Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK

Odcinki
Sezon 6
❧  Odcinek 6x04 - Moc Bloomixu  ☙

AutorOdcinek 6x04 - Moc Bloomixu
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-12-2013 15:19

Winx przygotowują się do chwili kiedy przyjdzie walczyć im bez mocy. W tym czasie Linphea jest cały czas oblężona przez mroczne moce. Winx wyruszają na tę planetę. Flora uzyskuje nowe moce, ale czy będzie w stanie poradzić sobie z zagrożeniem? Czy mimo wszystko zwyciężą dobre serce i wiara w dobro?

| OGLĄDAJ ODCINEK | NAPISY PL | ZOBACZ KADRY |
POPRZEDNI ODCINEK || KOLEJNY ODCINEK




Edytowane przez Suzanne dnia 19-08-2020 17:23
pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-12-2013 17:29
Odcinek super. Te stroje do fitnessu świetne. Tecna i bandamka serce. Ta Miele jest przydatna, już 2 razy dzięki niej Flora zdobyła nową moc xD. Transformacja piękna. Nutka wpada w ucho. Przed wyjazdem na Linpheę znów to samo - Bloom rozkazuje! Mam tego serdecznie dosyć. -,- Niech przejdzie na złą stronę będzie ciekawie xD Biedna Layla, 2 raz chłopaka straciła XD
Podsumowując odcinek udany.


Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
Edytowane przez YouStee dnia 16-12-2013 17:45
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~EmilyWinxClub
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-12-2013 20:16
PLUSY:
- Daphne pomagająca Winx i czy, aby przypadkiem Thoren ją podrywa. Cóż to kuzyn Sky'a, więc to będzie dziwne, że jest siostrą dziewczyny (Bloom), której chłopakiem jest jego kuzyn (Sky), aczkolwiek chyba wolę Thorena od Nexa,
- odwaga Miele, widać, że młodsza siostra Flory,
- akcja: nie dość, że Drzewce atakują Lynhpeę to na dodatek Selina wysyła na nie Bazyliszki zmieniające wzrokiem w kamień! Wszystko było spójne, praktycznie każdy był pokazany podczas walki, nawet Specjaliści co mnie cieszy. Tutaj Bloom walczy z Trix, a na dole toczy się prawdziwa bitwa takiej akcji dawno nie było
- moc Bloomix: jak dla mnie piękna transformacja i chyba jest silna, Flora odczarowała urok Legendarium z Drzewców, Stella sprawiła, że Bazyliszki zniknęły, a Layla wyczarowała tą barierę Morphix,
- pamiętają, że nie tylko Winx mają moce i że nie tylko one mogą walczyć,
- Icy mówiąca, że zniszczy Bloom, i Bloom z tekstem, że słyszy to od lat, fajne nawiązanie do poprzednich sezonów.
- Musa, która wyczarowała słuchawki dla Bazyliszka hahaha dobry pomysł,
- fajne, że przypomnieli sobie, że Flora zna się na miksturach.

MINUSY:
- jak zwykle tylko Layla zna się dobrze na sporcie, a tu raptem wszystkie Winx potrafią wykonywać salta. Tak samo jest ze śpiewaniem i graniem na instrumentach, Musa potrafiła - teraz wszystkie. Tak samo z modą, Stella była najładniejsza i najbardziej modna - teraz wszystkie... Eh,
- po tym jak Winx otrzymały od Bloom cząstkę jej Smoczego Płomienia, to dlaczego Stella nie mogła zmienić ich ubrań, a jakoś Musa wyczarowała słuchawki i flet w następnym odcinku?
- tu szkoła w Lynphei przeżywa napad, a Layla ma czas na wymyślanie nowego rodzaju sprzętu do ćwiczeń z Morphixu (bardzo ładny przy okazji xD), tak samo ciuchy (w tym Stelli), szkoła przeżywa kryzys, a one się przebierają,
- ten krzyk Layli jak Bazyliszek zmienił Roy;a i Nexa w kamień. Za bardzo dramatyzuje i na dodatek stoi w miejscu jak kołek.
- Faragonda przychodzi i mówi im o nowej mocy Bloomix, i w ogóle zero zdziwienia, że nazwa jest identyczna z imieniem Bloom,
- Dlaczego nie pokazali Królowej i Księżniczki Krystal broniące szkołę w Lynphei, oni w ogóle mają tam jakąś ochronę? Czy cały Magiczny Wymiar muszą bronić tylko Winx?
- ciuchy do ćwiczeń wyglądają jak wyciągnięte z kontenera.

