Nowości
18.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Morskich Głębin oraz World of Winx sezon 1

17.05.2024
❧ dodano komiks nr 239 - Czar morza

14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,063
 Najnowszy Użytkownik: ~sonka
Dzisiejsi Solenizanci
Heroine
Winx Fan7890
WinxLove

Różności
Literatura
❧  "Dary Anioła" - Cassandra Clare  ☙

Autor"Dary Anioła" - Cassandra Clare
~Chatta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2014 03:05
Dary Anioła to seria książek, składająca się z sześciu części. Ich autorką jest Judith A.Rumelt, która używa pseudonimu Cassandra Clare.


TOM 1 - Miasto kości
Parę wieków temu potężny Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim. Byli to pół ludzie, pół aniołowie. Nocni Łowcy, bo taką przybrali nazwę, przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Przebywają wśród nas, ukryci i gotowi, by nas chronić przed złem podróżującym między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. Ich sojusznikami są tajemniczy Cisi Bracia. Mając zaszyte oczy i usta rządzą miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, gdzie spoczywają najdzielniejsi, którzy poświęcili swoje życie w obronie ludzkości. Cisi Bracia prowadzą również archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Anioł Razjel powierzył im swoje boskie przedmioty. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich. Od wieków Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak do chwili wybuchu wojny domowej pod przywództwem Valentine'a, buntownika, który zniszczył niemal cały świat Łowców.
Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. Od powstania minęło piętnaście lat. W podziemnym świecie zaczęła szerzyć się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. Na domiar złego Kielich zaginął...
TOM 2 - Miasto popiołów
Główna bohaterka Clara Fray marzy, by jej życie znowu stało się normalne. Ale czy to jest w ogóle możliwe, jeśli zaczyna dostrzegać się mieszkańców Podziemnego Świata i jako Nocny Łowca poluje na demony?
TOM 3 - Miasto szkła
"Miasto szkła" Cassandry Clare to trzeci tom serii " Dary anioła " opowiadający o przygodach Clary i Nocnych Łowców.
Nocni Łowcy muszą podjąć decyzję, czy walczyć u boku mieszkańców Podziemnego Świata, czy uznać ich za wrogów i podjąć walkę przeciwko nim! Tymczasem główni bohaterowie Jace i Clara mają przed sobą ciężką decyzję do podjęcia...
TOM 4 - Miasto upadłych aniołów
Miłość. Krew. Zdrada. Zemsta. Kto przejdzie na stronę mroku? Kogo dopadnie miłość, a czyj związek nie przetrwa próby czasu? I kto zdradzi wszystko, w co do tej pory wierzył? Czwarta część ekscytującej serii " Dary Anioła " jeszcze lepsza niż poprzednie.
TOM 5 - Miasto zagubionych dusz
Pozostała już niewielka grupa Nocnych Łowców, która wierzy, że można uratować Jace, który stał się teraz sługą zła. By w ogóle mieć szansę go uratować, musza się zbuntować przeciwko Clave. Na domiar złego działają bez Clary, która ma teraz swoją własną misję. Jeśli jej się nie uda, dusza Jace'a będzie na wieki potępiona...
TOM 6 - Miasto niebiańskiego ognia
Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary Sebastian Morgenstern systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać... ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szane... Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części " Darów Anioła "?


Osobiście nie czytałam tej serii, ale zastanawiam się nad tym. Chociaż słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii od koleżanek, to nie chciałabym wyrzucić pieniędzy w błoto. Dlatego postanowiłam założyć ten temat.

