Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK
Dzisiejsi Solenizanci
Leon47
Maja-Stella
Max 6666
Wiki

Odcinki
Filmy pełnometrażowe
❧  Winx Club: Magiczna przygoda  ☙

Strona 1 z 3 1 2 3 >
AutorWinx Club: Magiczna przygoda
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 01-03-2012 18:15
Podczas gdy Bloom - była członkini klubu Winx - zmaga się z trudnymi obowiązkami księżniczki krainy Domino, pałające żądzą zemsty wiedźmy planują zniszczenie mitycznego drzewa życia, które utrzymuje w równowadze siły dobrej i złej magii. Czarodziejka Smoczego Płomienia obawia się, że nie podoła roli władczyni Heraklionu i żony przystojnego Sky'a. Z pomocą oddanych przyjaciółek - Flory, Stelli, Musy, Tecny, Layli i Roxy - rzuci jednak wyzwanie podstępnym siłom zła i nauczy się, jak zostać prawdziwą królową i zdobyć zaufanie poddanych.

| OGLĄDAJ FILM | ZOBACZ KADRY |
| WERSJA NICKELODEON |

POPRZEDNI FILM | NASTĘPNY FILM




Edytowane przez PVTeam123 dnia 09-11-2021 18:51
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna przygoda
~Son Yume
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-04-2012 16:55
Ogólnie MP jest pierwszym filmem Winx jaki widziałam, więc nawet gdyby TZK była nie wiadomo jak odjechana i tak wolałabym MP=D.
Co do napisów, to tak tylko my możemy się tym pochwalić=D.
Nigdzie indziej raczej nie znajdziecie=P.




-> Otome maniac <-

Edytowane przez PVTeam123 dnia 03-05-2017 15:48
47588431 http://sonyume.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-04-2012 23:39
Tajemnica Zaginionego Królestwa ma w sobie tą magię. Tutaj to jest tylko taka bajeczka z Winxi. Zbyt przesłodzona i naprawdę można odnieść wrażenie, że ten film został stworzony tylko dla najmłodszych fanek. TZK jest dojrzalsze.

O jaką mi magię w ogóle mi chodzi w TZK?
Pisałem o tym już wiele razy. Choćby w komentarzach na blogach. Nie pamiętam, czy na forum też. Chyba stworzę kiedyś notkę na ten temat, bo Tajemnica Zaginionego Królestwa to film naprawdę magiczny moim zdaniem i chciałbym opisać na czym polega (mniej więcej lub więcej) ta magia mruga.
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 16:55
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Blooma
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-05-2012 23:30
Winx MP jest super. Oglądałam w TV na wypożyczalni filmowej z polskim dubbingiem. Jak Sky był zmuszony do zerwania z Bloom to się popłakałam placze. Jeszcze ta piosenka w tleserce. Fajnie, że na koniec się wszystko ułożyło i mogli być znowu razem. Bardzo spodobał mi się konik Bloom, a szczególnie po jego transformacji. Ja chcę już ślub.
Edytowane przez Cattie dnia 29-01-2015 19:03
12582021 - Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-05-2012 15:16
Jak ja mogłam uznawać ten film za ósmy cud świata...
Magiczna Przygoda może nie jest fantastycznym filmem, ale też nie przerażającym. Rysownicy po prostu przesadzili z jaskrawością kolorów, co może dawać małe odczucie kiczu.
Owszem, fabuła jest bardzo ciekawa, ale trochę... prosta. Sky nie może poślubić Bloom, z powodu klątwy i trzeba to wyjaśnić, pokonać i znów happy end. W Tajemnicy Zaginionego Królestwa było widać prawdziwą magię. Może fabuła również jest zbyt prosta, ale bardziej dopracowana.
Tajemnica lepsza!


I'M BACK

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 16:57
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~MagicalNelly
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-07-2012 18:44
Film o wiele lepszy od TZK. Rzeczywiście, niektórzy mieli dziwne głosy. Najbardziej przeraził mnie głos Icy. Nie pasuje do niej. A poza tym, było wiele zabawnych scen. Byłam na tym filmie w kinie z kuzynką.


