layla zdążyła ją złapać.
- Jesteśmy górą - powiedziały trix
- Możecie pokonać nas w pojedynke, ale nie pokonacie nas razem. - powiedziała czarodziejka smoczego płomienia
Winx były gotowe do użycia konwergencji.Zanim Winx rzuciły zaklęcie Trix uciekły,a po nich zostało tylko stado nietoprerzy.
Później Winx wróciły do swojego pokoju. Dziewczyny siedziały na niebieskiej kanapie. Przed kanapą był piękny szklany stolik. Po obu bokach stołu byłu siedzienia. Dziewczęta siedziały i rozmyślały dlaczego Trix po prostu sobie poszły. Do szły do wniosku, że pewnie gdy Darcy i Acy walczyły Stormy coś ukradła.
Godzine później do Techny zadzwonił Timmy.
- Cześć - powiedział chłopak
- Cześć - odpowiedziała czarodziejka technologi
- Za chwile do was przyjedziemy - oznajmił specjalista
- Fajnie - powiedziała Techna z radością w głosie.
Potem rozmawiali jeszcze chwile. Techna przekazała to reszcie Winx. Dziewczyny bardzo się ucieszyły. Klub poszedł na dwór,aby spotkać się z swoimi chłopakami. Gdy chłopcy przyjechali wszystkie pary rozmawiały przytulały się itd. Było bardzo romantycz-nie.


abecka

Avatar i sygnatura robiona na moje zamówienie prez chandcharme

Edytowane przez Lunaris dnia 20-04-2017 18:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx club - Egomel
~ArtierLoveWiinx
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2017 14:36
Abecka, wiedz że nie chcę cię zniechęcać tym postem. A więc tak, jak już wcześniej mówiła Mroczna, fabuła twojego opowiadania jest strasznie oklepana i bardzo podobna do niektórych odcinków. Postaraj się wymyślić coś oryginalnego. Nie mówię, że nie może być to związane z Winx. Na WB jest coś takiego jak encyklopedia. Możesz się w niej dowiedzieć, że piszę się ICY, a nie ACY. Oraz powiem to co większość osób: interpunkcja i ortografia. Podsumowując następnym razem bardziej przyłóż się do gramatyki i stylistyki wykonania oraz do fabuły. Życzę ci powodzenia w pisaniu następnego opowiadania!



Edytowane przez ArtierLoveWiinx dnia 03-05-2017 14:40
Nie posiadam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx club - Egomel
~Rosette
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-05-2017 13:52
Przeniesione do KOSZA na prośbę autorki.
36688357 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
19:50:19 17.05.2024
zapraszam na nowy komiks ze starą kreską :> KLIK
^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
~nexusik0
12:17:07 16.05.2024
Słyszałem piosenkę Nemo w radiu i szału nie było. W ogóle mi się nie podobało.
~Cattie0
23:52:20 15.05.2024
ale wgl tekst "Dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo"? słucham? xdd
~Cattie0
23:51:53 15.05.2024
podejrzewam, że Joost został zdyskwalifikowany m.in. przez nastawienie przeciwko Izraelowi - izraelscy dziennikarze byli straszni i gnębili innych uczestników i dziennikarzy, może doprowadzili do rękoczynów, nie wiem. okropna sytuacja.
~Cattie0
23:48:19 15.05.2024
rap, opera, taniec i tekst o wyłamywaniu się z genderowej binarności i odnajdywaniu się w świecie, och mamo, jakie to jest cudowne. od pierwszego obejrzenia chciałam, żeby ta osoba wygrała. i się cieszę ogromnie, tym bardziej że jest propalestyńska: ))
~Cattie0
23:46:52 15.05.2024
no ale ok, mówiąc o występach, to kocham piosenkę Norwegii i norweski w ogóle, ale... jak tylko zobaczyłam występ Szwajcarii.. głos mi uwiązł w gardle. każdy element tej piosenki był tak przepiękny...
~Cattie0
23:45:57 15.05.2024
jestem zdania, że wszystko, co robimy, jest polityczne. nawet jak twierdzimy, że jesteśmy apolityczni, to nie jesteśmy. a bojkot jednostkowy nic nie da, ale na poziomie społeczności już tak. słyszeliście o starbucksie??
~Cattie0
23:43:42 15.05.2024
oj, enter kliknęłam xd no ja też nie oglądałam Eurowizji, postowałam jakieś urywkowe informacje, nie mogę patrzeć z czystym sumieniem na konkurs tworzony przez EBU, który ostro traktuje jakikolwiek sprzeciw wobec ludobójstwa.
~Cattie0
23:42:09 15.05.2024
ja uważam, że bojkot daje dużo,
*Lunaris0
11:04:22 14.05.2024
Z mojej perspektywy finał miał trochę bardzo mocnych piosenek, trochę dobrych i sporo mid. Chciałabym, żeby Litwa była trochę wyżej thou. Cały cyrk z Izraelem to ofc nieporozumienie, but oh well, główny sponsor tegorocznej Eurowizji to firma izraelska xDD
*Lunaris0
11:01:36 14.05.2024
Sadge, że zapomniałam tu obstawić, bo właśnie trzymałam kciuki za wygraną Szwajcarii. Dobra piosenka, a przejść od popu do rapu do opery, utrzymując równowagę na tej antenie, skacząc i biegając to jest sztuka. Drugie miejsce Chorwacji i szóste Irlandii też bardzo cieszą, potężne wokale, moi faworyci
~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
~kolec 2570
15:21:12 12.05.2024
Źle mówi
~kolec 2570
15:21:00 12.05.2024
~nexusik 18:35:52 11.05.2024 Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
Nie wiem co masz na myśli odnośnie prania mózgów, ale trzeba zacząć od tego, że cała Biblia jest przeciwna praktykom katolickim, a to, że kościół czasem mówi tak jak Boże Słowo to wcale nie oznacza, że
~Sivlanaya0
10:46:03 12.05.2024
ale oczywiście kazdy ma inny gust
~Sivlanaya0
10:45:56 12.05.2024
nie mówię że Nemo nie umie śpiewać, tylko że moim zdaniem niektorzy spiewali lepiej,
~clax70
10:40:57 12.05.2024
*wokalem
~clax70
10:40:16 12.05.2024
*zarzucanie
~clax70
10:39:59 12.05.2024
A zarzuca nie komuś z takim wokale braku talentu, jest naprawdę niemiłe. Ale wiadomo, w tamtym roku wygrała Loreen, w tym roku wygrało Nemo, a i tak w obu przypadkach ludzie będą niezadowoleni
~clax70
10:37:11 12.05.2024
Poza tym, gdyby wygrała taka Armenia, Ukraina, czy Izrael, to wtedy dopiero na prawdę byłoby polityczne zwycięstwo
~clax70
10:36:10 12.05.2024
*Armenii
~clax71
10:35:49 12.05.2024
Ale co widzisz politycznego w tym, że wygrały dobry wokal, staging i piosenka? Też uwielbiam występy Ukrainy i Armenia, a Nemo wokal miało świetny, biorąc pod uwagę wymagającą choreografię, którą wykonywało, podczas śpiewania niemal operowych dźwięków
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.