Nowości
14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,062
 Najnowszy Użytkownik: ~lovciamoszecha

Różności
Pogaduchy
❧  Halloween - dyskusja  ☙

AutorHalloween - dyskusja
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-10-2014 20:08
Halloween - święto wywodzące się z Irlandii, które obchodzimy 31 października. Tematyką są potwory i duchy. W tym dniu dzieci przebierają się za nie, chodzą po domach i zbierają cukierki. W Polsce jednak niekoniecznie się przyjęło, ponieważ jest potępiane przez Kościół. Masowo obchodzone w USA oraz Wielkiej Brytanii.


Obchodzicie to święto? Według Was jest złe, czy nie widzicie w tym nic szatańskiego? Macie jakieś swoje przebrania?


Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
Edytowane przez YouStee dnia 30-10-2014 20:10
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-10-2014 20:29
Gadanie, że Halloween jest satanistyczne zawsze mnie rozwala. Co, dzieciaki przebiorą się za wampirka albo czarnego kotka, poproszą sąsiadów o cukierki i porobią zabawne żarty? Wielkie mi halo. Co innego, jeśli obrzucają np. dom jajami, no to już normalne nie jest, ale nie przesadzajmy.
Ostatnio moja nauczycielka od religii nawijała nam, jakie to Halloween jest satanistyczne i że jak je obchodzimy, to dajemy znak Szatanowi, potem demony nas będą opętywać. Jak np. słyszymy jakieś odgłosy w nocy, to zaczyna się opętywanie, no wtf. Nie mogłam z tego, jak tak gadała. Idąc tym tokiem myślenia, to jak sąsiad szafę w nocy przesuwa, to mnie demon opętuje? Bez jaj, ja tak to odebrałam.
A jeśli chodzi o obchodzenie, to obchodziłam je parę razy tylko. Mnie akurat nie bawi robienie się na jakąś wiedźmę. Ostatni raz obchodziłam Halloween jakieś trzy lata temu. Dla mnie jest do bardziej zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-3 podstawówki. Tak więc przebierać się nie zamierzam, choć u mnie w szkole wymyślili sobie, że powinno się przebrać (co to w ogóle za zasada...). Na szczęście jutro mnie w szkole nie ma i nie będę musiała patrzeć, jak się powystrajali...
Podsumowując - do Halloween nic nie mam, jednak go nie obchodzę, no i serio bawią mnie teksty, że to "święto" jest satanistyczne. Zwykła zabawa i tyle, nie ma co robić szumu.



Edytowane przez Lilla dnia 30-10-2014 20:31
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~Crazy Princess
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-10-2014 20:37
Nie obchodzę. Ale ani mnie to ziębi ani grzeje. Lubię mityczne stwory, ale przebieranie się za nie to zupełnie co innego. Jest to zabawa dla małych dzieci. Czy jest satanistyczne? Wątpię. Jest po prostu takim typowym świętem dla maluchów. Najważniejsze to to, by nie zapomnieć o zmarłych i nie wierzyć w istnienie potworów. Należy to święto traktować wyłącznie jako zabawę.


All I ever wanted was the world.


I'm like porcelain
Credit dla Arii za av :3
Moja grafa/// Strażniczki Ziemi (OP) /// Winxowe AMV /// Wattpad

Edytowane przez YouStee dnia 30-10-2014 20:41
52292437 http://crazyxreversium.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-10-2014 21:05
Lilia napisała:
Gadanie, że Halloween jest satanistyczne zawsze mnie rozwala. Co, dzieciaki przebiorą się za wampirka albo czarnego kotka, poproszą sąsiadów o cukierki i porobią zabawne żarty? Wielkie mi halo. Co innego, jeśli obrzucają np. dom jajami, no to już normalne nie jest, ale nie przesadzajmy.
Ostatnio moja nauczycielka od religii nawijała nam, jakie to Halloween jest satanistyczne i że jak je obchodzimy, to dajemy znak Szatanowi, potem demony nas będą opętywać. Jak np. słyszymy jakieś odgłosy w nocy, to zaczyna się opętywanie, no wtf. Nie mogłam z tego, jak tak gadała. Idąc tym tokiem myślenia, to jak sąsiad szafę w nocy przesuwa, to mnie demon opętuje? Bez jaj, ja tak to odebrałam.
A jeśli chodzi o obchodzenie, to obchodziłam je parę razy tylko. Mnie akurat nie bawi robienie się na jakąś wiedźmę. Ostatni raz obchodziłam Halloween jakieś trzy lata temu. Dla mnie jest do bardziej zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-3 podstawówki. Tak więc przebierać się nie zamierzam, choć u mnie w szkole wymyślili sobie, że powinno się przebrać (co to w ogóle za zasada...). Na szczęście jutro mnie w szkole nie ma i nie będę musiała patrzeć, jak się powystrajali...
Podsumowując - do Halloween nic nie mam, jednak go nie obchodzę, no i serio bawią mnie teksty, że to "święto" jest satanistyczne. Zwykła zabawa i tyle, nie ma co robić szumu.

