Nowości
31.05.2024
❧ naprawiono muzykę z World of Winx sezon 2

20.05.2024
❧ dodano komiks nr 216 - Ścieżka wróżek

18.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Morskich Głębin oraz World of Winx sezon 1

17.05.2024
❧ dodano komiks nr 239 - Czar morza

14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,066
 Najnowszy Użytkownik: ~Joasia
Dzisiejsi Solenizanci
moskiboski

Azjatycki kącik
Anime
❧  Kuroshitsuji  ☙

AutorKuroshitsuji
~Azathara
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-12-2014 15:38




Witajcie w Anglii, pod koniec XIX wieku. Główny (choć nie tytułowy) bohater - Ciel Phantomhive, wiódł dawniej wspaniałe życie. Jako syn szlachcica z oddanej Jej Królewskiej Mości rodziny mieszkał w pięknej posiadłości, otoczony miłością. Oczywiście nie takie życie młodego Ciela będzie przedstawione w anime, to byłoby zbyt nudne. Chłopak musi dostać porządną traumę. Zatem pewnego słonecznego dnia w posiadłości wybucha pożar, giną rodzice Ciela, a on sam trafia, dosłownie i w przenośni, do piekła. Tam spotyka, czy też raczej przyzywa, głównego i tytułowego bohatera - demona Sebastiana Michaelsa. Zawiera z nim kontrakt - Sebastian będzie pomagał Cielowi zemścić się na wszystkich, których panicz ma na swojej liście. Zapłatą będzie oczywiście dusza chłopaka. I tak Ciel zatrudnia swojego ochroniarza, pomocnika i lokaja w jednym.

Wypadałoby napisać, że anime Kuroshitsuji jest adaptacją mangi o tym samym tytule. Faktem jest jednak, że ze swoim pierwowzorem ma niewiele wspólnego. Oczywiście, bohaterowie są ci sami, kreska też niemalże identyczna. Inaczej wygląda sprawa fabuły - większa część anime to po prostu lepsze i gorsze "wypełniacze". Nie sądzę jednak, żeby to było jakąś wielką przeszkodą. Wielbiciele mangi zapewne ucieszą się, że ich ulubieni bohaterowie ożyli na ekranie, a w dodatku mówią całkiem przyjemnymi głosami. Z kolei ci, którzy mangi nie znają, nie będą mieli powodów do narzekań.


Gatunki: Horror, Komedia
Tytuły alternatywne:

Black Butler: Book of Circus
(658;執事 Book of Circus
Autorka: Yana Toboso

źródło: anime.tanuki.pl


av (c) ja
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 24-12-2014 12:42
47378658 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kuroshitsuji
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-12-2014 13:11
Oglądałam i muszę przyznać, że porwało mnie jak mało które anime, które nie jest z gatunków "romans". Takich anime jest bardzo mało, a nawet znikoma ilość, więc to anime stawiam na najwyższą półkę.
Jak dla mnie było bardzo ciekawe. Cały czas trzymało w napięciu i to było po prostu niesamowite. Nie mogłam się od niego oderwać. Cały czas chciałam więcej i więcej. Gdy się skończyło, to byłam trochę zawiedziona, ale na szczęście dowiedziałam się, że jest drugi sezon. Właśnie, mogłaś dodać informacje o drugim sezonie, gdyż nawet dodałaś z niego obrazek...
W pierwszym sezonie bardzo podobał mi się opening. Tak mnie zaczarował, że nawet ściągnęłam sobie tą piosenkę, była po prostu super. Na początku trochę się w tym wszystkim gubiłam, ale z kolejnymi odcinkami było coraz lepiej, aż wreszcie zrozumiałam całkowicie, o co chodzi.
Muszę przyznać, że postać Sebastiana była bardzo, ale to bardzo ciekawa i barwna. Jeszcze w żadnym anime nie spotkałam kogoś takiego jak on, więc... Jedynym - jak dla mnie - minusem, jaki u niego wyłapałam, to obsesja na punkcie kotów. Sama nie przepadam na kotami, więc był to dla mnie cios w plecy, ale mówi się trudno. Bardzo zaskakiwała mnie jego przebiegłość. Można powiedzieć, że on wszystko wiedział. Żałuję tylko, że pod koniec sezonu nie pokazali jego demonicznej postaci. Jednak mam nadzieję, że on tak prawdę nie jest dziewczyną, bo widziałam jak miał na nodze szpilkę...
Ciel także był fajny, podobała mi się u niego ta żądza zemsty, w szczególności w tak młodym wieku. Był stanowczy i to było po prostu świetne. Kazał mordować ludzi bez zastanowienia, bez jakiejkolwiek litości. Dzięki niemu to anime zyskało ten fantastyczny klimat grozy.
Drugi sezon już mi się aż tak nie podobał. Alois był dla mnie po prostu śmieszny. Rozpieszczony dzieciak z jakimiś kompleksami. Głupota i tyle. Jednakowoż tutaj było można zobaczyć przeciwieństwo Sebastiana - Claude. Sebastian był silnie związany z Cielem i było widać, że go lubi i wszystko, co mu każde, to robi to z przyjemnością (ta... to dziwnie brzmi), jednak Claude wszystko udawał. Tak naprawdę nie cierpiał swojego "panicza", był zakłamany i myślał tylko o sobie.

