Nowości
18.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Morskich Głębin oraz World of Winx sezon 1

17.05.2024
❧ dodano komiks nr 239 - Czar morza

14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,063
 Najnowszy Użytkownik: ~sonka
Dzisiejsi Solenizanci
Heroine
Winx Fan7890
WinxLove

Azjatycki kącik
Anime
❧  Free!  ☙

AutorFree!
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-09-2014 18:10


Haruka Nanase - chłopak, który zawsze kochał pływać i uwielbiał uczucie bycia zanurzonym w wodzie, to główny bohater tej opowieści. Przed ukończeniem szkoły podstawowej przystąpił on do turnieju pływackiego razem z trójką przyjaciół z klubu poświęconego tejże dziedzinie: Makoto Tachibaną, Nagisą Hazuki oraz Rinem Matsuoka. Po zdobyciu trofeum każde z nich poszło w swoją stronę.
Czas mija i przenosimy się do liceum. Pewnego dnia nudne, szkolne życie chłopaków zostaje zakłócone niespodziewanym pojawieniem Rina, który wyzywa Harukę na pojedynek pływacki. Kończy się on sromotną porażką naszego bohatera i pokazuję jak bardzo Rin zdążył rozwinąć swój talent w ciągu minionych lat. Nie chcąc, by cała sprawa zakończyła się w ten sposób, Haruka zbiera starych znajomych, Makoto i Nagise oraz rekrutuje byłego członka klubu lekkiej atletyki, Reia Ryugazaki, aby stworzyć Klub Pływacki Liceum Iwatobi. Ich celem numer jeden jest pokonać swojego dawnego sprzymierzeńca, Rina!

***

Oglądaliście? Co sądzicie o tym anime? Co sądzicie o naszych głównych bohaterach?




Edytowane przez Lilla dnia 26-10-2014 13:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Free!
~Elyei
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-09-2014 16:56
Uwielbiam to!!! Makoto, kocham Cię!!! Nie no żartuję. Fajne anime, które ma ciekawą fabułę i co najważniejsze, przystojnych chłopaków, którzy mają wyjątkowe osobowości. Najśmieszniejszy jest oczywiście Haruka, który rozwala niektórymi momentami. Podoba mi się samo przedstawienie scen pływania. Dynamika jest świetna i podobają mi się kadry. Uwielbiam też piosenkę tytułową i końcową. Moim zdaniem obie są świetne i słucham je ciągle bez przerwy. Polecam to!


https://t.me/pump_upp
https://t.me/pump_upp Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Free!
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-10-2014 13:46
Też uwielbiam to anime, pola ^^. Z początku myślałam, że będzie to płytkie anime, które ma na celu tylko pokazanie klat i nic więcej, jednak zdecydowałam się obejrzeć parę odcinków i mnie strasznie wciągnęło :D.
Wszyscy są tacy uroczy serce! Haru, Makoto, Nagisa, Rei, nawet Gou i Rin :3. Choć Rina z początku nie lubiłam (tj. w pierwszym sezonie), uważał się za nie wiadomo kogo, a Haruś był milion razy lepszy. No ale w drugiej serii zrobił się taaaki uroczyy serce. Niedługo dostanę przypinki z Haru, Makoto i Rinem, hehe :>.
Haru lubię za tę małomówność, za jego urocze zachowanie i to ogromne zamiłowanie do pływania. Nie mogłam opanować śmiechu, kiedy rozbierał się, gdy tylko widział wodę, aby popływać, haha :D.
Makoto jest opiekuńczy i naprawdę chciałabym poznać takiego chłopaka w realu :3. Widać, że naprawdę, ale to naprawdę ceni sobie przyjaźń z resztą i to powoduje, że jest taki superaśny.
Nagisa jest momentami dziecinny, jednak to na swój sposób ma swój urok (no i mordkę ma taką kawaii :3). Czasami mówi znaczące rzeczy, jednak chyba sobie do końca nie zdaje z tego sprawy. No i chyba najbardziej obnosi się z uczuciami do reszty xD. I nie, nie mowa tu o kochaniu, tylko o pięknej więzi przyjaźni. To nie tak, że jak faceci blisko się przyjaźnią, to od razy są gejami...
Rei z początku mnie ciut irytował, gdy nie chciał dołączyć do Haru, Makoto i Nagisy, jednak potem jego zachowanie tak bardzo się zmieniło :3. Kocham, jak mówi, jak ważne stało się dla niego pływanie i jakie ono jest piękne serce. Kolejna niezwykła postać.
Rin i to jego narwanie, haha serce. Najpierw strasznie mnie denerwował, jednak potem zmiękł i zrobił się z niego taki słodziak :3! Co tu dużo mówić, jest sugoi!
A Gou i to jej zamiłowanie do klat, hahaha. Nie mogę z niej, jak się wgapia w mięśnie na tych zawodach i nawija o bicepsach i tricepsach :D. Kolejna super postać, naprawdę ^^.
Ogólnie baaardzo lubię to anime, wszystkie zawody są ekscytujące, treningi i przedstawienie uczuć bohaterów także. Strasznie żałuję, że to koniec, mogłabym oglądać i oglądać, chociaż zakończenie naprawdę ciekawe, nie spodziewałam się, że takie otrzymamy. Myślałam, że skończy się w bardziej banalny sposób bez zamknięcia większości wątków, jednak zostałam mile zaskoczona.
Polecam :3!


