Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,056
 Najnowszy Użytkownik: ~Klaudixx00
Dzisiejsi Solenizanci
curly9087

Świat filmów
Filmy
❧  Merida waleczna  ☙

AutorMerida waleczna
użytkownik usunięty
Dodane dnia 28-08-2012 22:19

Od zarania dziejów w dzikich i górzystych regionach Szkocji historie epickich bitew oraz mistyczne legendy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, którym hołdują władcy krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.




Edytowane przez czarodziejka_flora dnia 28-05-2013 09:43
AutorRE: Merida waleczna
~CassieBlanche
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-08-2012 08:51
Superowy film. Ma u mnie drugie miejsce w filmach kinowych. Byłam na nim w kinie. Ale jej bracia są żarłoczni. niegrzeczny Dużo śmiesznych momentów jest z królem Fergusem lol . Polecam ten film.uśmiech


I LOVE YOU
I KNOW
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
~DarleenEnchanted
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-08-2012 10:01
Uwielbiam Meridę serce. Nie mogę się doczekać aż wydadzą to na DVD. Będę wtedy mogła obejrzeć go z mamą (która zawsze czepia się, że nadal oglądam bajki, ale jak ze mną ogląda, to mówi co innego xDDD).



Edytowane przez Cookie dnia 28-09-2013 22:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-08-2012 15:40
Przyznam szczerze, że byłam naprawdę sceptycznie do filmu nastawiona - Merida wydawała mi się strasznie marną księżniczką, na dodatek nijak pasującą do takich dam jak Bella z Pięknej i Bestii czy choćby Roszpunka z Zaplątanych. Mimo wszystko obejrzałam zwiastuny i zdecydowałam się na wyprawę do kina. Patrząc na moją decyzję, muszę przyznać, iż nie żałuję. Meridy Walecznej nie porównywałabym z Zaplątanymi, aczkolwiek to wciąż naprawdę świetny film. Nieco mniej jest humoru, ale wciąż unosi się magia. Kilka razy się uśmiechnęłam, ale szczególnie silne emocje dopadły mnie na samym końcu. Szczerze się wzruszyłam, ledwie powstrzymywałam płacz. Po całym seansie naprawdę bardzo chciałam przytulić mamę. W jakiś sposób okazać jej, że podobnie jak Merida, bardzo cieszę się z tego, że jest... Słusznie należałoby pogratulować twórcom.

I tak dostałam się do grona fanów, błagałam o zachowanie opakowania po popcornie. Teraz niech tylko Meridę narysują porządnie, by wyglądała dobrze jako oficjalna, rysowana "normalnie" księżniczka. ^^




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 29-08-2012 15:42
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 29-08-2012 15:47
Hm, cóż mam powiedzieć... Wybrałam się na Meridę razem ze starszą siostrą i mamą. Sala kinowa była prawie pusta (poszłyśmy prawie tydzień po premierze), jednakże było pełno siedmio- lub ośmiolatek z rodzicami (trochę dziwnie się czułam wśród nich).
Uważam, że ta bajka nie jest dla osób, które mają słabe nerwy, ponieważ na końcu filmu słyszałam, jak większość tych dzieciaków płacze (ja osobiście też miałam ochotę przytulić mamę). Mimo wszystko było kilka zabawnych momentów i ta historia z jakiegoś nieznanego mi powodu była natchniona magią.
Co mi się nie spodobało? Cóż, wygląd głównej bohaterki - jej rozwiane loki - po prostu doprowadzał mnie do szału.


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez ChandSharma dnia 29-08-2012 15:49
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
użytkownik usunięty
Dodane dnia 29-08-2012 21:08
Ja wybrałam się dziś na Meridę z przyjaciółkom. Jestem tym filmem mile zaskoczona. Na początku zastanawiało mnie to, dlaczego ona nie chce być królową. Powinna lepiej traktować mamę, ale z jednym się zgodzę. Mianowicie chodzi mi o to, iż jest za młoda aby wyjść za mąż. W dodatku za takich brzydali, dziwaków i lalusiów. Nie spodziewałam się tego smutnego momentu pod koniec. Jak wszyscy na sali miałam łzy w oczach, a nawet jedna mi spadała. placze
Naprawdę piękny film. Najlepsze scenki z królem. :lol2:
Chciałbym żeby powstała kolejna część.

Ps. widzieliście reklamę o bajce Hotel w Transylwanii ? To też będzie super.