Co myślicie na temat tej serii? Spodobała wam się, czy może wręcz przeciwnie? Czy jest warta polecenia? Wypowiedźcie się!


av (c) Rossattiee
AzC

Edytowane przez Chatta dnia 28-08-2014 03:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: "Dary Anioła" - Cassandra Clare
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2014 10:15
Osobiście przeczytałam wszystkie tomy "Darów Anioła", zostało mi dokończyć jeszcze 5 tom. Co sądzę o tej serii? Jest fantastyczna, postacie są bardzo wyraziste i nieziemsko opisane. Każdy zakamarek świata był na moim ciele realny. Wszystkie wydarzenia bardzo mi się podobały, z każdego tomu coś wyniosłam, coś mi utknęło w głowie. Mnie osobiście seria wciągnęła, czekam na ostatni tom 6, który wychodzi 24 września tego roku. Ulubionymi postaciami byli główni bohaterowie - Clary i Jace. Kiedy dowiedziałam się niewiarygodnego odkrycia o ich przeszłości, to aż mnie skręciło, nie uwierzyłam. Serdecznie polecam fanom fantastyki i nie tylko mruga.



Pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~



zestaw by ChandSharma
Edytowane przez Sophie dnia 01-09-2014 20:02
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: "Dary Anioła" - Cassandra Clare
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2014 11:14
O rany, rany, rany!
Jedna z najlepszych serii, jakie miałam okazję przeczytać. DA znajduje się w czołówce mojego rankingu, choć jeśli ktoś szuka ambitniejszej serii, to ta taką nie jest (w każdym razie ja w niej nie zauważyłam jakiś bardzo mądrych cytatów, mega trudnych opisów). Jest pisana lekkim stylem, czyta się ją przyjemnie i szybko.

Jeśli ktoś chce czytać całą historię chronologicznie, to radziłabym zacząć od Diabelskich Maszyn, bo w ostatnich częściach jest naprawdę dużo powiązań do tej trylogii (no i w DM jest Will, a to kolejny powód do przeczytania xD). DM też jest bardziej... ambitne? Nie wiem, seria wydaje mi się dojrzalsza.

Oczywiście czekam na część szóstą, która ma premierę 24 września, jednak ja i tak poczekam miesiąc, bo dopiero wtedy książka wychodzi w starych okładkach, co jak dla mnie jest nieco nie do pomyślenia, bo starzy fani przecież wolą ją kupować w tych podstawowych. U mnie na półce wyglądałaby po prostu śmiesznie w angielskim wydaniu okładki.

Pierwszy tom przeczytałam już dawno temu, tak właściwie trafiłam na niego przez przypadek. Opis mnie nie zachęcił, bo były to jakieś marne 3 linijki, a do dziś nie rozumiem, co one mają wspólnego z fabułą książki.
Całą książkę połknęłam w jakieś dwa dni. Skończyło się na jej kupnie w Empiku. Naprawdę, już od pierwszej strony mi się podobała. Pamiętam, że pomyślałam sobie: Rany, od dawna nie czytałam tak świetnej książki! Z tym że słowo świetnej brzmiało troszkę inaczej, lecz nie napiszę tu tego wyrazu ;).

Pomimo tego, że seria (jak już pisałam) nie należy do tych ambitniejszych, to są momenty, w których można się porządnie wzruszyć, lecz także puknąć w głowę z powodu głupoty bohaterów. Clary to taki typowy okaz wkurzającej postaci, którą najchętniej by się walnęło patelnią w łeb. Dodatkowo seria jest naprawdę zabawna, bo bohaterzy zawsze muszą wyjechać z jakimś tekstem (o dziwo to mi się podobało, choć zwykle jestem na nie, jeśli o takie rzeczy chodzi).

Są też te typowe "rasy", które w XXI wieku są modne, czyli wilkołaki, wampiry itd. To mnie też jakoś nie irytowało, mimo że zawsze omijam tytuły z taką fabułą szerokim łukiem. Tu jakimś cudem "rasy" naprawdę dobrze pasują.

Wielu porównuje serię do Zmierzchu, co jest... hm... dziwne. Jeśli ktoś się uprze i widzi tylko romans, nic poza nim, to nic dziwnego. Jednak między DA a książkami Meyer jest duża różnica, szczególnie w poziomie (bez obrazy dla Stephenie).

Muszę jednak przyznać jedno - seria byłaby o wiele lepsza, gdyby autorka nie poddała się pogoni za kasą i by przystała na trylogii - czyli na tym, czym początkowo seria miała być. Czytając czwarty tom miałam wrażenie, że Cassandra Clare nie miała żadnego pomysłu na ciąg dalszy i i improwizuje. Naprawdę trudno w czwartym i piątym tomie mi znaleźć nawiązania do tytułowych darów anioła.