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Free!
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-01-2015 12:25
Ja dla odmiany nigdy nie rozumiałam fenomenu Free!. Była to jedna z tych serii, które starałam się omijać szerokim łukiem, a i tak ciągle gdzieś widziałam gify, sceny...zwłaszcza na tumblrze, w okresie wakacyjnym tego czegoś było pełno. Prosty sposób na poznanie fabuły i zakończenia całego anime bez jego oglądania.

Po jakimś czasie pomyślałam, że nie warto oceniać serii bez obejrzenia chociaż jednego odcinka - kto wie, może pod fasadą pływających i shippowanych ze sobą nastolatków kryje się coś więcej...? Niestety (a może stety) myliłam się - Free! porzuciłam po trzech odcinkach słodkości, wodnej obsesji i aspektów typowych dla shoujo. Ja rozumiem, że całość jest nastawiona na fan-serwis i przygarnięcie jak największej ilości fanek yaoi (bez obrazy, oczywiście) - ale czy główni bohaterowie nie mogą zachowywać się chociaż trochę jak chłopcy? Haru, Nagisa i Makoto zachowują się jak małe dziewczynki; podejrzewam, że z Reiem stanie się to samo po dłuższym pobycie w takim towarzystwie (motylem jestem...). Przy tej gromadce Gou wydaje się być bardziej męska. Rin niby zapowiada się ciekawie, ale z tego, co słyszałam, szybko zmienia się w typowego emo-nastolatka, który robi wiele hałasu o nic.

Na plus idzie jedynie kreska, która jest bardzo ładna - zwłaszcza pod względem animacji. Projekty postaci są typowe dla KyoAni, jednak specjalnie mnie to nie raziło. Opening i ending (przynajmniej w sezonie pierwszym, drugiego nawet nie ruszałam) są przyjemne dla ucha; zwłaszcza ta druga piosenka. To tyle z pozytywów. Free! nie jest serią dla mnie i tyle.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Free!
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-02-2015 14:08
Nie pamiętam jak trafiłam na to anime. Na początku byłam sceptycznie do niego nastawiona, ale po obejrzeniu kilku odcinków zmieniłam zdanie. Bardzo mi się spodobało. Jakoś od razu polubiłam Haru. Taki cichy, nieśmiały no i te momenty, kiedy zobaczył wodę i od razu się rozbierał, żeby popływać. Makoto też lubię. Widać, że zależy mu na przyjaźni z Haru i Nagisą. Trochę mnie to zaskoczyło, kiedy okazało się, że ma mała fobię związaną z morzem. Nagisę chyba najmniej polubiłam, nie wiem czemu. Momentami jest dziecinny, ale to ma swój urok. Przecież to właśnie on sprawił, że znowu zaczęli ze sobą pływać. Rei no cóż, na początku nie darzyłam go sympatią, ale z czasem i to się zmieniło. W pierwszym sezonie nie przypadł mi do gustu Rin. Był taki zarozumiały, myślał tylko o sobie i był obrażony na cały świat. W następnym sezonie jakoś go polubiłam. Zrobił się taki 'inny'. Nie mogłabym zapomnieć o kresce, która w tym anime jest bardzo fajna i przyjemna dla oka. Powiem szczerze, że jakoś długo mi zajęło obejrzenie 2 sezonu, bo co chwilę robiłam sobie przerwy. Tak czy siak anime mi się spodobało.



