Nowości
18.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Morskich Głębin oraz World of Winx sezon 1

17.05.2024
❧ dodano komiks nr 239 - Czar morza

14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,063
 Najnowszy Użytkownik: ~sonka
Dzisiejsi Solenizanci
Heroine
Winx Fan7890
WinxLove

Różności
Literatura
❧  ,,Trylogia Czasu'' - Kerstin Gier  ☙

Autor,,Trylogia Czasu'' - Kerstin Gier
~CassieBlanche
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-01-2014 19:08

Czerwień Rubinu - Pewnego dnia szesnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie - niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem - istnieje całe tajne bractwo, zajmujące się kontrolą dwunastu podróżników w czasie - Gwen jest ostatnim z nich. Szybko odkrywa, że jedenastym jest bardzo atrakcyjny dziewiętnastolatek: Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku.

Błękit Szafiru - Gwendolyn i Gideon zapatrzeni w siebie wrócili właśnie z początku XX wieku. Ale sprawy tylko się skomplikowały. Czy Strażnicy mają rację, uznając Lucy i Paula za przestępców, czy też może mylą się w swej wierności hrabiemu de Saint Germain? Gwendolyn jako jedyna zdaje się mieć wątpliwości. Uczucia Gideona do Gwen wystawione zostają na najpoważniejszą próbę...

Zieleń Szmaragdu - Co robi dziewczyna, której właśnie złamano serce? To proste: gada przez telefon z przyjaciółką, pochłania czekoladę i całymi dniami rozpamiętuje swoje nieszczęście. Ale Gwen - podróżniczka w czasie mimo woli - musi wziąć się w garść, chociażby po to, żeby przeżyć. Nici intrygi z przeszłości także dziś splatają się w zabójczą sieć. Złowrogi hrabia de Saint Germain jest bardzo bliski swego celu: Gwendolyn musi stanąć do walki o prawdę, miłość i własne życie.

Co sądzicie o tej serii? Spodobała się wam, czy wręcz przeciwnie?



I LOVE YOU
I KNOW

Edytowane przez CassieBlanche dnia 13-01-2014 19:21
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: ,,Trylogia Czasu'' - Kerstin Gier
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 16-05-2014 22:11
O jejku! Uwielbiam tą książkę! Sądzę, że jej nie da się w sumie nie lubić(chociaż moja przyjaciółka upiera się, iż jest ona po prostu nudna). Jak jakiś tydzień temu wypożyczyłam z biblioteki książkę "Czerwień Rubinu" tak do dziś nie mogę odetchnąć. Ta książka pochłonęła mnie i to całkowicie! Nie mówiąc już o tym, że po prostu uwielbiam Gwendolyn. Zdecydowanie trafia na moją listę ukochanych głównych bohaterek, których niestety jest mało. Jak już wspomniałam czarnowłosa podbiła moje serce. Szkoda tylko, że mój wymarzony wygląd, który chciałam jej przyporządkować miała już Charlotta(swoją drogą lubię ją nawet). Ogólnie książka jest niesamowita! Może nie ma jakichś szczególnych zwrotów akcji, ale zdecydowanie potrafi zaczarować czytelnika. Wiele tajemnic - tak to lubię - i różnego rodzaju rozwiązania.
Nie wiem, która część podobała mi się najbardziej, chyba "Zieleń Szmaragdu", ponieważ Gideon i Gwendolyn stają się no bliżsi. Nie potrafię wskazać najgorszej, wszystkie kochane <3.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: ,,Trylogia Czasu'' - Kerstin Gier
~Elyei
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-08-2014 06:17
Uwielbiam wszystkie części. Fabuła bardzo ciekawa. Podobają mi się główne postacie, czyli Gwendolyn i Gideon. Patrząc jak poznają się lepiej, można było tylko czytać i czytać bez końca. Podoba mi się również postać Charlotty. Nie wiem czemu ludzie jej nie lubią. Każdy by się zdenerwował, jakby po tylu latach się dowiedział, że nie jest tym kim powinien być. Najlepszą częścią jest moim zdaniem "Zieleń Szmaragdu". Akcja dzieje się w miarę szybko i jest parę super momentów serce.