Czytałem artykuły o tym, co Kościół sądzi na temat Halloween i też padłem. Szatan przeciąga dzieci na ciemną stronę mocy oraz poradnik co zrobić, gdy takie dziecko zapuka do naszych drzwi. Bardzo ciekawe, oryginalne święto, a takie afery z jego powodu. Śmiechu, a właściwie płaczu warte.
Jeśli chodzi o samo Halloween, nie obchodzę, gdyż nigdy nie obchodziłem, bo w Polsce jest niepopularne. Ale samo święto i jego atmosfera uważam za bardzo fajne i ciekawe. Z pewnością dobra zabawa dla młodszych.
Edytowane przez YouStee dnia 10-01-2015 19:29
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~IcyJus
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-10-2014 22:26
Haha ja stary koń lat 15, a miałam dziś owe święto w szkole i muszę powiedzieć, że było naprawdę fajnie. Byłam przebrana za słowiańską wiedźmę i w ogóle u nas niby nikt w szkole miał się nie przebierać, a potem po przerwie lata pół szkoły zombie, wampirów i czarownic. U nas też na religii jak to katechetka ujęła "Halloween to uroczystość ku czci Belzebuba" - padłam jak nam ona to opowiadała. Ja uważam Halloween za ciekawe święto.

___
"Naprawdę" piszemy razem, nie oddzielnie. I nie pisz skrótami :3. //Chand
Post poprawiła Chand, ale znalazłam 2 drobne błędziki. //Akali




Edytowane przez Akali dnia 02-11-2014 21:47
49139190 ? Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~Alex
Moderator

avatar
Dodane dnia 30-10-2014 22:39
Według mnie Halloween to ciekawe święto. Zobaczcie sobie Meksyk - obchodzą je przez chyba dwa dni, a u nas dzieci czasem chodzą zbierać cukierki. U mnie np. jutro będzie Halloween Party, czyli wielka impreza. A co do wierzeń, to moja pani od religii gadała to samo, co pozostali pisali powyżej. Reasumując - według mnie jest to ciekawe święto.

___
Stawiaj spację po kropce i nie pisz skrótami, proszę :3. //Chand
Ja znalazłam jeszcze mały błędzik : D. //Justa





(c) Krejzi moja złota serceserceserce

Edytowane przez YouStee dnia 31-10-2014 09:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-10-2014 09:27
Nie obchodzę tego "święta". Nigdy nie chodziłam po cukierki do sąsiadów i nigdy się nie przebierałam. Jakoś nie miałam i nie mam chęci chodzić od domu do domu i mówić ,,cukierek albo psikus'' ani się przebierać, ani robić psikusy. To "święto" mnie nie interesuje. Po za tym mieszkam obok księdza. Pani na religii też mówiła o Halloween. Wstawiła mi i innym dzieciom, które były w klasie na kolejnej lekcji religii 6, bo właśnie na tej lekcji był quiz wiedzy o Halloween i ponad połowa klasy na nim była. Mówiła na tej lekcji, że jak wszyscy przyszli poprzebierani do szkoły, to jakiś mały chłopczyk bał się obok nich przejść i wziął z plecaka obrazek Matki Boskiej i chodził tak pomiędzy tymi dziećmi xD. Jak już wcześniej pisałam nie za bardzo interesuję się Halloween, więc nie mogę stwierdzić, czy jest przeciw Bogu i czy sprzyja diabłu.


#TeamDelia
The problem with a good book is
You want to finish the book,
but
You don't want to finish the book.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-10-2014 14:12
Halloween nie obchodzę, ale głównie dlatego, że w Polsce nie jest znane i chyba mało dorosłych ma naszykowane cukierki (przynajmniej w moim otoczeniu, jeszcze by mnie jakaś starsza pani psem poszczuła czy coś xD). Trochę szkoda, bo uważam je za ciekawe święto, szczególnie pod względem jego pochodzenia - lubię czytać o tych dawnych wierzeniach ludzi mówiących, że w ten dzień granica między światem duchów a światem żyjących. To tak... tajemniczo brzmi ^. No i chyba fajnie jest tak oderwać się od nieco nudnej rzeczywistości.