Edytowane przez Suzanne dnia 19-02-2015 14:10
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Free!
~x-Ritsu
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-09-2017 01:07
Jest to kolejne anime, o którym dowiedziałem się od mojej siostrzyczki, Akali. Szczerze, na początku myślałem, że będzie to jakaś płytka jak brodzik (hehe, takie nawiązanie) nowelka, ale gdy zobaczyłem resztę odcinków, szybko zmieniłem zdanie. Najbardziej przypadła mi do gustu postać Haru, no po prostu uwielbiam gościa. Może i jest trochę warzywkiem, ale takim fajnym warzywkiem. Nie lubię zimnych jak lód, nieczłowieczych postaci, ale on jednak ma pewne cechy, które mnie do niego przyciągają.
Makoto uwielbiam nie tylko z charakteru, ale też i z wyglądu, co nie oznacza, że wg mnie Haru nie jest przystojny, bo jest. Tachibana jest taki opiekuńczy i w ogóle, aww. Sceny, w których przebywa z Nanase wskazują, przynajmniej według mnie, na jakąś głębszą relację niż tylko przyjaźń, ale to może tylko moje odczucia i tysiąca innych fangirlujących yaoistek.
Nagisa jest sympatyczny i uroczy, ale mnie też nie przypadł specjalnie do gustu. Dziecinne zachowanie dystansuje mnie od wychwalania tej postaci ponad niebiosa.
Reia za to nie lubię.Taka zapchajdziura z niego, żeby liczba członków się zgadzała. Jest dość nudny, no i to taki typowy kujonek, który na wszystko odpowiada "nie mam czasu". No i w dodatku jego wygląd jakoś nie bardzo przypadł mi do gustu.
Rina z początku nie lubiłem, później jednak zacząłem wielbić. Na początku myślałem, że będzie tu stereotyp bad boya. Pomyliłem się - okazał się czułym facetem, który jest w porządku w stosunku do innych. Ma plany, uzdolnienia, pasje. Jest zdecydowany, co chce robić w życiu. Bez niego Haru na pewno nie wybrałby pływania jako zawód w przyszłości.
Co do postaci wspomagających - Gou to taka typowa fangirl, może jeszcze powiedzcie mi, że poczytuje BL mangi. Nie zdziwiłbym się. Ślini się na widok umięśnionych męskich ciał, co jest w sumie zrozumiałe, ale trochę za dużo o tym jest. Za to Miho Amakata, ich opiekunka, to kolejna zapchajdziura. Ona chyba sama nie wie, co robi w tym serialu. Nie będę uzasadniał swojego zdania, bo musiałbym spoilerować, a chyba lepiej zobaczyć na własne oczy i ocenić według własnego toku myślenia.

Trochę przeszkadza mi to, że wszyscy są tak przesadnie umięśnieni i w sumie ich ciała po ciężkich treningach jakoś za specjalnie się nie zmieniają, a powinny. Nawet po roku (w drugim sezonie) wyglądają tak samo. Jak już jesteśmy przy kresce, jest bardzo miła dla oka, staranna, fajne są te kolory. Bardzo mi się podoba. Na pewno jest to jedno z anime, które ma najprzyjemniejszą kreskę.
Ścieżka dźwiękowa genialna. Dobrze dopasowana muzyka w tle, świetne soundtracki, po prostu uwielbiam. Wydawało mi się, że sportówki nie są z moim guście, a tu proszę. Jak coś jest dobrze zrobione, to przekona i największego przeciwnika.