Blog

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 16:58
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Stellka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-10-2012 15:43
No tak, zawsze chciałam się dowiedzieć jak wygląda życie Bloom jako księżniczki. I właśnie się doczekałam. MP to mój ulubiony film z kategorii Winx. Może z powodu, że Winx dały radę ukończyć misję bez magicznych mocy, a może jednak, bo właśnie z tego filmu pochodzi piosenka "Wierz w siebie".
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 17:00
...korzysta? XD Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-11-2012 22:19
Film gorszy od poprzedniczka, ale spodobało mi się ustabilizowanie tempa akcji. Poprzednio, mieliśmy za dużo walk, które dominowały na ekranie od samego początku, a akcja masakrycznie rwała do przodu. Spuść wzrok na sekundę z ekranu, a już nie skojarzysz kto, z kim i o co się bije. Tutaj, mamy kilka spokojniejszych scen między głównymi wątkami i wiadomo o co chodzi. Jednak, wydaje mi się, że historia z poprzedniego filmu wyczerpała już materiał. Tam, chodziło o jedną z ważniejszych historii w Winx, a tutaj, właściwie nie wiadomo o co chodzi, a to najpoważniejszy błąd tej ekranizacji. Grafika przyjemna, jak zwykle, muzyka też nie katowała, Believix w 3D nie raził aż tak bardzo. Stronie technicznej nie mogę niczego zarzucić. No i powrót małych wróżek :).



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 17:01
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~butel-ka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-11-2012 18:06
Początek jak z filmu o Barbie, tyle że oznaczone logiem Winx. To ja już wolę Barbie, bo tam właśnie chodzi o księżniczkowanie. Właściwie to tylko i wyłącznie przez początek ten film zyskał u mnie miane dna, mimo że potem już jest lepiej. Ale ten początek to jeden wielki obciach. Życie księżniczki Domino koncentruje się jedynie na wkładaniu sukni, no proszę... Jeszcze te bunty. Bloom ma z 19 czy więcej lat, tak się nie zachowuje dorosła kobieta.

Statek powietrzny był rewelacyjny. Kocham takie statki, bo kojarzą mi się z Final Fantasy i świetną muzyką. Niestety muzyka na statku w Winx nie była rewelacyjna, ale i tak statek górą :D.

Fani Flory pewnie się zawiedli. Prawie w ogóle nic nie mówiła. W ogóle ponad połowa postaci służyła tylko i wyłącznie jako tło. To jest wada w Winx, że muszą zawsze pokazywać wszystkie postacie, a podczas filmu tylko kilka może się wykazać.

Trix jak zwykle nie wiadomo na co liczyły. W ogóle film pokazał jak bardzo łatwo można zniszczyć świat w tym świecie. Wystarczyło by tylko kogoś bardziej kompetentnego postawić do ochrony Drzewka Dobrej Magii i już nikt by nie mógł go zniszczyć. Nie ma to jak schrzanić taką dobrą sytuacje.

A ten koń... Koń - wróżka. A na statku go zamknęli. W ogóle w końcu on należał do Bloom czy Sky'a, bo książę się nieźle nim rządził przez jakiś czas.

I gdzie ślub?! Chyba w 5 serii, której jeszcze nie obejrzałam. I jak przypuszczam w serialu znowu będzie się musiał oświadczyć Bloom.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 17:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-01-2013 19:29
Film jako całość całkiem niezły, ale początek okropny. Bloom jest cały czas jako księżniczka itp., a reszta Winx jest zdecydowanie zbyt pewna siebie. W TZK były niepewne, takie bardziej normalne, a tutaj cwaniakują w telewizji.
Dopiero pod koniec jest akcja, a wcześniej to nuda.