AutorRE: Merida waleczna
~DarleenEnchanted
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-12-2012 09:50
Niedawno nabyłam "Meridę" na DVD i muszę powiedzieć, że film jest fenomenalny. Dosłownie ryczałam na samym końcu. Tak pięknie twórcy filmu przedstawili relację matki z córką, że obowiązkowo obejrzę go jeszcze raz z mamą. Miło widzieć, że nowe Disneyowskie "bajki" mają wciąż ten czar... Oprócz tego było sporo wesołych scen, głównie z udziałem młodszych braci Meridy. Chociaż była też scena, która w przyszłości może zostać skrytykowana przez niektóre osoby i uznana za kontrowersyjną... Ale mimo wszystko film był i tak świetny. Znaczy się: był, jest i będzie świetny xD.



Edytowane przez Cookie dnia 16-12-2012 10:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-01-2013 15:00
Aż mi się przypomniało pierwsze wrażenie z filmu: "jakie ona ma loki!". Główna bohaterka bardzo mi się spodobała: uparta, ale budząca sympatię, mająca problemy z matką. Polubiłam też jej braci, szczególnie pod postacią niedźwiadków. Film jest zabawny, ale i trochę pouczający. Podobał mi się.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 03-03-2013 12:26
Bajka nie jest najgorsza, aczkolwiek nie zachwyciłam się nią. Spodziewałam się czegoś lepszego. Dla mnie była to podróba filmu Mój brat niedźwiedź tylko tutaj w niedźwiedzia zmieniła się mama bohaterki. Podobali mi się bracia Meridy - takie małe, słodkie żarłoczki oraz sam wygląd głównej bohaterki. Zazwyczaj jak myślimy o osobie z rudymi włosami to na myśl przychodzą nam również piegi i pełno kompleksów. Merida może nie była najpiękniejsza, ale podobała mi się i to bardzo! Jedyna księżniczka, która nie chciała wyjść za mąż. To mi się podoba. ^^


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-09-2013 12:50
Bajka mnie nie zachwyciła. Podobnie jak Suza, spodziewałam się czegoś lepszego. Akcja była, ale jak dla mnie, to zdecydowanie za mało. Film czasami mi się mieszał i nie mogłam się zorientować, co działo się przed chwilą. Wygląd Meridy trochę mnie zniechęcił, wyglądała inaczej niż bohaterki w dotychczasowych produkcjach Disney'a (albo mi się tylko wydaje). Film pół na pół.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-09-2013 22:06
Oglądałam, nie była najgorsza, chociaż nie powaliła mnie... Taka tam przeciętna była. Fabuła trochę dziwna. Nic nadzwyczajnego. Strasznie ten misio w 3D wyglądał xDD. Po zwiastunach myślałam, że będzie coś ciekawego, zaskakującego, a tu <brzydkie słowo xD>. Generalnie, bajka na minus.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
~musa106
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-09-2013 22:26
Zgadzam się z każdym, kogo ta bajka nie porwała. Dla mnie, była trochę nudna, bo nie pojawiło się w niej nic zaskakującego. Wszystko co śmieszne pokazali w reklamie. Wielka 1 dla tego filmu. Oczywiście komuś się może ona podobać, ale to przecież kwestia gustu.



zestaw by ja uśmiech
Blog
Edytowane przez Cookie dnia 28-09-2013 22:48
mam 483..... pytać na pw Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
użytkownik usunięty
Dodane dnia 04-05-2014 00:10
Ja się szczerze zawiodłam, spodziewałam się naprawdę czegoś lepszego. Była to podróba mojej ukochanej bajki z dzieciństwa pt. "Mój brat niedźwiedź" . Owy film oglądałam parę tygodni temu na Polsacie co chwila reklamy, można było się wściec. Główna bohaterka przypominała mi Roszpunkę z "Zaplątanych", chociaż faktycznie można dostrzec w niej jakąś oryginalność, np. patrząc na jej wygląd. Włosy miała świetne, choć nie była pięknością wszechczasów. Ekranizacja nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, jednakże stwierdzenie "nie podoba mi się wcale" byłoby kłamstwem. Podsumowując Disney mógł się bardziej postarać. Ta bajka nie ma w sobie tego "czegoś" co mają inne bajki Disney'a ;).