Strona | DeviantART | MyAnimeList


Edytowane przez x-Ritsu dnia 03-09-2017 01:26
pisz na gg http://xritsu.j.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
19:50:19 17.05.2024
zapraszam na nowy komiks ze starą kreską :> KLIK
^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
~nexusik0
12:17:07 16.05.2024
Słyszałem piosenkę Nemo w radiu i szału nie było. W ogóle mi się nie podobało.
~Cattie0
23:52:20 15.05.2024
ale wgl tekst "Dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo"? słucham? xdd
~Cattie0
23:51:53 15.05.2024
podejrzewam, że Joost został zdyskwalifikowany m.in. przez nastawienie przeciwko Izraelowi - izraelscy dziennikarze byli straszni i gnębili innych uczestników i dziennikarzy, może doprowadzili do rękoczynów, nie wiem. okropna sytuacja.
~Cattie0
23:48:19 15.05.2024
rap, opera, taniec i tekst o wyłamywaniu się z genderowej binarności i odnajdywaniu się w świecie, och mamo, jakie to jest cudowne. od pierwszego obejrzenia chciałam, żeby ta osoba wygrała. i się cieszę ogromnie, tym bardziej że jest propalestyńska: ))
~Cattie0
23:46:52 15.05.2024
no ale ok, mówiąc o występach, to kocham piosenkę Norwegii i norweski w ogóle, ale... jak tylko zobaczyłam występ Szwajcarii.. głos mi uwiązł w gardle. każdy element tej piosenki był tak przepiękny...
~Cattie0
23:45:57 15.05.2024
jestem zdania, że wszystko, co robimy, jest polityczne. nawet jak twierdzimy, że jesteśmy apolityczni, to nie jesteśmy. a bojkot jednostkowy nic nie da, ale na poziomie społeczności już tak. słyszeliście o starbucksie??
~Cattie0
23:43:42 15.05.2024
oj, enter kliknęłam xd no ja też nie oglądałam Eurowizji, postowałam jakieś urywkowe informacje, nie mogę patrzeć z czystym sumieniem na konkurs tworzony przez EBU, który ostro traktuje jakikolwiek sprzeciw wobec ludobójstwa.
~Cattie0
23:42:09 15.05.2024
ja uważam, że bojkot daje dużo,
*Lunaris0
11:04:22 14.05.2024
Z mojej perspektywy finał miał trochę bardzo mocnych piosenek, trochę dobrych i sporo mid. Chciałabym, żeby Litwa była trochę wyżej thou. Cały cyrk z Izraelem to ofc nieporozumienie, but oh well, główny sponsor tegorocznej Eurowizji to firma izraelska xDD
*Lunaris0
11:01:36 14.05.2024
Sadge, że zapomniałam tu obstawić, bo właśnie trzymałam kciuki za wygraną Szwajcarii. Dobra piosenka, a przejść od popu do rapu do opery, utrzymując równowagę na tej antenie, skacząc i biegając to jest sztuka. Drugie miejsce Chorwacji i szóste Irlandii też bardzo cieszą, potężne wokale, moi faworyci
~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
~kolec 2570
15:21:12 12.05.2024
Źle mówi
~kolec 2570
15:21:00 12.05.2024
~nexusik 18:35:52 11.05.2024 Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
Nie wiem co masz na myśli odnośnie prania mózgów, ale trzeba zacząć od tego, że cała Biblia jest przeciwna praktykom katolickim, a to, że kościół czasem mówi tak jak Boże Słowo to wcale nie oznacza, że
~Sivlanaya0
10:46:03 12.05.2024
ale oczywiście kazdy ma inny gust
~Sivlanaya0
10:45:56 12.05.2024
nie mówię że Nemo nie umie śpiewać, tylko że moim zdaniem niektorzy spiewali lepiej,
~clax70
10:40:57 12.05.2024
*wokalem
~clax70
10:40:16 12.05.2024
*zarzucanie
~clax70
10:39:59 12.05.2024
A zarzuca nie komuś z takim wokale braku talentu, jest naprawdę niemiłe. Ale wiadomo, w tamtym roku wygrała Loreen, w tym roku wygrało Nemo, a i tak w obu przypadkach ludzie będą niezadowoleni
~clax70
10:37:11 12.05.2024
Poza tym, gdyby wygrała taka Armenia, Ukraina, czy Izrael, to wtedy dopiero na prawdę byłoby polityczne zwycięstwo
~clax70
10:36:10 12.05.2024
*Armenii
~clax71
10:35:49 12.05.2024
Ale co widzisz politycznego w tym, że wygrały dobry wokal, staging i piosenka? Też uwielbiam występy Ukrainy i Armenia, a Nemo wokal miało świetny, biorąc pod uwagę wymagającą choreografię, którą wykonywało, podczas śpiewania niemal operowych dźwięków
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.