PLUS/MINUS:
- sposób otrzymania Bloomixu: Flora ratuje siostrę - powtórka z 3 sezonu no dobra ujdzie, ale Stella i Layla wykonujące jakieś tam niestworzone akrobacje i zdobywające Bloomix? Trochę jak dla mnie mało zrobiły. W takim razie Bloom także powinna go zdobyć przecież walczyła sama z Trix,
- trójkąt Roy'a, Layli i Nexa. Mam nadzieję, że nie będą się za każdym możliwym razem spierać o Laylę jak jakieś dzieci. Roy jest bardziej sympatyczny, a Nex bardziej złośliwy.



Śliczna sygnaturka by Sophie
Śliczny awatarek by ChandSharma
Edytowane przez EmilyWinxClub dnia 18-12-2013 21:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~LadyMusa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-12-2013 21:33
Powiem wam, że jestem zawiedziona szóstym sezonem, przynajmniej jego początkiem. W tym przekonaniu utwierdził mnie ten właśnie odcinek, ale może zacznę od początku.
Ten odcinek był żałosny, jak dla mnie. Nie jestem wymagającym widzem, na prawdę, ale co tutaj się takiego działo. Miało być ciekawie, wyszedł pokaz slajdów scen "walki", która wyglądała równie żałośnie, jak wszystkie dialogi Winx. Dżizys, łatwiej mi będzie chyba od myślników wymieniać i się do tego ustosunkować.
- Zastanawia mnie jedna rzecz. Po co Bloom bierze od Flory mikstury, ma plecak i wgl. tą stylizację, którą pozwoliłam sobie ochrzcić "Winx Odlotowa Agentka" (boże, jaki suchar). No ma ten strój, wszystko fajnie i nagle dokonuje transformacji. To po co cała ta scena jak to one się szykują, skoro i tak kumulacją tej części odcinka jest jej przemiana?
- Rozśmieszyła mnie metoda walki Winx z drzewcami. Niewiadomo skąd, Flora przynosi tonę butelek z zielonym płynem, jest tym podniecona, jakby pierwszy raz kupiła trawę. Mogli pokazać, jak je robi, albo coś więcej o tym powiedzieć. Ja np.: nie wiedziałam, że Flora umie robić eliksiry?
Dobra, to już bym im mogła wybaczyć, ale to rzucanie płynem było śmieszne. Florę dzieliła spora odległość, a mimo wszystko bez użycia magii potrafiła centralnie oblać korzenie drzewca.
- Kolejną sprawą jest "trening" Winx. Może uznacie mnie za zbyt krytyczną wobec bajki dla dzieci, ale oglądałam tą scenę śmiejąc się. Layla wprowadza Winx do pomieszczenia, które przygotowała wcześniej, pewnie jak miała moce. No to myślę, że jakieś sztuki walki będą, jakieś miecze coś tam, jak radzić sobie bez mocy. A tu dwa kroki podskok. Jeszcze te okropne Pixie, których szczerze nienawidzę, od kiedy zniknęła Tune i Digit.
Scenę z doborem stylizacji pozostawię bez komentarza, bo nudzi mnie to, w każdym odcinku Winx przebierają się jak jakieś choinki. Ogólnie to fajne buty miały. Próbowaliście robić salta w szpilkach?
Nagle ni stąd ni zowąd wchodzą Specjaliści i Faragonda. I jak zwykle Bloom, czy nie mieli by ochoty się przyłączyć. No to super fajnie, zaraz będzie jej blondas skakał i udowadniał, że jest najlepszy. Potem pojawia się ten "Zły", który chce być jeszcze lepszy. Potem Roy się wkurza na niego i też chce zrobić to jeszcze lepiej. "Zły" (szczerze nie pamiętam imienia, przepraszam za moją ignorancję.)zdegustowany powodzeniem rywala robi coś, żeby próba mu się nie udawała. Kopie obręcz. On łapie się krawędzi. Już myślę, że zaraz będzie dramatycznie spadał, albo platforma się przechyli i wszyscy stamtąd zlecą. Nic podobnego. Sky podaje mu rączkę i cała akcja kończy się fochem Aishy, która wychodzi z sali.
- A tak będąc jeszcze przy wątku sali. Rozbroiła mnie część, gdzie Winx robiły salta jak opętane. Normalnie jak mistrzynie świata w skoku na ścieżce. Przytoczyłam bym tutaj tekst z popularnego kiedyś mema z obrazem Matejki, ale daruję sobię, bo cenzuralny to on nie jest.
- Bloomix. Jestem zawiedziona. Dlaczego nie mogli wymyślić czegoś nowego, tylko ściągnęli pomysł po Enchantixie. Transformacja na plus, tutaj bez bicia się przyznam, że mi się podoba, ale motyw ze zdobyciem go jest beznadziejny.
Nie wiem za bardzo jak podsumować moje wywody. Nie mam za bardzo weny do pisania ostatnio, nie umiem układać zdań "po polskiemu", za co z góry przepraszam.
No cóż. Jestem rozczarowana początkiem sezonu. Jedyną rzeczą, która mi się podoba teraz, to Bloomix. Reszta do poprawki. Słabe, suche i drętwe dialogi. Winx sprowadzone do jednej osobowości wszystko potrafiących i wiedzących wróżek, przed szereg wychodzi tylko Bloom, która i tak mimo pchania jej na siłę wszędzie, jest moim zdaniem słaba. Jakaś taka licha się zrobiła i wydaje mi się, że okiełzanli twórcy jej potężną moc. Może dobrze, gdyby inne Winx się zaczęły udzielać. Tecna to się chyba wgl. w tym odcinku nie odezwała.