https://t.me/pump_upp
https://t.me/pump_upp Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: ,,Trylogia Czasu'' - Kerstin Gier
~LunaFin
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-08-2014 21:20
Lubię tę książkę, choć nie tak bardzo jak HP, serie Ricka Riordana czy wszystkie trzy trylogie Trudi Canavan.
Spodobały mi się pomysł i fabuła, ale trochę za dużo tego romansidła. Ja po prostu nie trawię takich rzeczy.
Mój ulubiony bohater - zdecydowanie Xemerius. Do dziś, gdy jestem smutna, czytam jego teksty.
Ogólnie książka dobra, choć czytałam lepsze.


(c) Meredith
Miniaturki / Opowiadanie / Grafika / Mój blog
Oficjalny członek stowarzyszenia "Klub Wrogów Klawiatury"
Edytowane przez Sophie dnia 08-01-2016 22:37
55268354 http://dziecismoka.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: ,,Trylogia Czasu'' - Kerstin Gier
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-01-2016 18:23
Moja ukochana seria!
Pamiętam, że długo nie mogłam jej znaleźć, w końcu kupiłam całą trylogię. Przeczytałam całość w jakieś dwa, trzy dni i doszłam do wniosku, że naprawdę było warto.
Ulubiona postać? Gideon. Taki zarozumiały, jeszcze te epitety, które mu Gwen przydzielała w dwóch pierwszych częściach. Na początku, przez te kilka pierwszych rozdziałów go nie lubiłam, ale potem...
Motyw podróży w czasie - strzał w dziesiątkę. Na plus jest także to, jak Gwenny reagowała na tę całą tajemnicę - jak zwykła nastolatka, a nie jakiś łowca skarbów.
Niezapomniany moment - pijana Charlotta w Zieleni Szmaragdu.
Najlepszej części nie potrafię wybrać, wszystkie są cudowne!


prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]

Edytowane przez Suzanne dnia 08-01-2016 19:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: ,,Trylogia Czasu'' - Kerstin Gier
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-03-2016 16:30
Jedna z serii płytkich jak staw, a równocześnie w dziwny sposób wciągających. Jak to powiedziała moja koleżanka: "To jest takie głupie, ale takie fajne." Choć spotykałam się już z tak idiotycznymi młodzieżówkami, że ta seria to dzieło inteligentne (np. pierwszy rozdział - dziewczyna w liceum wpada na chłopaka, zamiast się odwrócić to zaczyna liczyć jego mięśnie i pada tekst: "O rany, ośmiopak." Cóż...).

Spodobał mi się opis książki, więc ściągnęłam całą serię (nie bić, nigdzie nie można jej dostać, a od wydawnictwa otrzymałam odpowiedź, że nie wiedzą, kiedy będzie dodruk -,-), przeczytałam ją w trzy noce.
Styl autorki jest lekki, plus za narrację pierwszoosobową - o wiele bardziej wolę taką niż trzecio. Nie da się chyba zaprzeczyć, że czasami widać aż za bardzo, że to książki dla nastolatek (ten moment, w którym Gideon przyjeżdża limuzyną po Gwen i są opisane chwile wrzasków dziewczyn - padłam), ale pomimo wszystko połknęłam ją w całości. Bo jednak Gier Kerstin umie zaciekawić i to już na samym początku przez wszystkie tajemnicze teksty poprzedzające rozdziały.