Gdy chodziłam do podstawówki, to zawsze w ten dzień mieliśmy jakiś bal przebierańców, fajne były też te wszystkie dekoracje na oknach itd. Teraz w gimnazjum już tego nie ma, są tylko zawsze skrócone lekcje (nie żebym nie była zadowolona). Czasami też ktoś ubierze sobie opaskę z rogami i nauczyciele mimo wszystko przymykają na to oko. Oczywiście na lekcji religii standardowo jest rozmowa o tym, że jest to święto szatana - tu się też zaczyna gadanie, że Halloween to wstęp do inicjacji dziecka i potem będzie demony przyzywać *facepalm*. Jak dla mnie to takie dzieciaki nawet nie myślą o takich rzeczach, raczej traktują to święto jako dobrą zabawę.

U mnie w domu Halloween nie jest jakoś szczególnie obchodzone, ale tata zawsze kupuje dynię i ją wydrąża. Fajnie potem wygląda, gdy się świeci w niej świeczka. Za to z mamą zazwyczaj oglądam jakieś "straszne" filmy albo też mi opowiada różne historie (oczywiście wieczorem). Ona też uważa, że to szkoda, że u nas to święto nie jest obchodzone tak jak w Stanach. I całą winę zawsze zwala na Kościół, bo sądzi, że w Polsce ma zbyt dużo do powiedzenia (z czym naprawdę trudno mi się nie zgodzić).
Jak dla mnie to zwykła zabawa, i tyle.



Edytowane przez Sophie dnia 31-10-2014 14:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-10-2014 20:12
Nie obchodziłam Halloween, nie obchodzę i, jak na razie, nie zamierzam. Być może uznacie mnie za jakąś wariatkę, gdyż ja nie jestem bardzo religijną osobą, a Halloween uważam za pogańskie święto. Denerwuje mnie planowanie zabaw i wgl., jejku, po prostu to jest takie ważne... Poza tym nie wiem, czy Wy też tak robicie, ale wtedy zazwyczaj chodzi się na cmentarze i wywołuje duchy (oczywiście, to nie jest w odniesieniu do wszystkich), co uważam za głupotę. Mi się Halloween kojarzy jedynie z dyniami i przebraniami, nic więcej. Zresztą, u mnie w gimnazjum to "święto" nie było specjalnie obchodzone.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-10-2014 20:29
Nie obchodzę i nigdy nie obchodziłam, a nawet gdybym chciała, to bym się bała, ponieważ jestem bardzo strachliwa. Niby to ciekawe, stroje potworów itd., ale już bez przesady. Robią nim taki hałas, jakby było to Boże Narodzenie albo Wielkanoc. W szkole nikogo przebranego chyba nie było, a poza szkołą widziałam tylko jakąś grupkę osób najprawdopodobniej z mojej szkoły. Mimo, iż jestem strachliwa, to podobają mi się sztuczne rany i różnorakie stroje wampirów czy tam zombie, ale - jest ciemno, zwłaszcza u mnie, gdzie przed moim blokiem nie ma ŻADNEJ lampy i wyskakuje sobie nastolatek mówiący, że Cię zabije, a Twoje zwłoki zamrozi, to na pewno bym się go wystraszyła. Podsumowując - nie obchodzę Halloween, ale podobają mi się przebieranki w różne potwory i robienie sztucznych ran.


av (c) Chand
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~EVIL
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-10-2014 22:23
Halloween nie jest polskim świętem, bo jak większość wzięło się z Ameryki. Mimo to uczestniczę w tym '' strasznym'' szaleństwie. Dzisiaj, w dzień Halloween, łazęgowałam po osiedlu, przeszkadzałam sąsiadom, by dali cukierki. A jak nie, to rzucałam z przyjaciółką i jej chłopakiem w drzwi jajkami. Małych dzieci, które nam podskakiwały też nie oszczędzaliśmy i były całe od mąki. Tak, wiem. Wredota ze mnie. Tak więc mnie to bawi i śmieszy. Halloween jest super i można za darmo słodycze uzyskać. ;*