"I need someone who understands that I fall apart and loves me anyway."

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 18-12-2013 16:05
35704357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~EmilyWinxClub
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-12-2013 21:35
- Kwestia wypowiedzi Layli chyba wskazuję na to, że ona zrobiła ten sprzęt do ćwiczeń po wydarzeniach na Lynphei. Ciekawo jak skoro nie ma mocy. Tak samo Stella nie mogła zmienić ich ciuchów, a tutaj Musa czaruję sobie słuchawki, a potem flet.

- Właśnie mimo nieco zwiększonej akcji w tym odcinku to nie są te same walki co za dawnych czasów. Tutaj jest to żałosne.

- Dialogi od 3 serii uległy znacznemu pogorszeniu, najgorsze były w piątej serii, w której zachowywały się jak manekiny, wypowiadając parę słówek, w 6 serii jest trochę lepiej, ale to i tak nie to samo.

- Tak masz rację też to zauważyłam Flora używa tej mikstury ze znacznej odległości i od razu wszystko pięknie działa. Co do mikstury to mogli wyciąć np.: scenę tańca z treningu lub Sky'a i trójkąta Layli i dać scenę z Florą przygotowującą tę miksturę.

- Trening. Hej, szkoła w Lynphei ma kłopoty! Co zrobimy!? ZATAŃCZMY! Co to było? Oczywiście idealny Sky... Wątek rywalizacji o Laylę przez Roy'a i Nexa nawet się dobrze nie zaczął, a już mam tego dosyć. Zachowanie z podstawówki, a Layla wydaję się być ślepa. Mogliby bardziej tęsknotę za Nabu pokazać... OBCASY na treningu?! Powaliło? Na dodatek wszystkie fantastycznie uzdolnione akrobatycznie Winx (pomijając fakt, że tylko Layla powinna być). Skaczą jak nakręcone, mało to realistyczne tak samo jak ich te skoki podczas bitwy nierealistycznie wysokie skoki nie wiadomo co, obroty w powietrzu salta masakra, Flora spadła z drzewa i nic jej się nie stało, idealnie zaczepiła liną o gałąź Drzewca, na dodatek salta w szpilkach, czy to przypadkiem nie grozi śmiercią?

- Sposób zdobywania Bloomix seryjnie beznadziejny... Flora znów ratuję Miele, tyle że tym razem nie było tyle emocji co w trzeciej serii jak Miele wpadła do tej wody, a Flora za nią. Tu było gorzej. I gorzej jest u Layli i Stelli z tą transformacją, serio?! Wykonały niemożliwe (przynajmniej dla Stelli) sztuczki, nie wiadomo jakie cuda akrobatyczne nawyczyniały i otrzymują Bloomix. W ogóle w tym nie ma nic ciekawego... Aha i słaba bardzo muzyka.

