Nowości
18.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Morskich Głębin oraz World of Winx sezon 1

17.05.2024
❧ dodano komiks nr 239 - Czar morza

14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 2
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,063
 Najnowszy Użytkownik: ~sonka
Dzisiejsi Solenizanci
Heroine
Winx Fan7890
WinxLove

Różności
Literatura
❧  Książki warte polecenia  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Książki warte polecenia
~Norelay
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-03-2014 18:25
Moja lista ulubionych książek (kolejność jest przypadkowa):
- "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy & Zagubiony Heros" R. Riordana;
- Seria ''Harry Potter'' J. K. Rowling;
- Seria ''Skrzydła Laurel'' A. Pike;
- "Amy G. i problemy z chłopakami" S. Webb;
- Seria ''Zmierzch'' S. Meyer;
- "Zemsta" A. Fredro.
<3


#TeamOgroxy
________________________________________________
Zapraszam na:
I Moje miniaturki I Opowiadanie - Ogron i Roxy I Moja grafika I Moje rysuneczki l Mój wattpad l Mój instagram l
________________________________________________
Edytowane przez Cattie dnia 17-02-2015 17:52
45243995 http://not-everything-is-a-game.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 16-03-2014 21:25
Cóż mogłabym polecić tutaj prawie wszystkie książki, które przeczytałam, gdyż każda skradła moje serce <3. Postanowiłam jednak wspomnieć tutaj o paru lekturach, które zdecydowanie wywarły na mnie ogromne wrażenie i o których nie zapomnę. Zmuszę moje dzieci i wnuki, by je przeczytały, to na pewno :).
Właściwie moją pasję do czytania zapoczątkowała książka Rupieciarnia na końcu świata, która została napisana przez panią Agatę Mańczyk. Och, jest to zdecydowanie jedna z moich ulubionych. Przeczytałam ją w jeden dzień i sięgam po nią dość często(zdecydowanie za często), kiedy mam doła lub nie mogę spać. Zawiera w sobie cechy kryminału jak i dobrego romansidła, nie zapominając przy tym, iż jest to książka dla młodzieży. Wielokrotnie próbowałam sobie wyobrazić dalszą część tej opowieści, ale nic ciekawego nie wpadło mi do głowy. Chciałabym by była jeszcze jedna część, ale wiem, że wtedy nie byłoby już to samo :>.
Następną książką, a może tym razem sagą jest - Zmierzch. Wszyscy są uczuleni na temat filmu jaki to on jest beznadziejny, przereklamowany itp. Cóż mogę się zgodzić, że faktycznie ekranizacja wyszła im fatalnie. Aktorzy źle dobrani, a ich gra mówi sama za siebie. Ogólnie jest to bardziej parodia i szkoda na to wszystko patrzeć. Książka jednak jest napisana przepięknie, lekkim jeżykiem i bardzo dobrze się ją czyta. Aż czuje się taki niedosyt po przeczytaniu książki, bo ciągle rodzinę Cullenów mogą nawiedzić jakieś ciekawe przygody. Ja osobiście chciałabym by wyszła 5 cześć serii.
Harry Potter. Tak. Chyba wszyscy go znają i znać będą. Książka zdecydowanie bardzo dobra. Opowiadająca o losie trójki przyjaciół <3. Cóż, niekarzy jest na nią nastawiony pozytywnie. Zabrania czytać ją kościół i jest magia. Właściwie jeżeli czyta się tą książkę w celach rozrywkowych nie jest to przecież grzech(pytałam księdza), a opowieść jest naprawdę wciągająca i bardzo ciekawa. Filmy również są dobre, ale wiadomo, że książka w porównaniu z filmem to niebo, a ziemia.
Słyszał ktoś może o książce pt. Niezgodna? Nie? To wkrótce usłyszycie, gdyż na ekrany kin 4 kwietnia 2014 wchodzi właśnie ekranizacja tej książki. Od razu Was ostrzegam, że aktory są dobrani FATALNIE. Gorzej się chyba ich dobrać nie dało. Okropna okropność. Za to książka jest magiczna, wciągająca i po prostu cudowna. Z niecierpliwością czekam na wydanie trzeciego tomu pt. "Wierna".
Alicja w krainie zombi. Tutaj jestem pewna niemal na 100%, że nikt o tej książce nie słyszał. A szkoda. Naprawdę warta polecenia. Może na początku wydaje się być nudna i bez akcji, ale z rozdziału na rozdział robi się coraz ciekawsza. Jeżeli jesteś fanem Zombi i walki z nimi to ta książka jest właśnie dla Ciebie :).
Igrzyska Śmierci mi się podobały, chociaż w trzeciej części się tak zamotałam, że masakra! Nie rozumiałam chyba połowy, dlatego czekam na film z myślą, że coś może zrozumie. W tym przypadku książka jest dobra, ale film o wiele lepszy, według mnie :).
Oprócz tego warte przeczytania są: Dary Anioła, Opowieści z Narnii, Łza,