W życiu liczą się dla mnie 3 rzeczy. Pierwsza to moi bliscy,
przyjaciele i znajomi bez których dni, nie byłyby tak ubarwienie. Druga, to uczucia. Te wszystkie wartości moralne, które czynią nas ludźmi. A trzecia to moja prywatność. Chwila tylko dla mnie, wspomnień i gorącej czekolady... Reszta może się [cenzura]

W świetle i w mroku- opowiadanie
52826028 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-10-2014 22:38
EVIL napisał/a:
Halloween nie jest polskim świętem, bo jak większość wzięło się z Ameryki. Mimo to uczestniczę w tym '' strasznym'' szaleństwie. Dzisiaj, w dzień Halloween, łazęgowałam po osiedlu, przeszkadzałam sąsiadom, by dali cukierki. A jak nie, to rzucałam z przyjaciółką i jej chłopakiem w drzwi jajkami. Małych dzieci, które nam podskakiwały też nie oszczędzaliśmy i były całe od mąki. Tak, wiem. Wredota ze mnie. Tak więc mnie to bawi i śmieszy. Halloween jest super i można za darmo słodycze uzyskać. ;*

Ja bym tego pod drobne żarciki Halloween nie zaliczała. Sorry, ale dla mnie obrzucenie drzwi jajami to niezłe przegięcie i bezmyślność. Ciekawa jestem, czy Ty byś chciała potem sprzątać te jaja albo być obsypana mąką.
Halloween to powinna być zabawa dla wszystkich, a nie przyjdzie gimbus i powie do starszej pani "dawaj cukierki, bo jak nie, to 'psikus'". Takie coś jest serio chore, przepraszam bardzo.
Naprawdę nie wiem, czy masz się czym chwalić, ja to bardziej postrzegam jako wandalizm, ale spoko.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
użytkownik usunięty
Dodane dnia 31-10-2014 23:02
Ja Halloween uważam za dobrą zabawę i okazję do zdobycia cukierków. Faktycznie, jest to tradycja pogańska i w dodatku nie polska, więc niektórzy mają prawo tego nie uznawać. Ale ludzie, jak tylko na religii zaczyna się to gadanie o czczeniu szatana to mnie coś bierze. No bo czy na przykład taki dzieciaczek druga klasa myśli o satanistycznych obrzędach zbierając cukierki w przebraniu czarownicy? Co prawda w gimnazjum jeszcze nam katecheta nic nie gadał, ale w podstawówce baba miała alergię na Halloween. Ledwo ktoś coś o tym powiedział, ona już się darła na całą szkołę, że ona jest chrześcijanką i Polką i ona szatana nie czci. Po prostu...A w zeszłym roku to sama zaczęła temat słowami: "a kto się idzie szatanowi sprzedawać za cukierki?". Skisłam. Co do psikusów, najgorszy jaki zrobiłam to przyklejenie na drzwi taśmą klejącą kartki "tu mieszkają ponuraki" i posmarowanie pastą do zębów klamki. Nie trawię obrzucania domu jajkami czy obsypywania mąką. Moja babcia po takim mączanym psikusie miała sporo sprzątaniamellow. W tym roku akurat sąsiadów nie męczę, gdyż nie mam z kim, ale ogólnie sądzę, że Halloween to dobra zabawa i parę razy nieźle się przy tym obłowiłam xD.


AutorRE: Halloween - dyskusja
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-01-2015 22:55
Teoretycznie powinnam uważać to za pogańskie święto, no ale... jakoś tak mam sympatię do Halloween. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie uważają je za "znak szatana" - przecież nie ma nic złego w przebieraniu się za fikcyjne postacie i zbieraniu cukierków. Gorzej, jeżeli to faktycznie przerodzi się w wandalizm.
Halloween jest ciekawą okazją do urządzenia oryginalnych wydarzeń, m.in. w szkołach. Poza tym, od zawsze marzyłam o starannym przebraniu się za taką czarownicę~. Osobiście nie obchodzę jednak Halloween tak jak "należy"; nie mam z kim (a może i nie miałam - kto wie jak to będzie za rok), a poza tym i tak nie lubię imprez/przyjęć/wszystkiego, co jest z tym powiązane. A cukierków bym nie zjadła, bo nieistniejąca dieta to by było dla mnie zbyt dużo.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr


Edytowane przez YouStee dnia 10-01-2015 19:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Halloween - dyskusja
~Liv
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-10-2016 12:24
Wedlug mnie Halloween to święto dla dzieci 5-9 lat. Święto dla małych dzieci które nie rozumieją co się za tym niesie. Halloween to dla mnie satanistyczne święto którego nie powinno być, bo 31 jest Halloween a 1 Wszystkich Świętych. Ot tak dzień za dniem. Powinien byc odstęp jak już. Duchy, wampiry i inne stwory nie istnieją i tylko głupie dzieci w to wierzą. Wstyd przychodzić 1 na cmentarz, jeśli 31 się bawiłes w Halloween.