Teraz troszkę o postaciach, bo na razie chyba zanudzam monologiem.
Zdecydowanie najbardziej lubię Magnusa Bane. Boże, on jest boski. Najbardziej lubię w nim tą jego inność, coś, co go wyróżnia wśród tłumu. Wydaje mi się też takim trwałym elementem świata Nephilim. Bardzo ciekawi mnie jego przeszłość, kto był jego ojcem (heh, a za The Bane Chronicles nie umiem się zabrać, dopiero parę części przeczytałam). Lubię też Jace'a, choć w piątej części jest tak irytujący, że nic tylko go zabić na miejscu. Już Sebastian lepszy (i powiem szczerze, że zapunktował u mnie). W ogóle ta cała sprawa z nim jest po prostu śmieszna, widać brak pomysłu ze strony autorki.

Rany, niby narzekam, a jednak serię uwielbiam, bo po prostu nie umiem jej nie lubić. Choć przyznam szczerze, że nie przejmuję się zbytnio losami bohaterów, bo widać, że Clare boi się uśmiercać główne postacie (zresztą jak dla mnie na wszystkich mogą bombę spuścić, tylko niech dadzą Magnusa i Aleca do schronu).

Dobra, z mojej strony to tyle. Polecam całą serię i radzę nie sugerować się filmem. I jeśli bym miała czytać po raz pierwszy, to zdecydowanie zaczęłabym od DM.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: "Dary Anioła" - Cassandra Clare
~Elyei
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2014 12:09
Parę dni temu natknęłam się na film na podstawie 1 części. Fabuła mi się spodobała i teraz kończę czytać 1 książkę. Uwielbiam postacie Clary i Jace'a, uważam, że są oni bardzo dopracowani.. Moim zdaniem autorka miała bardzo ciekawy pomysł na fabułę i liczę na to, że 6 część nie będzie ostatnią uśmiech.


https://t.me/pump_upp
https://t.me/pump_upp Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: "Dary Anioła" - Cassandra Clare
~Chatta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-09-2014 17:08
Bardzo wam dziękuję za opinie, które mnie jeszcze bardziej skłoniły do przeczytania tej serii. Już zbieram pieniądze na pierwszą część i zamierzam ją kupić po skończeniu ostatniej części pewnej trylogii, którą obecnie czytam.

Z waszych komentarzy od razu zainteresowały mnie postacie. Lubię, gdy bohaterzy mają zróżnicowane charaktery i nie są tacy typowi, powtarzalni. Jeśli są tutaj dopracowani i dobrze opisani, to moim zdaniem jest to wielki plus.
Wydarzenia dla mnie nie mogą być mdłe, nudne, a muszą być wciągające i rozwinięte. Z tego, co wywnioskowałam z komentarzy, to pod tym względem mnie książka nie zawiedzie. Dodatkowo napisałyście co nie co o przeszłości bohaterów, co mnie zaintrygowało.
Najlepsze są dla mnie książki, w których akcja jest niespodziewana, zaskakująca i nie można jej sobie wymyślić. Zwrotami akcji też nie gardzę xd. Jeśli w tych się z tym zetknę, to będę bardzo zadowolona.
Świat jest również ważnym elementem książki. Jeśli jest on wymyślony, to bardzo dobrze, bo jest to urozmaicenie i zasługuje to na pochwałę. Nawet jeśli jest połaczenie Ziemi z innym światem, to mi się to podoba.

Też nie przepadam za książkami z wampirami, wilkołakami i tego typu stworzeniami, bo jest to już dla mnie przereklamowane. Mam nadzieję, że nie będzie mi to tutaj w szczególny sposób przeszkadzało.