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Kukus
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 16:41
Mam kilka ulubionych książek, Szczególne lubię fantasty.
O aniołach:
Cała saga "Szeptem".
O wampirach:
"Wampiry z Morganville";
"Księżniczka Wampirów".
Inne:
"Paranormalność" (uwielbiam)
"Niewidzialna" też świetna. Tylko to jest ostatnia część, nie mam wcześniejszych.
"Nadciąga Burza".
Te podobają mi się najbardziej :D.

---
Nie stawiaj spacji po znakach interpunkcyjnych. A tytuły stawiaj w znaczniki [ i] oraz [ /i] (bez spacji po [) lub w cudzysłów.



Instagram | YouTube

Edytowane przez ChandSharma dnia 17-03-2014 17:50
http://szkicownikcookie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~qwerty
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-04-2014 11:56
Osobiście jako nałogowa czytelniczka polecam wiele książek, są to:
- Wszystkie książki Nicolasa Sparksa (ryczałam na każdej)
- Wszystkie Jodi Piccoult (przepraszam jeśli błąd w nazwisku, ale to są moje zmory, też na nich ryczę)
- Podarunek niestety nie pamiętam autora - cudowna książka.
- Seria Rafała Kosika: Felix, Net i Nika
- Seria GONE: Zniknęli (banalna, ale ma to coś)
- Seria Dary Anioła Cassandry Clare
- Trylogia czasu Kerstin Gier
- Trylogia Niezgodna (zaraz będzie faza, a film już jest w kinach)
- Trylogia: Igrzyska Śmierci
- Seria Dzieci nocy
- Wyznania zakupoholiczki
- Zmierzch Stephanie Meyer (miałam dystans w końcu sięgnęłam - MEGA)
- Intruz Stephanie Meyer
- Gwiazdy naszych win
- Jutro John Mardsen
- Kwiat pustyni
Póki co, więcej nie przychodzi mi do głowy, wiecie chyba jak,to,jest uśmiech. Przepraszam za brak autorów, ale nie pamiętam aż tak wielu ;c. Mam nadzieję, że ktoś sięgnie po te książki uśmiech.

---
Zapominasz czasami o polskich znakach. Stawiaj spacje po znakach interpunkcyjnych, a tytuły w cudzysłów lub pomiędzy znaczniki [ i] oraz [ /i] (bez spacji po znaku [). I kropki po emotikonkach. //Chand

Edytowane przez ChandSharma dnia 19-05-2014 23:05
qwerty Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Fiker
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-05-2014 22:54
A ja całą sobą polecam serię Jakub Ćwieka pt. "Kłamca". Książki genialne, uwielbiam je. No i jest mój ukochany Loki. "Percy Jackson" też jest cudowny.

---
Obszerniej, proszę!

Edytowane przez ChandSharma dnia 19-05-2014 22:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Crazy Princess
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-08-2014 18:23
Według mnie warte polecania książki to:
cała seria książek Agathy Christie serce (przeczytałam już z sześć), ona jest po prostu geniuszem kryminałów! Jak na razie moja ulubiona książka to "I nie było już nikogo". Autorka potrafi wzbudzić ciekawość u czytelnika. I dotąd jak na razie nie domyśliłam się ani razu kto jest sprawcą (ale to może już wynikać z mojej głupoty)!
Oraz Intruza, Stephanie Meyer (autorki Zmierzchu), który moim zdaniem jest lepszy od tejże serii.


All I ever wanted was the world.


I'm like porcelain
Credit dla Arii za av :3
Moja grafa/// Strażniczki Ziemi (OP) /// Winxowe AMV /// Wattpad

Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 15-09-2014 22:01
52292437 http://crazyxreversium.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-10-2014 12:22
Przeczytałam już dużo książek, ale te spodobały mi się najbardziej (kolejność jest przypadkowa)
- Kiera Cass Rywalki, Elita i Jedyna (trylogia)
- Stephanie Meyer - Merle i królowa Laguny (są jeszcze 2 części, ale tytułów niepamiętam)
- C.S. Lewis Opowieści z Narni
- Suzanne Colinns trylogia Igrzyska Śmierci
- Virginia C. Andrews Kwiaty na poddaszu, Płatki na wietrze A, Jeśli ciernie (trylogia)
- Brandon Mull Baśniobór
- Jan Parandowski Mitologia Greków i Rzymian
- Eric Knight Lassie, wróć
- J.K.Rowling Harry Potter