Za młoda jestem Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

*Lunaris0
11:04:22 14.05.2024
Z mojej perspektywy finał miał trochę bardzo mocnych piosenek, trochę dobrych i sporo mid. Chciałabym, żeby Litwa była trochę wyżej thou. Cały cyrk z Izraelem to ofc nieporozumienie, but oh well, główny sponsor tegorocznej Eurowizji to firma izraelska xDD
*Lunaris0
11:01:36 14.05.2024
Sadge, że zapomniałam tu obstawić, bo właśnie trzymałam kciuki za wygraną Szwajcarii. Dobra piosenka, a przejść od popu do rapu do opery, utrzymując równowagę na tej antenie, skacząc i biegając to jest sztuka. Drugie miejsce Chorwacji i szóste Irlandii też bardzo cieszą, potężne wokale, moi faworyci
~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
~kolec 2570
15:21:12 12.05.2024
Źle mówi
~kolec 2570
15:21:00 12.05.2024
~nexusik 18:35:52 11.05.2024 Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
Nie wiem co masz na myśli odnośnie prania mózgów, ale trzeba zacząć od tego, że cała Biblia jest przeciwna praktykom katolickim, a to, że kościół czasem mówi tak jak Boże Słowo to wcale nie oznacza, że
~Sivlanaya0
10:46:03 12.05.2024
ale oczywiście kazdy ma inny gust
~Sivlanaya0
10:45:56 12.05.2024
nie mówię że Nemo nie umie śpiewać, tylko że moim zdaniem niektorzy spiewali lepiej,
~clax70
10:40:57 12.05.2024
*wokalem
~clax70
10:40:16 12.05.2024
*zarzucanie
~clax70
10:39:59 12.05.2024
A zarzuca nie komuś z takim wokale braku talentu, jest naprawdę niemiłe. Ale wiadomo, w tamtym roku wygrała Loreen, w tym roku wygrało Nemo, a i tak w obu przypadkach ludzie będą niezadowoleni
~clax70
10:37:11 12.05.2024
Poza tym, gdyby wygrała taka Armenia, Ukraina, czy Izrael, to wtedy dopiero na prawdę byłoby polityczne zwycięstwo
~clax70
10:36:10 12.05.2024
*Armenii
~clax71
10:35:49 12.05.2024
Ale co widzisz politycznego w tym, że wygrały dobry wokal, staging i piosenka? Też uwielbiam występy Ukrainy i Armenia, a Nemo wokal miało świetny, biorąc pod uwagę wymagającą choreografię, którą wykonywało, podczas śpiewania niemal operowych dźwięków
~Sivlanaya0
10:21:37 12.05.2024
o albo Armenia tez niezła, fajnie że wykknali ludowa piosenke w ojczystym języku
~Sivlanaya0
10:20:32 12.05.2024
co z tego że ktos ma talent
~Sivlanaya0
10:20:17 12.05.2024
No ale niestety eurowizja jwst zbut polityczna
~Sivlanaya0
10:19:54 12.05.2024
Mi sie najbardziej spodobały piosenki Niemiec i Ukrainy nardzo dobrze zaspiewane
~Sivlanaya0
10:19:28 12.05.2024
Wgl wg mnie dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo
~Sivlanaya0
10:19:10 12.05.2024
myślalam że Chorwacja miała duże szanse na wygrana bo to taka "imprezowa" piosenka i publicznosx szalała
~Vixen0
9:05:32 12.05.2024
Kolec ale tu Irlandie to Ty zostaw to piękny kraj
~Vixen0
9:04:56 12.05.2024
Nexusik, zgadzam się, trzeba usunąć kościoły
~Vixen0
9:04:39 12.05.2024
Magayznu
~Vixen0
9:04:37 12.05.2024
Ten nowy numer we Włoszech ma mega okładke nagazybju
~Vixen0
9:04:22 12.05.2024
Ale to piękne
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.