Jednak mimo tego drugiego sezonu, to całokształt oceniam 9,9/10, tą jedną dziesiątą odjęłam za obsesję Sebastiana do kotów...

Edit.
Dobra, skończyłam oglądać drugi sezon. Niby zostało mi pięć odcinków, ale po tych pięciu moja ocena całkowicie się zmieniła.
Wypraszam sobie, że Ciel został demonem! Nie, nie i jeszcze raz nie! Tak nie powinno być. Moim zdaniem stracił przez to cały swój urok i dalej byłoby po prostu bez sensu. Miałam nadzieję, że Sebastian w końcu zje tą jego duszę i wszystko będzie okey, ale nie, musieli dodać jakiś beznadziejny wątek i stał się demonem! Sebastian skazany na wieczność służyć mu... To nie już nie jest w stylu tego anime. Już ten ostatni odcinek stracił dla mnie wszelką barwę. Mam nadzieję, że nie jest tak w mandze, bo to byłaby już tragedia...




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy

Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 27-12-2014 21:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kuroshitsuji
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-01-2015 20:22
CIEL <3333.
Jedno z moich ulubionych anime, po prostu je uwielbiam. Obejrzałam je niedawno, już po paru odcinkach byłam zachwycona. Doskonale w nim czuć klimat XIX w. w Anglii. Uwielbiam te stroje postaci ^.

Zaczynając oglądać to anime, myślałam, że będzie w takich bardzo ponurych klimatach, ale zostałam (pozytywnie) zaskoczona. Anime jest nieco mroczne (czasami bardziej niż nieco), ma świetnie wplecione elementy humorystyczne. Z uśmiechem na twarzy oglądałam przygody nieudolnych lokajów Ciela. Szczerze mówiąc, to się dziwiłam na początku, że w trakcie podróży hrabiego nie zburzyli mu całkowicie posiadłości (a potem zagadka się rozwiązała...).

Ogółem postacie w tym anime są po prostu świetne, każdy jest inny i czymś się wyróżnia. Nigdy nie wiadomo, kto jest zdrajcą i to mi się bardzo spodobało. Mimo wszystko każdego polubiłam. Wyjątkami są Alois (krew mnie zalewała na jego widok - głupi i rozpieszczony bachor, i tyle) i Hannah (Boże, jak ja jej nie cierpię). Grell jest walnięty, ale trudno go nie lubić. Tak samo jest z uporządkowanym Williamem.
Ciel. Ubóstwiam go. Kocham to jego niewzruszenie, jego spojrzenie i pentagram na prawym oku. I chwile, w których wypowiadał słowa: "Sebastianie, to rozkaz!" (oczywiście po japońsku xd). I reakcja Sebastiana: "Yes, my lord" <3. Zawsze miałam w tych momentach banana na twarzy. I te ich wspaniałe relacje. Rozpłynę się zaraz.
Natomiast sam Sebastian momentami strasznie mnie irytował, denerwujący był czasami. Chociaż przyznam, że przez sceny z kotami jakoś dostał się do mojego serca - najlepsza w "Book of Circus" z tygrysem, hahah, ten szok na twarzy cyrkowców.

Pierwszy sezon jest lepszy od drugiego, drugi jest jakiś taki pokręcony, choć też mi się podobał. Dotąd nie rozumiem, jakim cudem królowa wysyłała zadania Cielowi, skoro nie żyje. Końcówka była... hm... zaskakująca. Średnio mnie przekonuje. Jakoś nie potrafię sobie tego wszystkiego wyobrazić - Ciel polujący na dusze?

Szkoda, że od piętnastego odcinka pierwsza seria i cała druga to filler, dopiero "Kuroshitsuji: Book of Circus" trzyma się mangi, ale nie można mieć wszystkiego.
Speciale obejrzałam, jednak niezbyt mi się spodobały. Najnudniejsze jest chyba OVA do pierwszego sezonu.
"Kuroshitsuji: Book of Circus" też mi się bardziej podobało od drugiego sezonu, ma taki fajny klimat. No i Ciel się w końcu uśmiechnął <3. Natomiast Sebastian mnie załamał, łączę się w bólu z Grellem XD. Szczerze mówiąc, to gdyby akcja pierwszego sezonu potoczyła się zgodnie z mangą, to byłoby świetnie. Z chęcią zobaczyłabym ten wątek w nim. I przynajmniej było widać większą część demonicznej postaci Sebastiana.
Czekam na "Kuroshitsuji: Book of Murder" - premiera na DVD pod koniec stycznia ^.

