Nowości
7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,061
 Najnowszy Użytkownik: ~blajulu


Archiwum
❧  A drop of inspiration.  ☙

Strona 4 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
AutorRE: Kiepska grafika by Dżul.
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 18:16
Jeżeli chcesz szczerze, to proszę bardzo.
Zestawy są cudowne! Nie mam absolutnie żadnych "ale". Najlepszy zestaw to chyba ... wszystkie! No mówię Ci Jull, wszystkie mi się podobają. Napisy u Stelli są rewelacyjnie, natomiast w zestawie z Amore png's jest śliczny, a w tym z Bloom wszystko jest fajne. Twoja grafika jest C-U-D-O-W-N-A! Ćwicz dalej i nie przejmuj się krytyką. Weny życzę.



Edytowane przez Chatta dnia 17-03-2014 18:50
50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-03-2014 19:05
Bardzo dziękuję dziewczyny :>. Dzisiaj kilka prac z Frozena. Moja wena poszła sobie sobie w las...

Pierwszy zestaw z Elsą. Wiem, że pusty. Chciałam dodać napis, ale żaden nie pasował...


I 2 avatary. Bosh... Idę sobie...


Proszę o solidną krytykę ;>.


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-03-2014 20:22
Matko święta, za ciemno. Fajne kadry, ale ta ciemność... Odstrasza, Jull. Fajne avatary. Brush w sygnaturce, no, nawet. Troszeczkę ta ciemność pasuje do zestawu. Jest w ogóle jakiś napis? Bo ja go nie widzę. Nie podobają mi się te płatki śniegu. Troszeczkę nie pasują. Nawet ładnie to wyszło... Nawet... Weny.

To w końcu pasuje, czy nie pasuje? Proszę o sprecyzowanie. /Lilla
SORRY.
Zamyśliłam się, przedtem. Już poprawiłam.


as mitski once said: ***** ***

Edytowane przez Adelia dnia 29-03-2014 13:27
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-03-2014 10:25
No to tak. Zestaw z świąteczną Bloom podoba mi się, super napis i koloryzacja. Spodobał mi się zestaw z Amore. Jest naprawdę bardzo fajny. Ze Stellą jest okay, ale wydaje się trochę pusty. Zestaw z Elsą jest CUDOWNY. Mimo że jest trochę za ciemny, to moim zdaniem jest cudowny. Avki z Frozen - fakt, są trochę za ciemne. Koloryzacja jest okay, ale ta ciemność. Ogółem dobrą grafę robisz. Czekam na więcej, weny.


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez Lilla dnia 29-03-2014 10:35
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-04-2014 15:10
Bardzo dziękuję dziewczyny. Miło to słyszeć <3. Tfu...Przeczytać. Dziś kilka prac zrobionych trochę ''na odwal się'', bo jak zwykle nie mam weny..

Brushe-napisy (c) dla Chandy.


Sygnaturka z Florą ( credit za PNG'sa dla kogoś z dA, ale nie pamiętam kogo xd. Później editnę).

+ Wisienka na torcie.



Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez Julietta dnia 04-04-2014 15:13
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-04-2014 10:11
Nowe prace. Bardzo fajne, jak zwykle xd. Szczególnie spodobał mi się pierwszy zestaw z Florą. Jest bardzo ładny. Nie jest w nim pusto, wszystko fajnie się komponuje. Super brushe i napisy. Sygnatura z Florą też jest całkiem fajna. Podoba mi się napis i brushe. Ostatni avek z Bloom Mythix jest całkiem spoko, ale jakoś mi się kolorki nie podobają. Ogólnie świetne prace. Czekam na więcej, weny!


It's funny how things never change in this old town.
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-04-2014 11:37
Dziękuję Stell całus. Bardzo się cieszę, że prace Ci się podobają. Dziś mam kilka nowych. Takich bez szczególnego pomysłu, ale coś tam zawsze jest.

Pierwszy av dla Stelli :>.


Pozostałe wolne:



I beznadziejny zestaw z niepasującym napisem:




Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-04-2014 11:45
Jull przytul Jak zwykle podobają mi się twoje prace!. Dzięki za ava z Bloomą. Bardzo mi się spodobał. Mimo iż jest trochę ciemny, podoba mi się. Kolejny avatar ze Stellą, również mi się fajnie wyszedł. Szczególnie kolorki. Kolejny avek jest okay. Zestaw z Aurorą fajnie Ci wyszedł. Fajną dodałaś teksturę i napis. Ogółem ta praca dobrze moim zdaniem wypadła. Jull, robisz fajną grafikę! Uwierz w Siebie! Życzę Ci weny do kolejnych pracek. Pozdrowionka.