Edytowane przez Cattie dnia 29-01-2015 19:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
^PVTeam123
Administrator

avatar
Dodane dnia 06-02-2013 12:06
Zgodzę się z butel, że statek mnie się też bardzo podobał. Porażką był brak dubbingu wszystkich piosenek, kolejne zaręczyny, mało pozostałych Winx, a poza tym bardzo dziwna fabuła. Jak oglądałem film po angielsku to nic nie rozumiałem. Ale za jedno można ich pochwalić, Believix im wyszedł super, no i pochwalić polskie studio za taką piosenkę "Wierz w siebie" <3.


av credit dla Czarodziejki_Flory
-------------------------------------------------
[YouTube || Instagram || Facebook]
-------------------------------------------------

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 17:04
prywatne www.youtube.com/channel/UCOfL5nJmEvo_SdNI2ChPZKw Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
użytkownik usunięty
Dodane dnia 02-03-2013 17:50
Grafika bardzo fajna, tak jak w TZK. Fabuła wydaje mi się nieco ciekawsza. A te teksty Stellki! Nie, no naprawdę, przy niektórych się nawet uśmiałam =D.
Te początkowe sceny ze Sky'em i Bloom były trochę nudne.
Ależ te wiedźmy są podłe, mszczą się na swoje młodsze pokolenie, a same nie są lepsze.Ten tekst Stelli:'Znów te stare koczkodany, wstręciuchy, wasze miejsce jest w muzeum' Heh xD. Dobrze powiedziane. Znielubiłam trzy prastare wiedźmy, a w TZK były w porządku.
Believix znów przesłodzony, ale to, aż tak nie razi w oczy.
Kurcze, kolejne zaręczyny? I, to w dodatku nie udane -,-. Nudzą mnie już te wątki o Bloom i Sky'u. W tej kwestii twórcy się akurat nie postarali.
Co tam w ogóle robił Nabu? Czy ten film nie został wyemitowany przypadkiem po 4 serii? Hmm... dziwne, ale ok.
A tak w ogóle, to Griffin nie wyrzuciła Trix ze szkoły? No chyba, że ich nie widziała to co innego, ale sama powiedziała (patrząc się na walkę Winx i Trix), że czarownice i czarodziejki to wybuchowa mieszanka.
Co jeszcze... ah! Ten latający statek był świetny, bynajmniej coś oryginalnego wymyślili.
To chyba na tyle.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 17:06
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 06-03-2013 19:10
Jestem chyba jedną z nielicznych osób, które wolą MP od TZK. Nie oznacza to jednak, iż nie lubię Tajemnicy Zaginionego Królestwa tylko, fabułą wydaje mi się ciekawsza oraz Winx nieco ładniejsze. Z drugiej odsłonie pełnometrażowego filmu więcej jest ciekawszych wątków np.: bitwa z kolonami na statku lub utrata mocy. Czekam na kolejny film, jeśli w ogóle powstanie.


(c) Flama

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 17:07
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~musa106
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-04-2013 20:11
Ogólnie dla mnie MP jest fajna, może lekko przesłodzona, ale teksty i fabuła są super. Szkoda tylko, że nie zrobili całej transformacji po kolei, tylko w jakichś kwadratach.mellow. Jednak chyba wolę TZK, bo tam jest moja ulubiona transformacja :D.



zestaw by ja uśmiech
Blog
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 17:08
mam 483..... pytać na pw Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-04-2013 20:25
Ja już się pogubiłam. To MP jest po 5 serii czy przed?
Wracając do tematu uważam, że MP jest bardzo fajna. Nie wiem co wy z tym macie, że jest przesłodzona. Dla mnie każdy film, bajka opowiada o odrębnej historii. To jest wspaniałe, że ktoś potrafi pokazać jak cudowna jest magia. Ba! Jeszcze pokazuje nam wiele wspaniałych morałów.
Mianowicie uważam, że MP jest super, ale pierwszy film jaki widziałam to TZK. I dla mnie jest najlepszy film pod plutonem.

Przed "że" zawsze stawiamy przecinek.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 25-05-2013 17:08
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-06-2013 21:35
W mojej ocenie ,,Magiczna przygoda" przypomina ,,Shreka." Taki sam rodzaj humoru i dialogi, natomiast w TZK jest fabuła. Jest to dokończenie historii Bloom z 1, 2 i 3 serii. Według mnie MP była niepotrzebna. Jedyne, co mi się w niej podobało to grafika.