- Stroje do ćwiczeń mi się nie podobają, w piątym sezonie jeszcze uszły, ale tutaj już nie... Flora wyglądała jak jakaś różowa kukła Barbie, a nogi Stelli kojarzyły mi się z udami kurczaka, podobnie jak u innych, bo wszystkie mają taką samą figurę gruszki, chorobliwie wąska talia i szerokie biodra, przez co ich tyłki wyglądają grubo.

- Fakt, haha, Bloom pakuję mikstury po czym się przemienia xD. Logika Winx.

- Wypowiedź Tecny, gdy Flora odczarowała Drzewce, że chyba wszystko jest już w porządku... Jakim cudem Tecna, skoro jeszcze nie dawno uciekałaś przed Bazyliszkiem, a sekundę przed tą wypowiedzią widać Bazyliszki? Wystarczyło się rozejrzeć. Bo chyba ot tak sobie nie wyparowały.

- Na koniec dodam to, że gdy mamy scenkę ze Stellą zmagającą się z Bazyliszkiem to w tle Specjaliści i Winx stoją i się gapią. Lol chyba powinni pomóc.



Śliczna sygnaturka by Sophie
Śliczny awatarek by ChandSharma
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 18-12-2013 21:51
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~layla7
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-12-2013 19:32
Bardzo ciekawy odcinek, bardzo mi się podobał. Bloomix jest śliczny. Fajna jest Miele. Selina jest ładna, tylko jakby się uczesała... fajne ciuchy ma jak na wiedźmę. Trix są spoko, Icy najładniejsza z tą sukienką bo Darcy i Stormy mają spodnie niezybyt fajne. Fajny jest sposób zdobywania Bloomix, ciekawy. Super, że każda z WInx zdobywa osobno. Troszkę nam to przypomniało 3 sezon Enchantix. Jednak stroje w Enchantixie i tak były ładniejsze.


Odchodzę z WB. Głównie z jednego powodu, ale to teraz nieważne. Niektórych z was, zapamiętam na zawsze oraz będę ciepło wspominać, a niektórych po prostu wymażę z pamięci. Może nie byłam nieraz lojalna dla niektórych z was, za to także chcę was przeprosić. Żegnaj WInxBloggerze! Do zobaczenia!
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 21-12-2013 20:19
http://winx-ever.cba.pl/news.php Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~KornelisaHovit
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-12-2013 20:47
Sezon nie najgorszy. Super, że Flora zdobyła jako pierwsza Bloomix, a nie Bloom. Miele jest podoba do Flory; bardzo odważna i najbardziej się udzielała tam, już niech będzie ta nazwa, trudno mellow. Już wolałabym ten Cyberix lub te fankowskie nazwy Dimentix itp. Ale transformacja Flory śliczna :]. A Trix takie potężne, a Bloom je pokonała i wydaje mi się, że wiedźmy wykorzystują Selinę, bo ciągle każą jej otwierać Legendarium. Bez niego byłyby słabe. Moim zdaniem Bloom powinna zostać i walczyć, bo jako jedyna miała transformację, ale była tak zmęczona, że tyłka się nie chciało jej ruszyć.

Spację stawiamy po znakach interpunkcyjnych, a nie przed./Anja


Kornelisa Hovit ta co zadaje dużo pytań .