Polecam.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kuroshitsuji
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-01-2015 14:28
Chyba należę do skromnego grona osób, którym to anime się nie spodobało.
Kuroshitsuji teoretycznie jest pierwszą serią, po którą sięgnęłam ze świadomością, co będę oglądać. Zostało mi ono polecone przez znajomą (z którą nota bene nie mam już żadnego kontaktu). Nie wiedziałam, czego mam się spodziewać - słyszałam jedynie o tym 'boskim' Sebastianie, którego cały fandom uwielbia. Skończyło się na tym, że porzuciłam tę serię po jedenastu odcinkach.
Kiedyś przeczytałam w jednej z opinii, że Kuroshitsuji jest dość specyficzne i nie każdy będzie w stanie je zrozumieć - z przykrością stwierdzam, że najwyraźniej zaliczam się do tej 'złej' grupy. Fabuła mnie nie porwała - przez kilka odcinków nie potrafiłam nawet zrozumieć, o co w niej chodzi. Kreska co prawda jest śliczna, jednak to tyle, jeżeli chodzi o atuty. Do bohaterów nie czułam ani grama sympatii - Ciel jest za przeproszeniem wkurzającym dzieciakiem, który nie potrafi nawet sam wstać z łóżka. Sebastian nie przypadł mi do gustu nawet wizualnie.
Może postaram się powrócić do Kuroshitsuji i spróbować wszystko od nowa; w końcu nie wiedziałam wtedy jak dziwne niektóre serie potrafią być.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~February0
15:04:50 31.05.2024
Yayy super! To jeśli tylko będzie już troszkę bliżej to chyba tutaj się do kogoś z Was odezwę, super byłoby się tam na miejscu złapać <3
^ChandSharma1
9:08:10 30.05.2024
Z tego co wiem to wybiera się też immeari, magicalzuzu, quba016 i thewinxters. Nie wiem czy ktoś jeszcze
^ChandSharma1
9:03:26 30.05.2024
Oooo, ale super, February! serce
~February2
0:39:38 30.05.2024
Oo bo ja planuję być i zastanawiałam się czy będzie ktoś serce Muszę obczaić bilety do Włoch!
^Flamli1
20:37:12 29.05.2024
Tak, PVteam i ChandSharma jadą od nas, immeari
~February0
20:31:25 29.05.2024
Wiem że jeszcze sporo czasu ale czy może ktoś będzie się wybierać do Rimini w sierpniu na to Winx party?
~Misiekoslavsky0
13:13:53 29.05.2024
Nie, że narzekam.
~Misiekoslavsky0
13:13:40 29.05.2024
Coś dużo ankiet dajeta.
*Lunaris0
16:28:39 28.05.2024
*Lunaris0
16:28:25 28.05.2024
Hej, razem z koleżanką byłybyśmy wdzięczne za wypełnienie naszej ankiety na zaliczenie jednego prosema. Jest skierowana do pań. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSespCwjk19MSyk5D5OSliRW77q4IEFNP5H9Tg4ykb7UoeoYDg/viewform
~Vixen0
17:37:31 21.05.2024
Uważam że nie ma nic w tym złego bo to tylko obraz
~Vixen0
17:37:05 21.05.2024
Czy posiadanie Loliconów jest złe?
^Flamli0
20:42:16 20.05.2024
zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~nexusik0
20:14:41 20.05.2024
Ja oglądam telewizję ale przeważnie focus tv bo robią ciekawe dokumenty. Wiadomości (czytaj: stek bzdur i manipulacji) pomijam
~Vixen1
13:47:18 20.05.2024
Mam oczywiście zasady, typu nie pobieram gier z neta za darmo bo to złodziejstwo I zwykle to cebulaki lubią mieć wszystko za darmo
~Vixen1
13:46:13 20.05.2024
Nie muszę czekać az się reklamy skończą bo Brave to najlepsza przeglądarka blokująca reklamy
~Vixen1
13:45:47 20.05.2024
A jak chce jakiś film to w necie mam tego dużo
~Vixen0
13:45:22 20.05.2024
Ja żyję animem :> nic nie oglądam więcej oprócz anime, I np Winxa czy stare bajki
~Vixen0
13:44:31 20.05.2024
I tyle w temacie
~Vixen1
13:44:26 20.05.2024
Telewizor czyli tak zwane pudło odbiera ludziom rozum i wolność
~Vixen0
13:44:03 20.05.2024
Czy tylko ja nie oglądam telewizji żadnej XD
~Vixen0
13:43:47 20.05.2024
Uwu
^Flamli0
19:50:19 17.05.2024
zapraszam na nowy komiks ze starą kreską :> KLIK
^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.