52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-06-2013 22:26
upadly aniol napisał/a:
W mojej ocenie ,,Magiczna przygoda" przypomina ,,Shreka." Taki sam rodzaj humoru i dialogi, natomiast w TZK jest fabuła. Jest to dokończenie historii Bloom z 1, 2 i 3 serii. Według mnie MP była niepotrzebna. Jedyne, co mi się w niej podobało to grafika.


W moim odczuciu był to taki dodatek do całego serialu. Bo przecież nie może być po 3 serii, ponieważ believixu nie mają. Po 4 serii nie może być, bo Nabu zapadł w sen. Nie może być po 5 serii, bo Daphne jest duchem. Więc zostaje tylko to, że Iginio postanowił zrobić taki dodatkowy filmik. Powinniśmy się z tego cieszyć. Ja na przykład jestem very happy.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Vivian
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2013 13:27
''Magiczna przygoda''' jest według mnie o wiele lepsza niż ''Tajemnica zaginionego królestwa''
Lubię filmy winx, dzięki grafice 3d. Jest doskonała. Co do fabuły. Trochę źle to zrobili. Ponieważ w MP, trix przyszły jako normalne uczennice Chmurnej Wieży na ceremonie. Przecież, one już od 1 sezonu zostały wyrzucone z Chmurnej wieży. Przywrócili Nabu do życia. Niektóre fragmenty były wzruszające. Np: Kiedy Bloom odbiera bardzo przykry telefon od Skaya, że zrywa oświadczyny. Aż się łezka z oku zakręciła. Było również wiele śmiesznych scen. Mina Stelli kiedy musiała trzymać żabę w ręce. Believiex 3d jest również magiczny. Świetna melodia. Szkoda, że nie dali tutaj Roxy. Bloom budzi się w pięknym pałacu. Pomyśleć, że tak ciężko szukała swoich rodziców. A Teraz na reszcie ich znalazła. W scenie w pałacu. Najbardziej rozśmieszyły te trzy babki, które tak śmiesznie mówiły. ''Z każdej księżniczki zrobimy Top model''. Turlałam się ze śmiechu. Bardzo mi się podobał koń Bloom ''Peg''. Film bardzo fajny, może są małe nie dociągnięcia. Polecam.


(c) rossattiee

Edytowane przez Vivian dnia 25-06-2013 13:28
47473110 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-08-2013 12:49
Grafika może nie jest aż tak zła, ale fabuła wcale mnie nie zachwyca. Jest trochę nudna, znowu coś o Bloom. W Tajemnicy Zaginionego Królestwa nie można było odczuć tego, że wszystko kręci się wokół czarodziejki Smoczego Płomienia. Było dużo zwrotów akcji, a tutaj... Tutaj jest kompletna flegma. Nie wypał. Ten film mi się nie spodobał, aczkolwiek początkowe sceny były całkiem śmieszne.

Nie trzeba tak wiele cytować.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 04-08-2013 14:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx Club: Magiczna Przygoda
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-08-2013 02:23
Będę jedną z tych, której zdarzyło się przerwać oglądanie "Magicznej przygody" ze względu na całą tą cudowną otoczkę. Przykro mi to pisać, ale to zwyczajna parodia, szczególnie początek.

Zacznijmy od punktu pod tytułem: "Narzekania Bloom", które wydają mi się po prostu żałosne. Przykro mi, skarbie mój najsłodszy, że bycie księżniczką nie spełniło Twoich wymagań. Nie jestem pewna, z której planety trzeba być, żeby nie zdawać sobie sprawy z faktu, iż żywot księżniczek nigdy nie należał do lekkich. To nie jest sama przyjemność, to także etykieta i prawdziwa masa obowiązków. A Bloom ucieka z jakiego powodu? Na śniadanie dostała surową rybę (mającą wpływy zdrowotne, jak już wspomniano), a tuż po nim rozpoczął się przegląd zimowej kolekcji ubrań. Tak, to było doprawdy tragiczne... Wszyscy z nią płakaliśmy, kiedy jedna z jej służek zasznurowała ten gorset... *chwila ciszy na uzbrojenie się w mniejszą ilość sarkazmu*

butel-ka napisał/a:
Właściwie to tylko i wyłącznie przez początek ten film zyskał u mnie miane dna, mimo że potem już jest lepiej. Ale ten początek to jeden wielki obciach. Życie księżniczki Domino koncentruje się jedynie na wkładaniu sukni, no proszę... Jeszcze te bunty. Bloom ma z 19 czy więcej lat, tak się nie zachowuje dorosła kobieta.