Zestaw By Rebecca
Edytowane przez Victoria dnia 28-03-2015 14:04
50272785 http://www.youtube.com/channel/UC-B-EZopHABxmN6QLO8oHOg Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 26-12-2013 12:44
Hahaha, wybaczcie ale oglądając ten odcinek strasznie chciało mi się śmiać. Linphea jest atakowana przez złe moce. Małe czarodziejki nie dają sobie rady. I co robią Winx? Wracają do Alfei sobie potańczyć na sali ćwiczeń. Jasne. Zostawcie małe wróżki w spokoju, w końcu kiedy nie macie mocy nie możecie zabłysnąć, prawda? To chore. Nawet taka Bloom, której nie odebrano mocy mogła próbować walczyć, uratować wróżki, ale jest zbyt leniwa. Zupełnie tak jak ja xD.
Następnie nasze bohaterki muszą "poćwiczyć" walkę bez mocy. Zamiast uczyć się chwytów, ciosów one mają jakiś marny aerobik, który prowadzi Layla. Swoją drogą nawet ja potrafiłabym unosić rękę w górę. Potem księżniczka Andros pokazuje skoki oraz salta. Oczywiście reszta robi wszystko tak samo jak ona bez żadnych ćwiczeń. Tylko by pokazać, że one się tego "uczą" postanowili, iż Stelli nie będzie to wychodziło. No fajnie! Jeszcze do tego wszystko jest wykonywane na obcasach! Ja nie potrafię biec truchtem na obcasach, a co dopiero robić salta, masakra.
Wątek miłosny. Roy musi udowodnić swojej dziewczynie, że jest lepszy od tego lalusia (nie pamiętam jak mu na imię), ale trochę mu nie wychodzi. Już miałam nadzieję, że spadnie niczym Sky w piątym sezonie, straci pamięć i będzie super, a tu nagle mu pomagają. Fajnie, fajnie. Layla się obraża (nawet nie wiem już na kogo, bo zgubiłam wątek) i wychodzi. Takie podtrzymanie napięcia...
Następnie Flora bierze eliksiry, prawdopodobnie wykonane przez nią i wszyscy wracają do Linphei. Czarodziejka natury niczym Tarzan skacze po drzewach i ratuje swoją siostrę (ciekawi mnie to, że ona szybciej leci niż Miele spada xD) po czym otrzymuje nową transformację ku czci Bloom. Przepraszam bardzo, ale takie coś miało już miejsce trzy sezony wcześniej i nie jest to jakoś strasznie oryginalne. Jedyne, co mi się podobało, że blondynek został zamieniony w kamień ^^.


(c) Flama

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 26-12-2013 13:02
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-12-2013 14:53
Odcinek mnie nie zachwycił. Cóż, Linphea jest atakowana, a Winx nic nie robią. No fakt, nie mają mocy, ale dopiero później ruszają do Linphei. Podoba mi się to, że Flora dostała Bloomix jako pierwsza, a nie ostatnia. Jej poświęcenie dla Mele było szlachetne i warte nowej mocy. Właściwie dzięki Mele już po raz drugi zdobyła moc. Bardzo podoba mi się Bloomix Flory, ładnie wygląda, ale odcinek nie jest moim ulubionym.


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez Sophie dnia 06-01-2014 11:26
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 06-01-2014 19:32
Zgadzam się z Suzą. Fakt, ze Bloom była "wyczerpana", ale żeby Winx nie mogły sobie poradzić z drzewcami, no wiecie? Przereklamowana sprawa. No i jeszcze sobie spokojnie ćwiczą w siłowni, szkoda słów. No i jak zwykle wtrąca się Stella ze swoimi ciuchami - denerwuje mnie to, że nagle zrobili z niej projektantkę. Teraz żadna z czarodziejek nie jest taka, jak kiedyś - każdej z nich brakuje odrobiny jej stylu, są mini kopiami Stelli.
Suzanne napisał/a:
Jeszcze do tego wszystko jest wykonywane na obcasach!

No właśnie. One mi imponują, bo wszędzie "wciskają się" w tych swoich butach na obcasach. To jest niemożliwe. Twórcy mogliby dać odrobinę realizmu tej scenie - bo jeszcze jakieś głupiutkie i różowe nastolatki (bez obrazy dla kogokolwiek) zaczną trenować w szpilkach i np. złamią sobie nogę czy coś.
Zaimponowała mi w tym odcinku odwaga Miele - widać, że stara się być dobrą czarodziejką i nie jest taka bezsilna, jak reszta uczennic.
Do tego trochę wkurza mnie "romans" Daphne i Thorena (tego kuzyna Sky'a). Trochę głupio to wygląda, ale widać, że wszystko zostanie w rodzinie (obydwie siostry mają kogoś z rodziny królewskiej Heraklionu) xd. Aczkolwiek miło, że postarali się o kogoś dla Daphne, bo o wiele lepiej się na to patrzy, niż na potyczki Riy'a i tego drugiego Paladyna (Nie pamiętam, jak mu na imię. Nex chyba).
Trochę rozbawił mnie moment, kiedy mają wrócić na Linpheę, a Bloom biegnie na środek i krzyczy "Magic Winx! Sirenix!", a przecież tylko ona może się przemienić xd.
Na sam koniec dodam, że Bloomix Flory jest naprawdę piękny i to najpiękniejszy ze wszystkich czarodziejek, chociaż zbyt szybko go zdobyła (zbyt prosty sposób jak dla mnie).