Edytowane przez dnia 04-05-2014 00:12
AutorRE: Merida waleczna
~Bloom-Winx Club
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 12:06
Ostatnio zwiastuny kinowe wcale nie oddają istoty filmu, który reklamują. Na szczęście każdy kinomaniak czasami stawia wszystko na jedną kartę i wybiera się na film wiedząc tylko, że jest on wytwórni Disneya przy współpracy z Pixarem oraz że bohaterką tego filmu jest rudowłosa dziewczyna z bronią w ręku - w tym przypadku jest to łuk. Zaskoczenie jest wielkie, gdy po zniknięciu z kinowego ekranu logo Disneya pięknego zameczku wyciskającego łezkę na samym początku, widać zarys czasów około średniowiecza (przepraszam jeżeli się buchnęłam w epoce) i historii rozgrywającej się w klanach szkockich rodów. Film zaskakuje pokazaniem relacji pomiędzy matką i córkom ich problemom i napiętym relacjom, które przez ciasteczko od czarownicy handlującej drewnem zmieniły się diametralnie na zawsze. Niedźwiedzia przygoda i więź która się się tworzy pomiędzy osobami, które mają własne poglądy i różnią się wiekiem jest wciągającą historią którą warto obejrzeć i która dużo może wyjaśnić...
Znakiem charakterystycznym Disneyowskich produkcji jest humor i poważne tematy. Co do humoru jest tu go sporo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie...

Elinor: Mérida, królewna nie kładzie broni miotającej na stole.

Mérida: Mamo! To tylko mój łuk.

TU POST ZAWIERAŁ DOSYĆ DUŻE SPOILERY, WIĘC TEN FRAGMENT BYŁAM ZMUSZONA USUNĄĆ./Sam

http://www.youtube.com/watch?v=aO69osXwF6A -Justyna Bojczuk - Kiedy nie śpią sny. Piosenka z filmu Merida Waleczna

Film otrzymał 24 lutego 2013 r. Oscara w kategorii najlepszy animowany film pełnometrażowy.

Polecam obejrzeć ten film z własną mamą ok




WINX CLUB :-) Bloom czarodziejka z planety Domino strażniczka mocy Smoczego Płomienia.
-Stella (do Bloom): Co ty dzisiaj robiłaś z włosami trzepałaś je ubijaczką do jajek??!!
Bloom: Stello!
-Stella: Bloom jednak czasem przejawiasz oznaki inteligencji.
Bloom: Tylko czasem?
-Bloom: Tecna jesteś prawdziwą szamanką!
Tecna: Wolę być czarodziejką, ale dzięki!
*Poczucie humoru to podstawa codziennego życia:-)
Edytowane przez Bloom-Winx Club dnia 01-07-2014 12:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Merida waleczna
użytkownik usunięty
Dodane dnia 04-07-2014 20:51
Pomimo braku wątku miłosnego (damsko-męskiego) film był powiedzmy, że dobry. Co prawda oglądałam lepsze ekranizacje (np. "Strażnicy marzeń" albo "Kraina lodu" ), ale warto zobaczyć, choćby dla samych wrażeń, czy po prostu rozrywki. Zgadzam się z musą106 i uważam, że ten film można by zrobić lepiej. Ale to również wina scenariusza - nie było tam praktycznie żadnych zwrotów akcji, a każda osoba powyżej 10 roku życia mogłaby mniej więcej opisać przebieg akcji, opierając się na wcześniej obejrzanych filmach. Zgadzam się mimo to z Bloom-Winx Club i cytując ją, napiszę "Polecam obejrzeć ten film z własną mamą" ;).



Edytowane przez Suzanne dnia 15-02-2015 11:06
AutorRE: Merida waleczna
~clax7
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-03-2021 12:24
Jeden z najlepszych filmów disneya. Pamiętam jak byłem na nim w kinie i bardzo mi się spodobał. Nieraz jeśli leci w telewizji, to obejrzę jego kawałek. Jest to moje wspomnienie z lat, kiedy jeszcze na wszystko miało się czas, wszystko było takie proste i kolorowe.........


Mam nadzieję, że jeśli winx przestanie istnieć to winxblogger nie i będziemy nadal tutaj wspominać radosne i smutne chwile winx. Poznałem tu tyle miłych osób, których w realu tak szybko bym nie poznał.Jest tu bardzo miła atmosfera i mam nadzieję, że będzie tu tak zawsze i, że zawsze będę tu miło wracał I miło to wspominał. Dziękuję wszystkim za to, że powstało winxblogger I nadal istnieje. Administratorzy I wszyscy użytkownicy jesteście wielcy! uśmiechserceok:pony:

|Wattpad || YouTube|
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.