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez Victoria dnia 13-04-2014 11:46
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-04-2014 12:30
Stell, skarbie dziękuję Ci bardzo. Cieszę się, że chociaż ty komentujesz :>.
Dziś jeden zestawik z nudów ;-;.




Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Debby
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-04-2014 13:29
Śliczny zestaw. Podoba mi się PNG`s i napis. Tło pasuje i dodaje blasku tej pracy. Brushe są genialne. Zestawik z nudów wyszedł Ci super! Zestaw z Aurorą jest c u d n y. Podoba mi się kolorystyka i kadr. Tekstura i brushe są dobrze dopasowane. avatary ze Stellą wyszły dobrze, a avatar dla Stelli jest cudowny! Pierwszy zestaw z Florą jest piękny. Drugi taki sobie. Nie podoba mi się jedynie PNG`s. Reszt ok. Avek ładny. Weny.


przepraszam za moje stare posty, byłam małym debilem
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-04-2014 10:59
Jak zawsze jestem w lesie. Zestaw z Elsą podoba mi się, ale ta ciemność mnie przytłacza. Fakt, napis to dobre rozwiązanie. Jednak ten zestaw mi się podoba, mimo tej koloryzacji. Brushe są piękne. Avatarki są okay, lecz mam ten sam problem, co w zestawie z Elsą - ciemność. Zdecydowanie za ciemne! Choć kadry fajne. Może jakieś brushe? Pierwszy zestaw z Florą skradł mi serce, dosłownie. Jak nie zapomnę to go wezmę na profil, jest boski. Dziewczyno, ty lepiej przejdź na Photoshopa! Brushe pięknie się komponują, dopełniają prace. Sygna z Florą, hm... Czuję niedosyt. Fajna, lecz nie ma tego efektu "wow". Poza tym plus za png'sa, fajny jest. I ostatni avek jest całkiem, całkiem. Sporo stracił na jakości, więc ideałem nie jest. Brushe pasują. Avek dla Stelli ma bardzo dobraną koloryzację. Jakość jest bardzo dobra, nie mam nic do zarzucenia. Avek ze Stellą jest genialny. Doskonała jakość, koloryzacja również świetna, lecz brak brushy. Ostatni avek ze Stellą jest, hm... przeciętny. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego, jest spoko. Zestaw z Florą jest bajeczny. Podobają mi się kolorki, które tu zdecydowanie dominują. Napis niczego sobie.
Weny życzę.



Edytowane przez Sophie dnia 26-04-2014 10:33
50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-04-2014 10:39
Grafika z dnia 17.03.
Wszystkie zestawy mi się podobają, ładne są. Bloom ma troszkę zbyt różową koloryzację, ale może być. Dodatki dobrze są dopasowane, napis także. Dobrze dobrałaś brushe, na plus jest to, że nie nawaliłaś ich za dużo, bo by wszystko zepsuły.
Fakt, w zestawie z Amore png's trochę odstaje od tła, ale i tak mi się podoba. Głównie właśnie z powodu tego tła, bo jest naprawdę ładne. Prawa strona jest troszkę za pusta, przydałby się jakiś napis.
Stella jest dobra, podobają mi się kolorki. No i ostatnio lubię takie puste kadry, które składają się tylko z napisu - niby puste, ale mają swój urok.

Grafika z dnia 28.03.
Elsa ma złą koloryzację, nie podoba mi się. Ten róż tu nie pasuje i dobór dodatków jest nieco dziwny. Napis zapełniłby pustkę.
Z avatarem jest to samo, jeśli chodzi o kolorki. I przydałyby się jakieś brushe w postaci śnieżynek po bokach, bo jest nieco pustawy. Natomiast drugi mi się podoba, ma dobrą kolorystykę.

Grafika z dnia 04.04.
Fajny ten zestaw z Florą. Tylko napisy mogły się bardziej wyróżniać od tła. Podobają mi się te kolorowe brushe w rogu, dobrze to wygląda, tak samo jak wtopiony png's.
Druga sygnaturka jest średnia. Mam wrażenie, że tło składa się tylko z jednej (lub dwóch) tekstury (lub tekstur). Napis nawet może być, tylko i tak na dole sygnatura jest pusta.
Av niezbyt mi się podoba, chyba przez kadr, kolory również nijakie. Ale brushe dobre.

Grafika z dnia 13.04.