Tecna napisał/a:
Planeta Flory nazywa się Lynphea, a nie Linphea czy Limphea xD

Tecna, Linphea jeszcze może ujść w nazewnictwie (bo po polsku przecież czytamy Linfea, nie Lynfea), nie musi być koniecznie Lynphea.


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez ChandSharma dnia 06-01-2014 19:35
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~Vergot
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-01-2014 20:23
Hmm, ten... oglądając ten odcinek czas mi tak szybko zleciał. Tak w ogóle, to nie zapamiętałem wiele, bo bardziej patrzyłem się na napisy (choć 3/4 wypowiedzi i tak rozumiem), ale to dlatego, że dość ciężko czytać napisy i jeszcze oglądać film na 46 calowym telewizorze, bo na 15,6 calowym monitorze to co innego :D.
A tak, do tych obcasów - skakanie to nic, pamiętacie Enchanitx? Tam nie miały butów, a i tak chodziły na palcach, w realu, żeby tak długo biegać, skakać, walczyć itd. na palcach trzeba by było mieć ścięgna ze stali i mięśnie jak jakiś zapaśnik. A do tego nawet się nie męczyły.
A co do odcinka, to jak zobaczyłem Bloom samą pośród Trix bez jej przyjaciółek, to przypomniały mi się pierwsze sezony. Taaak, te czasy :D.
Podobało mi się użycie tych eliksirów Flory, choć ona miała je ot tak. Ciekawiej byłoby, gdyby Winx musiały dopiero zdobyć składniki, a później Flora przyrządziłaby miksturę. A jeszcze, co do Flory - według mnie najładniejszą częścią Bloomix'u Flory są jej włosy, a za to jej nogi przypominają mi Sirenix. Jednakże transformacja ta jest bardzo ładna. Skoro już jestem przy wyglądzie, to muszę tutaj powiedzieć, że z jednej strony podoba mi się fryzura Bloom (bez transformacji), a z drugiej strony tęsknię za tą z pierwszego sezonu.
Jestem ciekawy, czy Miele zdobędzie kiedyś Charmix, a po nim Enchanitix. Bardzo podoba mi się jej podstawowa transformacja, więc dlaczego nie.
A to spadnięcie Brandona - skoro mają takie "super kombinezony" to dlaczego nie pomyśleli o ubezpieczeniu w razie upadku? Żadnego spadochronu itp.
Dobra, nie będę narzekać już więcej. Odcinek, tak jak poprzednie z tego sezonu, bardzo mi się podobał. Jak na razie ten serial odzyskuje moje zaufanie, które utracił przez sezon 5. No od tego sezonu zacząłem oglądać w HD, które cieszy moje oko. Ale i tak chciałbym FULL HD



^^ Od Izaczka

Jak coś to Maciek jestem. uśmiech
Edytowane przez ChandSharma dnia 08-01-2014 20:36
48944357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~urie24
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-02-2014 20:41
Może na wstępie: Linphea jest atakowana, a Bloom i spółka mają czas na różne głupoty w stylu pseudo ćwiczeń! To zachowanie nie jest w stylu Winx w końcu na planecie Flory walczą młode, niedoświadczone wróżki z potworami, których nie wiadomo jak pokonać, a Winx sobie kulturalnie wróciły do Alfei. Niby ich pretekstem było znalezienie sposobu na pokonanie drzewców, ale czy one tego sposobu szukały? Jedynie Daphne coś zrobiła w tym kierunku. Pozostałe Winx udawały, że ćwiczą. Layla jest specjalistką od akrobacji, ale nagle wszystkie Winx potrafią przeróżne wygibasy i to jeszcze na obcasach nie mówiąc o kolczykach Stelli, których noszenie na pewno jest bezpieczne podczas akrobacji i salt. Bloom która nie straciła Sirenixu mogła zostać na Linphei i pomóc wróżkom podobnie jak specjaliści, którzy nie mieli, nie mają i nie będę mieli? mocy tak więc ich powrót był kompletnie bez sensu. Teraz trochę o romansie. Daphne i kuzyna Sky'a - bardzo podoba mi się ten motyw. Gdyby Daphne miała sie z kimś związać to obstawiałabym rodzinę Sky'a (bardzo w stylu Winx). Teraz trójkącik Layla- Roy- Nex. Jedyny chłopak odpowiedni dla Layli to Nabu. Niestety on raczej nie wróci. Layla to dziewczyna z charakterkiem dlatego jej chłopak musi być równie pewny siebie co ona, a może nawet bardziej. Dlatego wybrałabym dla niej Nexa niestety oczywiste jest to, że będzie z Royem. Nex być może? będzie z Roxy (moja wyobraźnia). Roy jest według mnie trochę taki łamagowaty. Pokazał, że jest niezły w tych ich akrobacjach, ale chodzi mi o charakter. Niezbyt pasuje do Layli, bo to chłopak powinien troszczyć się o dziewczynę a w tej relacji wciąż mam wrażenie, że jest na odwrót. Należy jeszcze pamiętać o miksturach Flory kompletnie z nikąd wziętych. Zobaczymy co będzie dalej, bo jak na razie wyszedł zapychacz żeby pokazać super nowe stylizacje Winx.