Podpisuję się pod tym całkowicie, co doskonale ukazuje moja wypowiedź powyżej.

Wątek Bloom&Sky maglowany już był tak długo, a tu... pojawił się po raz kolejny, tym razem w wersji bardziej niestrawnej. Te wszystkie ich uściski, całusy, "Sky, tak bardzo tęskniłam" wywołują u mnie wszelkie odruchy, które można podsumować tylko jedną animacją...

http://31.media.tumblr.com/75d862101c4b2d6f103ab5128552b170/tumblr_mmal8w7qm61rk6gcho7_500.gif

Autorem tej animacji jest Kilthane z Tumblra. Mimo to... nawet Zhalia, słysząc wzajemne słodzenie Scarlett i Dantego, nigdy nie widziała pairingu równie uroczego i TRUE, co BloomxSky.

Nigdy.

Proszę, może i nie jestem typową dziewczyną, która śni o chłopaku-cnym rycerzu, z którym odjedzie na białym kucu/jednorożcolamie/alpace w kierunku zachodzącego słońca, ale jakieś swoje ukochane pairingi mam. I w żadnym z nich konfetti nie sypało się z nieba tak jak w "Magicznej Przygodzie" (pomijając już fakt, że to zwyczajnie niemożliwe).

A oto i reszta wyrzutów:

1. Sky, jak to jest oświadczać tej samej osobie drugi raz? Jak to jest oświadczać się tej samej osobie drugi raz, choć już za pierwszym jej odpowiedź brzmiała: "TAK!!!"?

2. Trix, od kiedy ktokolwiek wspomina o was na tyle miło, że pojawiłyście na imprezie w Alfei? O ile mnie pamięć nie myli, Gryffin nie była z was dumna, kiedy planowałyście podbicie Magicznego Wymiaru kilka razy z rzędu...

3. Ciągłe mizianie się Bloom i Sky'a. Można zwrócić obiad z nadmiaru słodyczy. Napisałam o tym wyżej.

4. Fatalnie dobrani polscy aktorzy dubbingowi. Gorzej już tylko było w TZK, razem z Piotrem Kupichą jako Rivenem i Martą Żmudą-Trzebiatowską - Florą.

5. Grafika 3D... wybaczcie, ale nawet przy "Tajemnicy..." się nią nie zachwycałam, więc co dopiero teraz... Wolę 2D, zdecydowanie.

6. Helia mówi: "Gitara gra!", Stella: "Miniówę mi popsuli", Flora: "Francja-elegancja"? Przepraszam, ale chyba tłumacze coś przekręcili. Żaden z bohaterów nie używa takiego słownictwa. Przykro mi, że ktoś nie oglądał choćby kilku odcinków serialu, by mieć jakiekolwiek pojęcie o czarodziejkach bądź magikach.

7. Awww, cukierkowy pegazo-jednorożec z krainy Słodyczy! Zachwyciłabym się, gdybym była wielką fanką kuców i/lub sześcioletnią winxomaniaczką. Przykro mi, jakieś dziesięć lat za późno.

8. Ach, ta dramtyczna walka na końcu była taka... dramatyczna. Podła Prastara Wiedźma celuje w Bloom z zamiarem zabicia jej, a tu nagle, w ostatniej sekundzie, pojawia się ojciec Sky'a i osłania ją własnym mieczem (i piersią). Ach, wzruszyłabym się, widząc takie poświęcenie, gdyby nie ten drobiazg, że... ten motyw wykorzystano już zbyt wiele razy. To jak wałkowanie idealnie płaskiego ciasta, niestety. Nic od siebie, tylko coś starego, nieoryginalnego, wręcz stereotypowego... Fajnie.