Przyznam, że sześć części to dużo, więc domyślam się, że pomysły się wypaliły. Trylogia byłaby w sam raz, no, ale czego ludzie nie zrobią dla pieniędzy. Chociaż to jedynie moje domysły, bo nie mi oceniać, skoro jeszcze nie przeczytałam owej serii. Diabelskie Maszyny rzuciły mi się w oczy w Empiku, ale pomimo tego, co Sophie napisała, to raczej nie zacznę od tego, chociaż bym chciała. Niestety, nie mam aż tyle pieniędzy do dyspozycji, żeby kupić dziewięć książek, już przeznaczenie pewnej sumy na sześć będzie małym kłopotem. Pewnie, gdy kapnie mi jakiś grosz, to kiedyś się również na DM zdecyduje. Na obecną chwilę po prostu bardziej mnie interesują Dary Anioła, więc na nie przeznacze pieniądze.

Ogólnie seria wydaje mi się ciekawa pod każdym względem. Nie mogę się doczekać kiedy już przeczytam chociaż pierwszą część. Odezwę się po przeczytaniu jednej książki lub całej serii. Jeszcze raz dziękuję za opinie, które mnie jeszcze bardziej do niej przekonały.


av (c) Rossattiee
AzC

Edytowane przez Chatta dnia 01-09-2014 17:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: "Dary Anioła" - Cassandra Clare
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-02-2016 21:29
~SPOILERY

Sama nie wiem jak natrafiłam na Dary Anioła. Pewnie zobaczyłam gdzieś w internecie. Opis bardzo mnie zaciekawił i czyhałam tylko na okazję, aby kupić książkę.

Jak do tej pory przeczytałam tylko 3 części. Z tego jedną (pierwszą) mam na półce. Resztę pożyczam od kuzynki koleżanki (ah te znajomości, ale to dlatego, że w mojej okolicy mało kto czyta). Obecnie czekam na dostarczenie 4 części xd.

Główną bohaterkę średnio lubię. Czasami strasznie mnie irytuje, te jej rozterki miłosne. Jednak nie wkurza aż tak bardzo, w porównaniu do innych.
Jace .. *zastanawia się jakie nazwisko wpisać* Jace jest całkiem fajną postacią. Jego sarkazm, styl bycia. Jednak to wszystko staje się wspomnieniem, kiedy migdali się z Clary ;__; Jestem chyba jedyną osobą na świecie, która nie lubi tej pary.

A jak już o parach mowa..to moim OTP w tej serii jest Malec <333 Tak, przyłapałam się na shipowaniu gejów, ale..oni są inni niż pozostali..po prostu..aww. Jedyna para homoseksualistów, którą lubię. Ich związek jest duży ciekawszy niż Clary i Jace'a.
Uwielbiam Magnusa. Moja ulubiona postać z całej serii. Kiedyś złapię w empiku "Kroniki Bane'a".
Simona także darzę sympatią, wiem, że wiele osób za nim nie przepada, nie mam pojęcia czemu. I UWAGA: SHIPUJĘ GO Z CLARY. TAK, WŁAŚNIE TAK.
Isabelle polubiłam, może nie od początku, ale jednak. Podoba mi się ich relacja siostra-brat.
A jak już zaczęliśmy temat rodzeństwa..Max. Jak mi go szkoda :<<. Naprawdę był fajnym bohaterem, dlaczego musiał umrzeć?!

Niedawno zaczął wychodzić serial na podstawie DA. Jestem nim tak bardzo rozczarowana, serio. Załamałam się.