Nazwy własne z dużej litery! Pamiętaj o przecinkach!
Edytowane przez Akali dnia 16-02-2014 21:30
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-03-2014 19:36
Dzięki temu odcinkowi dowiadujemy się, że tak znienawidzona nazwa transformacji to wina Faragondy. Jak ona mogła. Dalej, nie rozumiem sensu tych ćwiczeń. Gimnastyka ma pomóc odzyskać moc? Wiem, że dzięki temu Stella i Layla je odzyskają, ale trochę bez sensu stwórcy to wymyślili według mnie. Gratulacje należą się Florze, która (znowu) wykazała się odwagą ratując siostrę i zdobywając Bloomix.
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 13-06-2014 13:13
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Bloomix Power
~StellciaWinx
Użytkownik

avatarOstrzeżeń:2
Dodane dnia 22-03-2014 11:26
SUPER ODCINEK! ok Bloomix Flory jest przepiękny, w ogóle to podoba mi się najbardziej ze wszystkich. Cieszę się, że Winx nareszcie walczą bez mocy, a nie ciągle tylko te zaklęcia bez nich to by już dawno zginęły, ale w sumie wolę jak walczą za pomocą zaklęć, a od czasu do czasu mogłyby powalczyć tak jak Flora. W tym odcinku. jak ratowała tą Miele to było takie... no nie wiem jakie:D. Odcinek jest fajny i nie mogę się doczekać Bloomixu reszty Winx

Nie nadużywaj emotikonek.
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 22-03-2014 11:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Moc Bloomixu
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-08-2014 12:21
Jaka żenada. Znaleźli sobie pretekst, aby pokazać pełną przemianę Bloom Sirenix, lol. Ale reszty Winx to już nie łaska było pokazać. A w ogóle, dlaczego Bloom gada sama do siebie? To trochę takie nienormalne, c'nie? Nie no, rozumiem, aby te jej myśli dać, ale ona ruszała ustami i to nie wyglądało zbyt normalnie. Jeszcze przekonuje Trix, że zbyt długo nie wytrzyma ich ataku, no lol.
Oni trochę już przesadzają z tą bajkową fantastyką. Jak to możliwe, że Flora spadła z samego czubka drzewa na ziemię i nic sobie nie zrobiła. Jeszcze się ocierała jakby tylko się przewróciła. No nie wiem, mogli dać, że ją tam tyłek boli czy coś, ale bez przesady, że nic nawet nie poczuła. Mogliby się bardziej postarać. Bajka bajką, ale jak jakiś pięciolatek to obejrzy to sobie pomyśli "A co mi tam, wejdę sobie na drzewo, poskaczę do baseny. Przecież ona spadła na ziemię i nic jej się nie stało. Co mi się może stać?". Nie no, serio. Ja nie przesadzam. Sama mam kuzynka, który oglądając takie bajki robi wszystko to co oni, tylko że on ma już sześć lat, a nie pięć...
Haha, chłopaki dosłownie rzucają się Layli na ratunek. To się nazywa dżentelmen xdd.
Nie wiem jak Wam, ale mi się zdecydowanie bardziej podobają stroje Paladynów niżeli Specjalistów. A w ogóle nazwa "Paladyni" brzmi o wiele lepiej niż "Specjaliści".