Gwen to główna bohaterka, której chyba nie da się nie lubić. Z dnia na dzień odkrywa, że ma gen do podróży w przeszłość (ale fajnie!) i jest kompletnie zagubiona. No bo hej, to przecież nie ja miałam go mieć! I tak dalej. Reaguje chyba tak, jak zareagowałby każdy, kompletnie do czegoś takiego nieprzygotowany. Radzi sobie nawet dobrze, głównie za pomocą swojej najlepszej przyjaciółki, Leslie. Polubiłam jej postać - taka przyjaciółka to skarb! We wszystkim pomoże, lojalna, pocieszająca, pełna zapału do odkryć i tajemnic.
Gwen jednak czasami też mogła irytować - na wszystkie robaki świata, zły facet chce coś zrobić, a ta siedzi i się zamartwia, że chłopak ją rzucił. A tak a propo Gideona... Tsa, chyba jestem kolejną z głupich dziewcząt, które uwielbiają, gdy na scenę wkracza przystojny drań. Echś. No ale jak go nie lubić?! Mimo wszystko.
Szczerze, to nie lubię chyba tylko Charlotty. Rany, jaka ona jest wkurzająca - rozpieszczana i zawsze w centrum uwagi. Przez wszystkie trzy części marzyłam, żeby Gwen trzasnęła ją w twarz. Giordano-proszę-tylko Giordano też jest irytujący, ale lubię go.
Żałowałam, że Gwen musi pożegnać się z Jamesem, ale cieszę się, że udało jej się go ocalić. Jednak tak sobie myślę - skoro przeżył chorobę i ostatecznie nie włóczył się po szkole jako duch, to przecież nie mógł nauczyć Gwen wszystkich dyplomatycznych rzeczy: czy nie powinna o tym zapomnieć? Chociaż z drugiej strony... e tam, nieważne.

Czasami czytając serię miałam mętlik w głowie, choć teraz myślę, że większość tajemniczych tekstów była specjalnie tak pisana, by skomplikować sytuację, bo koniec konców nic nie było aż tak zagmatwane. Kim są Lucy i Paul (ach, ten jego stosunek do Gideona)  domyśliłam się już w pierwszej części, to chyba było najprostsze. W połowie drugiej zaczęłam podejrzewać, kim jest hrabia i miałam rację (jakoś za podejrzanie się zachowywał). W trzeciej części było tyle słodyczy, że nic tylko dziękować Xemeriusowi za ciągłe żarty. Jak ja lubię tego gargulca! Zawsze można liczyć, że wypali jakiś tekst, który wywoła uśmiech na twarzy. Ogółem w trylogii jest dużo humoru, czasami uśmiechałam się pod kołdrą, czytając rodzinne sprzeczki, rozmowy z Gideonem, a także wyskoki bohaterów (a szczególnie momenty, w których Gwen rozmawiała z duchami, a ludzie myśleli, że mówi do nich :P).
Fajny pomysł z dopasowaniem kamieni szlachetnych i zwierząt do ludzi, przez to wszystko tak inaczej brzmiało.

Cieszę się, że autorka zakończyła tę serię tak, a nie inaczej. Choć w moich marzeniach epilog kończył się znanym w trylogii cytatem:
"- Gotowa?
- Gotowa, jeśli i ty jesteś gotów."
Byłoby to świetne zwieńczenie serii, bo w końcu towarzyszył nam od prologu pierwszej części aż po ostatnią.
Trochę trudny los Gier wymyśliła Gwen i Gideonowi, ale lepsze to niż gdyby tylko Gwen taki miała.

Na pewno jeszcze niejeden raz wrócę do przeczytania "Trylogii czasu".
Zapamiętać: dziewczęce serca są z marcepanu. ^.^


Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
19:50:19 17.05.2024
zapraszam na nowy komiks ze starą kreską :> KLIK
^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
~nexusik0
12:17:07 16.05.2024
Słyszałem piosenkę Nemo w radiu i szału nie było. W ogóle mi się nie podobało.
~Cattie0
23:52:20 15.05.2024
ale wgl tekst "Dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo"? słucham? xdd
~Cattie0
23:51:53 15.05.2024
podejrzewam, że Joost został zdyskwalifikowany m.in. przez nastawienie przeciwko Izraelowi - izraelscy dziennikarze byli straszni i gnębili innych uczestników i dziennikarzy, może doprowadzili do rękoczynów, nie wiem. okropna sytuacja.
~Cattie0
23:48:19 15.05.2024
rap, opera, taniec i tekst o wyłamywaniu się z genderowej binarności i odnajdywaniu się w świecie, och mamo, jakie to jest cudowne. od pierwszego obejrzenia chciałam, żeby ta osoba wygrała. i się cieszę ogromnie, tym bardziej że jest propalestyńska: ))
~Cattie0
23:46:52 15.05.2024
no ale ok, mówiąc o występach, to kocham piosenkę Norwegii i norweski w ogóle, ale... jak tylko zobaczyłam występ Szwajcarii.. głos mi uwiązł w gardle. każdy element tej piosenki był tak przepiękny...
~Cattie0
23:45:57 15.05.2024
jestem zdania, że wszystko, co robimy, jest polityczne. nawet jak twierdzimy, że jesteśmy apolityczni, to nie jesteśmy. a bojkot jednostkowy nic nie da, ale na poziomie społeczności już tak. słyszeliście o starbucksie??
~Cattie0
23:43:42 15.05.2024
oj, enter kliknęłam xd no ja też nie oglądałam Eurowizji, postowałam jakieś urywkowe informacje, nie mogę patrzeć z czystym sumieniem na konkurs tworzony przez EBU, który ostro traktuje jakikolwiek sprzeciw wobec ludobójstwa.
~Cattie0
23:42:09 15.05.2024
ja uważam, że bojkot daje dużo,
*Lunaris0
11:04:22 14.05.2024
Z mojej perspektywy finał miał trochę bardzo mocnych piosenek, trochę dobrych i sporo mid. Chciałabym, żeby Litwa była trochę wyżej thou. Cały cyrk z Izraelem to ofc nieporozumienie, but oh well, główny sponsor tegorocznej Eurowizji to firma izraelska xDD
*Lunaris0
11:01:36 14.05.2024
Sadge, że zapomniałam tu obstawić, bo właśnie trzymałam kciuki za wygraną Szwajcarii. Dobra piosenka, a przejść od popu do rapu do opery, utrzymując równowagę na tej antenie, skacząc i biegając to jest sztuka. Drugie miejsce Chorwacji i szóste Irlandii też bardzo cieszą, potężne wokale, moi faworyci
~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
~kolec 2570
15:21:12 12.05.2024
Źle mówi
~kolec 2570
15:21:00 12.05.2024
~nexusik 18:35:52 11.05.2024 Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
Nie wiem co masz na myśli odnośnie prania mózgów, ale trzeba zacząć od tego, że cała Biblia jest przeciwna praktykom katolickim, a to, że kościół czasem mówi tak jak Boże Słowo to wcale nie oznacza, że
~Sivlanaya0
10:46:03 12.05.2024
ale oczywiście kazdy ma inny gust
~Sivlanaya0
10:45:56 12.05.2024
nie mówię że Nemo nie umie śpiewać, tylko że moim zdaniem niektorzy spiewali lepiej,
~clax70
10:40:57 12.05.2024
*wokalem
~clax70
10:40:16 12.05.2024
*zarzucanie
~clax70
10:39:59 12.05.2024
A zarzuca nie komuś z takim wokale braku talentu, jest naprawdę niemiłe. Ale wiadomo, w tamtym roku wygrała Loreen, w tym roku wygrało Nemo, a i tak w obu przypadkach ludzie będą niezadowoleni
~clax70
10:37:11 12.05.2024
Poza tym, gdyby wygrała taka Armenia, Ukraina, czy Izrael, to wtedy dopiero na prawdę byłoby polityczne zwycięstwo
~clax70
10:36:10 12.05.2024
*Armenii
~clax71
10:35:49 12.05.2024
Ale co widzisz politycznego w tym, że wygrały dobry wokal, staging i piosenka? Też uwielbiam występy Ukrainy i Armenia, a Nemo wokal miało świetny, biorąc pod uwagę wymagającą choreografię, którą wykonywało, podczas śpiewania niemal operowych dźwięków
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.