9. W jaki sposób Winx pokonały wroga? A, tak, konwergencja, magia łączna... Czekaj, czekaj... czy podobnie nie było w II sezonie? I czy podobnie nie dałoby się zrobić już na samym początku?

10. Cytując mojego brata: "Walc podczas sceny walki". Nie, nie i jeszcze raz: nie!

Neutralność ogłaszam wobec:

1. "Endlessly". Tak, też kocham tę piosenkę. Po francusku mogłabym słuchać jej bez przerwy, a do tego dochodzi przecież wersja angielska, polska i włoska, ale... To już taki przeżytek jest. :< Było modne za czasów "Winx na Koncercie", a w "Magicznej Przygodzie" zawsze można byłoby dać cosik nowego. Chociaż nie narzekam, naprawdę nie narzekam. Nie było tak źle.

Za to zdecydowane plusy to:

1. Historia Avram. Wstrząsająca, ale i prawdziwa. Niegdyś najpiękniejsze z miast, duma Heraklionu, teraz zaś ruiny, świadczące o przeszłości i nieszczęsne dusze, snujące się po ulicach. Tu nie potrzeba żadnego sarkazmu, tu widać prawdziwy dramat, prawdziwe miasto, które Przodkinie zniszczyły nawet lepiej niż to było w przypadku Domino. Zdecydowanie najlepiej rozegrana część całego filmu.

2. Stella i tor przeszkód. Widzę siebie, pomijając tę część o przełamywaniu. Obie jesteśmy równie epickie, jeśli chodzi o popisy na lekcjach wychowania fizycznego. Nic tylko wziąć kamerę, a, w moim przypadku, spalić się ze wstydu. (Nie jestem Dantem. Ten francuski test kłamie!)

3. Piosenka "Love is miracle", która jest... cóż, po prostu epicka. Z żalem wyłączyłam napisy końcowe, a teraz, żeby było ciekawiej, pobrałam cały pak piosenek z MP właśnie dla tego utworu. Chcę się nauczyć tekstu i to zaśpiewać!

4. Believix 3D = mniejsza zawartość cukru. Dziękuję w imieniu zębów moich i mojego brata!

5. "Tutta la magia del cuore" - wątpię, by znalazły się rzesze fanów, bo ta piosenka ma w sobie odrobinę słodyczy, ale i tak strasznie mi się podoba. Wersja włoska rządzi i wymiata pod tym względem. ^^

6. Walki wciąż pozostają walkami. Winxówny poruszają się, używają tarcz i strzelają pociskami, a Trix i Przodkinie nie pozostają im dłużne. Specjaliści starają się unikać ciosów i machają swoimi mieczykami. Może i bywają lekkie zgrzyty, ale i tak jest nieporównywalnie lepiej od tego, co się działo w czwartym sezonie... *chwila na ciszę pełną wymownego zgorszenia*

7.
butel-ka napisał/a:
Statek powietrzny był rewelacyjny. Kocham takie statki, bo kojarzą mi się z Final Fantasy i świetną muzyką. Niestety muzyka na statku w Winx nie była rewelacyjna, ale i tak statek górą :D.

Ponadto sceny na statku nie należały do najgorszych. ^^

Tak już podsumowując... "Magiczna Przygoda" to film, który powstał wyłącznie w celu zarobienia na nim kilku groszy. Znalazło się w nim parę plusów (w przypadku historii Avram jest to plus naprawdę spory), jednak większość albo pozostaje w minusach, albo też liczy się jako "zjadłem i żyję, czyli jest okej!". Moim zdaniem to niezbyt dobrze. Kilka fragmentów włączyłabym raz jeszcze, jednak na obecną chwilę filmu przypominać sobie nie zamierzam. Najpierw musiałabym wszystko zapomnieć, a później mieć już kolejną silną winxową fazę. Bo tak na trzeźwo nie przetrwałabym przez kolejne: "Och, Sky!".

Jestem na NIE, CHOĆ MOMENTAMI BYWA FAJNIE. Za to momentami plułam sarkazmem aż miło, więc chyba się równoważy. xd




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez czarodziejka_flora dnia 21-11-2014 18:06
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.