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Moc Bloomixu
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-11-2014 02:18
Odcinek jest trochę taki nie ten teges i ja znajduję więcej minusów. Nie rozumiem, czemu Layla mogła wyczarować ten tor przeszkód z Morphix'u, a kiedy Roy mógł potem spaść z platformy, to ona się tylko na niego gapiła. Mogła coś tam z Morphix'u wyczarować, żeby nie spadł na ziemię, bo skoro tor wyczarowała, to i jeszcze jedną platformę pod nim mogłaby stworzyć. Och, biedna Bloom! Nie, mogła zostać w Linphei, bo nie miała siły walczyć, ale oczywiście kiedy wróciły do Alfei na ćwiczenia, to nagle dostała powera, że normalnie salta robiła i tańczyła. W dodatku na szpilkach. Po co Bloomie był ten plecak z miksturami, skoro ustaliła z dziewczynami, że ona poleci walczyć z Trix, a one zostaną walczyć z tymi Drzewami? Blooma nie miała siły, żeby walczyć, a sądziła, że pokona wszystkie Trix sama i jeszcze zdąży dotrzeć do reszty Winx przed tym, jak skończą odczarowywać te drzewa, czy jak, bo nie za bardzo rozumiem. No i jeszcze raz Layla. Stoi i się gapi na bazyliszka. Wszyscy mówią jej, żeby uciekała, a ona dalej stoi. Podchodzi Roy i zostaje zamieniony w kamień, a ona dalej stoi. Podchodzi Nex (chyba coś pomylili teksty, bo Nex chyba Laylę miał ratować, a tu biegnie z krzykiem Roy!) i też zostaje posągiem, a ta dopiero po tym wrzeszczy. I nawet nie ruszy się z miejsca.
No i jeszcze jakiegoś plusa wcisnąć by wypadało, hmm. Dobry pomysł na zatrzymanie Drzew eliksirem, ale gdyby pokazali, jak Flora go zrobiła, odcinek byłby ciekawszy. Fajnie, że Flora otrzymała Bloomix jako pierwsza. Muszę przyznać, że nawet całkiem ładnie ta transformacja wyszła na Florze i na reszcie czarodziejek.


#TeamDelia
The problem with a good book is
You want to finish the book,
but
You don't want to finish the book.

Edytowane przez Lilla dnia 11-11-2014 09:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Moc Bloomixu
~Frutell@13
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-08-2015 11:49
Nawet ok. Tylko że ojejku, BLOOM nie ma BLOOMix'u? Wielkie zaskoczenie, normalnie biedactwo. Transformacja Miele całkiem spoko. I zgodzę się, że ta dziewczynka przynosi szczęście Florze - Enchantix, a teraz Bloomix. Powinna jej z ręki jeść. Layla znów straciła chłopa, też zaskoczenie. I co, znowu ciemna strona mocy do niej przemówi jak w 4. sezonie?
Odcinek: 7/10.



Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 13-08-2015 11:51
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Moc Bloomixu
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-02-2016 23:00
Miele pokazała pazur i to jest chyba największy plus tego odcinka. Drugim wielkim plusem jest to, że Selina nie zwalnia tempa i wyrasta na ambitnego przeciwnika, w kontraście do łajzowatych Trix.
Fajnie, że Bloomixu nie dostała jako pierwsze Bloom, tylko Flora. Nawet nieźle się ta transformacja prezentuje, a przynajmniej jest choć trochę użyteczna.
Sala do ćwiczeń i same ćwiczenia... nie wiem za bardzo, jaki to miało sens poza wyeksponowaniem Layli, no ale cóż. No i ćwiczenie w szpilkach - normalnie mistrzostwo wszechświata, rak instant.
Trójkąt Layla-Roy-Nex raczej irytuje,a Layla wyrabia sobie opinię... no wszyscy wiedzą zresztą, o co chodzi...
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Moc Bloomixu
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-02-2016 12:18
Tak naprawdę to nic nie mam do tego odcinka. Uważam również, że od piątego sezonu nie ma nudnych odcinków. Jeżeli chodzi o ten odcinek szóstego sezonu to w nim było wszystko ok. Transformacja Bloomix najbardziej mi się podobała w wersji angielskiej, ale dopiero później przyzwyczaiłem się do polskiej wersji.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x04 - Moc Bloomixu
~lennyface013
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-09-2017 11:00
Zastanawiam się, kto mądry robi salta i ćwiczy w szpilkach... Flora wygląda cudownie w nowej transformacji. Wykazała się sprytem i odwagą, ratując Miele. Piosenka z przemiany taka sobie. A szkoła w Linphei i okolice są po prostu piękne.



Edytowane przez Lunaris dnia 24-09-2017 19:51
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.