Boski. Świetne kolory, najlepszy z tej dostawy. Olbrzymi plus za kadr.
Najmniej podoba mi się pierwszy av, jest za ciemny. Ostatni średni, niepotrzebna jest ta "mgiełka".
W zestawie nie podobają mi się te pasy po bokach. Zdecydowanie lepiej byłoby bez nich. I jakoś mi nie pasuje napis z boku, niepotrzebny jest. Kolory dobre.

Grafika z dnia 18.04.
Nie podoba mi się ten zestaw. Za duży przepych, nawalone jest tu dodatków tyle, że aż niemiło się patrzy. Flora gubi się w tych kwiatach. Napis nie pasuje, ta zielona otoczka źle wygląda. Głównym minusem jest to, że również gubi się w tle.

Weny.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-05-2014 11:19
Nie mam za dużo prac do komentowania, skomentuję chociaż tą jedną z Florą z Bloomix'ie. Zestaw moim zdaniem jest bardzo ładny. Powiem więcej: jest śliczny! Bardzo podoba mi się w nim koloryzacja. Super napis i dodane brushe z kwiatów. Moim zdaniem świetnie to wygląda. Naprawdę ogromny plus za tę pracę. Chociaż Flora trochę gubi i zlewa się z tymi kwiatami, to i tak uważam, że praca śliczna :>. Czekam na więcej! Weny, Jull <33.


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez Lilla dnia 01-05-2014 12:19
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-05-2014 20:02
Dziękuję bardzo, dziewczyny przytul. Moje paczadła nie wierzą w to, co widzą. Serducho dla was serce.

Eksperymentowałam ostatnio trochę w Gimpie. Te ''eksperymenty'' jednakże nie wyszły zbyt dobrze, ale z racji takiej, iż dawno nic nie dodawałam, to je wstawię ;c.

Przepychowo-eksperymentowo-beznadziejna sygna:
( PNG's (c) Galeria PNG'sów, brushe- teksty z dA).


Sygna inspirowana stylem Smoczej. ( Drogi Smoczy_Płomieniu, jeśli uznasz opublikowanie tej sygnatury za rzecz niesłuszną, napisz do mnie, ja usunę).


Beznadziejna, pusta sygnatura:



Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez ChandSharma dnia 20-06-2014 19:29
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-05-2014 20:14
Ekhem... sygnatura z Florą mnie zachwyciła. Wygląda ślicznie! Jest piękna. Uważam, że dobrze Ci wyszedł ten eksperyment. Wszystko fajnie wygląda i pasuje. Jeżeli pozwolisz, to sobie ją wezmę i tym samym ustawię niegrzeczny. Druga syga jest również bardzo ładna. Kolejna praca też jest fajna. Napis mi się podoba i brushe pasują. Świetnie. Wiem, że tak słodzę, ale te prace naprawdę mi się bardzo podobają! Czekam na więcej. Weny!


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez YouStee dnia 05-05-2014 20:52
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-05-2014 20:26

Ta syga jest śliczna. Dorobisz avek? ;3. Po prostu jest cudowna, nie wiem co więcej powiedzieć xd. Fajny png's. Ogólnie wszystko spoko. W pierwszej sygnaturze nie mam żadnych zastrzeżeń. Tylko, że ten napis na górze jest taki wyostrzony. Prawie go nie widać. Syga pusta nie jest. Naprawdę jest tam dużo brushy, a przede wszystkim napisów. O, i jeszcze efekt śliczny. Wydaje mi się, że ta syga jest trochę za duża.
Ostatnia syga też niczego sobie. Ten drugi napis coś raczej niewidoczny. Brushe są ładne i dopasowane. Kadr słodki <3. Nie pasuje mi tylko pierwszy napis. Reszta może być. Masz całkiem ładną grafikę ;3.
PS. Post poprawiła Sophie, ja wręcz coś dodam. Nie wiem czy założę ten zestaw, bo na razie planuję założyć kolejny w niedzielę. No, więc spodziewaj się, że nie będę mogła go założyć :c. Jednakże założę go za dwa tygodnie. Obiecuję.


as mitski once said: ***** ***

Edytowane przez Adelia dnia 09-05-2014 18:48
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-05-2014 20:26
Dziękuję wam dziewczyny :>. Bardzo mi miło <3.
Dwa zestawy dzisiaj:






Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-05-2014 20:42
Wowo xd. Zestaw pierwszy jest śliczny. Oczywiście mam już go ustawionego. Bardzo podobają mi się dodatki, których użyłaś. Napisy i ogólnie. Może i wolałabym bardziej ostre kolorki te też są ok. Ogółem praca- cudo. Drugi zestaw jest fajny. Tutaj rządzą kolory! Bardzo mi się podobają. Jedyne co mi nie pasuje to ta ilość brushy. Fajną są, ale trochę za dużo. Po prostu Flora jest nimi oblepiona xd. Ogółem praca jest fajna, tylko te brushe. Najnowsze prace są super. Czekam na wiecej. Weny!