Kiedyś uzupełnię t wypowiedź po przeczytaniu kolejnych 3 części xd



Edytowane przez Speksi dnia 17-02-2016 21:33
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
19:50:19 17.05.2024
zapraszam na nowy komiks ze starą kreską :> KLIK
^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
~nexusik0
12:17:07 16.05.2024
Słyszałem piosenkę Nemo w radiu i szału nie było. W ogóle mi się nie podobało.
~Cattie0
23:52:20 15.05.2024
ale wgl tekst "Dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo"? słucham? xdd
~Cattie0
23:51:53 15.05.2024
podejrzewam, że Joost został zdyskwalifikowany m.in. przez nastawienie przeciwko Izraelowi - izraelscy dziennikarze byli straszni i gnębili innych uczestników i dziennikarzy, może doprowadzili do rękoczynów, nie wiem. okropna sytuacja.
~Cattie0
23:48:19 15.05.2024
rap, opera, taniec i tekst o wyłamywaniu się z genderowej binarności i odnajdywaniu się w świecie, och mamo, jakie to jest cudowne. od pierwszego obejrzenia chciałam, żeby ta osoba wygrała. i się cieszę ogromnie, tym bardziej że jest propalestyńska: ))
~Cattie0
23:46:52 15.05.2024
no ale ok, mówiąc o występach, to kocham piosenkę Norwegii i norweski w ogóle, ale... jak tylko zobaczyłam występ Szwajcarii.. głos mi uwiązł w gardle. każdy element tej piosenki był tak przepiękny...
~Cattie0
23:45:57 15.05.2024
jestem zdania, że wszystko, co robimy, jest polityczne. nawet jak twierdzimy, że jesteśmy apolityczni, to nie jesteśmy. a bojkot jednostkowy nic nie da, ale na poziomie społeczności już tak. słyszeliście o starbucksie??
~Cattie0
23:43:42 15.05.2024
oj, enter kliknęłam xd no ja też nie oglądałam Eurowizji, postowałam jakieś urywkowe informacje, nie mogę patrzeć z czystym sumieniem na konkurs tworzony przez EBU, który ostro traktuje jakikolwiek sprzeciw wobec ludobójstwa.
~Cattie0
23:42:09 15.05.2024
ja uważam, że bojkot daje dużo,
*Lunaris0
11:04:22 14.05.2024
Z mojej perspektywy finał miał trochę bardzo mocnych piosenek, trochę dobrych i sporo mid. Chciałabym, żeby Litwa była trochę wyżej thou. Cały cyrk z Izraelem to ofc nieporozumienie, but oh well, główny sponsor tegorocznej Eurowizji to firma izraelska xDD
*Lunaris0
11:01:36 14.05.2024
Sadge, że zapomniałam tu obstawić, bo właśnie trzymałam kciuki za wygraną Szwajcarii. Dobra piosenka, a przejść od popu do rapu do opery, utrzymując równowagę na tej antenie, skacząc i biegając to jest sztuka. Drugie miejsce Chorwacji i szóste Irlandii też bardzo cieszą, potężne wokale, moi faworyci
~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
~kolec 2570
15:21:12 12.05.2024
Źle mówi
~kolec 2570
15:21:00 12.05.2024
~nexusik 18:35:52 11.05.2024 Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
Nie wiem co masz na myśli odnośnie prania mózgów, ale trzeba zacząć od tego, że cała Biblia jest przeciwna praktykom katolickim, a to, że kościół czasem mówi tak jak Boże Słowo to wcale nie oznacza, że
~Sivlanaya0
10:46:03 12.05.2024
ale oczywiście kazdy ma inny gust
~Sivlanaya0
10:45:56 12.05.2024
nie mówię że Nemo nie umie śpiewać, tylko że moim zdaniem niektorzy spiewali lepiej,
~clax70
10:40:57 12.05.2024
*wokalem
~clax70
10:40:16 12.05.2024
*zarzucanie
~clax70
10:39:59 12.05.2024
A zarzuca nie komuś z takim wokale braku talentu, jest naprawdę niemiłe. Ale wiadomo, w tamtym roku wygrała Loreen, w tym roku wygrało Nemo, a i tak w obu przypadkach ludzie będą niezadowoleni
~clax70
10:37:11 12.05.2024
Poza tym, gdyby wygrała taka Armenia, Ukraina, czy Izrael, to wtedy dopiero na prawdę byłoby polityczne zwycięstwo
~clax70
10:36:10 12.05.2024
*Armenii
~clax71
10:35:49 12.05.2024
Ale co widzisz politycznego w tym, że wygrały dobry wokal, staging i piosenka? Też uwielbiam występy Ukrainy i Armenia, a Nemo wokal miało świetny, biorąc pod uwagę wymagającą choreografię, którą wykonywało, podczas śpiewania niemal operowych dźwięków
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.