It's funny how things never change in this old town.
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-05-2014 19:47
Dziękuję Stell całus. Cieszę się, że tak regularnie komentujesz moje prace <3. Chciałam Ci się odwdzięczyć i ''wygrafikowałam'' ( xD) kilka avatarów. Zrobiłam też pusty zestaw z Taylor, ale jest za pusty, żeby go pokazać xd.








Jeśli ktoś ma chrapkę na jakiegoś ava ( hahaha xD. Tsaa.. na pewno xD), to do Stelli z tą sprawą ;>.


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: A drop of inspiration.
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-05-2014 19:54
Jull, te avy są super! Miałam ustawione już kilka z nich. Kadry jak i kolory bardzo mi się podobają. Szczerze mówiąc to nie podoba mi się av 1 i 6, ze względu na kadr. Moim zdaniem najlepszy jest ostatni. W 5 avie jakoś kolory mi do gustu nie przypadły. Mam jakieś zastrzeżenia co do nich, ale to nie zmienia faktu, że niektóre z nich są naprawdę bardzo fajne. Czekam na więcej. Weny!


It's funny how things never change in this old town.
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~clax70
22:01:36 11.05.2024
Ale wygra Chorwacja lub Izrael, choć osobiście najbardziej lubię Szwajcarię i nadal mam nadzieję, że może jednak będzie pierwsze
~clax70
22:00:20 11.05.2024
O kurcze, zapomniałem obstawić
^Flamli0
21:15:13 11.05.2024
a co ma kościół do eurowizji rly
~EmilyWinxClub0
20:57:49 11.05.2024
Niestety nie da się być united by music, gdzie był to konkurs zawsze mocno polityczny, ale wystawianie przez nich reprezentantówkraju który nie ma nawet szacunku do życia małych dzieci przegina już tę szalę
~nexusik0
18:36:06 11.05.2024
Bym*
~nexusik0
18:35:52 11.05.2024
Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
~kolec 2571
18:33:04 11.05.2024
Ciekawe za co Holandię zdyskwalifikowali. Ja bym zdyskwalifikował Irlandię, a to za to, że promuje satanizm i okultyzm.
^ChandSharma0
16:10:39 11.05.2024
No i zamiast 26 mamy 25 państw, bo Holandię zdyskwalifikowali
^Flamli0
12:31:29 11.05.2024
nowy numer we włoszech
^ChandSharma0
14:31:05 10.05.2024
A swoją drogą artysta nie jest winny temu, co się dzieje w jego kraju. Niewiele może zdziałać, więc bojkotowanie tego jest dla mnie bez sensu
^ChandSharma0
14:30:06 10.05.2024
Ja to traktuję jako konkurs muzyczny, a nie przedstawienie polityczne. Powinniśmy być ponad podziałami i zgodni z hasłem United by music
~EmilyWinxClub1
12:00:13 10.05.2024
eurowizja wspiera ludobójstwo w Gazie. Polecam wam bojkotować tegoroczną Eurowizję
^ChandSharma0
10:01:27 10.05.2024
<-- nowy news :>
~clax70
23:33:37 09.05.2024
Dzięki za punkty! uśmiech
^ChandSharma0
17:53:09 09.05.2024
punkciki rozdane, a jutro dalszy ciąg zabawy :>
^PVTeam1230
15:22:41 08.05.2024
serio słabo to wyszło smutny
^Flamli0
7:44:11 08.05.2024
Nie dziwi mnie to, słabo zaśpiewała
~clax70
23:57:16 07.05.2024
Niestety Polska nie weszła do finału zdezorientowany
~clax70
23:56:52 07.05.2024
Najlepszego!
~Stellka0
23:25:04 07.05.2024
Dziękuję Chand serce
~February0
20:09:31 07.05.2024
ale moja wymarzona to kolor błękitny więc jeszcze muszę poczekać uśmiech))
~February0
20:09:05 07.05.2024
oo rzeczywiście nowa ranga <3
^ChandSharma0
10:15:14 07.05.2024
Stellka najlepszego serce
~clax70
1:12:52 06.05.2024
^ChandSharma 23:40:49 05.05.2024 <--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
Są, są
~Vixen0
1:03:05 06.05.2024
Nie oglądam nic oprócz anime czy Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.