#TeamDelia
The problem with a good book is
You want to finish the book,
but
You don't want to finish the book.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-11-2014 19:39
Ja serdecznie polecam jedną z moich ulubionych książek - Gdzie jest Jennifer? Anne Cassidy. Jest to typowy kryminał dla młodzieży, ale przy niektórych momentach czułam ciarki na plecach, serio. Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Alice, która z pozoru sprawia wrażenie zwykłej dziewczyny. Ma pracę, chłopaka i niemal nic nie brakuje jej do szczęścia. Pewnego dnia wraca do niej przeszłość... i co stanie się dalej? Co tak naprawdę łączy ją z tytułową Jennifer? Książka ciekawa, może z początku trochę nudna, ale wciąga po kilkunastu stronach. Jedyny minus to, moim zdaniem, zbyt płytkie zakończenie.
Kolejną książką wartą polecenia jest Klasa Pani Czajki Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. Grupa nastolatków rozpoczyna naukę w gimnazjum. W ciągu najbliższych trzech lat spotykają ich radości i smutki, kłopoty szkolne i domowe, pierwsze miłości i rozczarowania, sympatie i antypatie, a także poważne i zabawne sytuacje. Lubię ją za humor, śmiałam się głównie z tekstów Maćka xD.
Polecam także Ela-Sanela Katarzyny Pranić. Jej bohaterką jest Ela, która z pozoru jest zwyczajną dziewczyną - jak każda nastolatka ma swoje pasje, marzenia i problemy z rówieśnikami. Wciąż jednak przypomina o sobie jej pełna pytań przeszłość. Dziewczyna zaczyna odkrywać swoje korzenie, a w sobie samej - Sanelę, której niewyraźny obraz przez całe dzieciństwo starała się wymazać ze świadomości. Jej historia pokazuje, jak wojna plącze ludzkie losy i jak trudno je potem rozplątać. Niektóre sytuacje wywoływały u mnie uśmiech, przy innych spływała łezka z oka. Warto przeczytać.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~LunaFin
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-01-2015 18:48
Przeczytałam już wiele książek i naprawdę dużo skradło moje serce. Nie będę wymieniać tak oczywistych tytułów jak Harry Potter czy Felix, Net i Nika. Są one genialne, ale zostały już wcześniej wspomniane.
Jednak istnieje jeszcze parę serii które warto polecić.

Pierwsza z nich opowiada o trójce dość niezwykłych nastolatków. Lima O'Conor powinien zginać na morzu w 1912 r. Maddie Carter powinna umrzeć w 2010 r. w katastrofie lotniczej, a Sal Vikram powinien zginąć w pożarze w 2029 roku.
Jednak na parę sekund przed śmiercią pojawił się tajemniczy starzec wypowiadając te pamiętne słowa "Złap mnie za rękę".
Wbrew pozorom Liam, Maddie i Sal nie zostali uratowani. Zostali zwerbowani do tajnej organizacji, o której istnieniu nikt nie wie. Ich zadaniem będzie ochrona ludzkości przed skutkami podróży w czasie.
Seria Times Riders Alexa Scarowa skradła moje serce już po paru stronach pierwszego rozdziału. Przygody trójki bohaterów są tak dobrze opisane, tak przedstawione, że aż chce się być częścią tej historii. Zdecydowanie moja powieść scince- fiction nr.1.

Druga seria, a raczej trylogia, to trzy wspaniałe książki Trudi Canavan. Trylogia Czarnego Maga opowiada o młodej dziewczynie żyjącej w slumsach na przedmieściach miasta którym żądzą magowie. Gdy ci ponownie organizują w mieście czystki wypędzając z niego wszystkich biedaków, Sonea rzuca w nich kamieniem i przez przypadek odkrywa swoją moc. Od teraz jej życie już nigdy nie będzie takie same.
Książki wciągają, ale powiem szczerze, że kiedy przeczyta się je jeszcze raz to można zauważyć kilka nie dociągnąć. Mimo tego warto przeczytać ten twór.


(c) Meredith
Miniaturki / Opowiadanie / Grafika / Mój blog
Oficjalny członek stowarzyszenia "Klub Wrogów Klawiatury"
Edytowane przez LunaFin dnia 06-01-2015 18:55
55268354 http://dziecismoka.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-01-2015 19:31
No to trochę tego będzie. Pomijam Harry'ego Pottera, bo o nim mogłabym rozpisywać się godzinami.

Trylogia Igrzyska Śmierci Suzanne Collins - Ludzie często zrażają się do niej, ponieważ posiada złośliwe określenie 'Zmierzchu' z fabułą. Całkowicie się z nim nie zgadzam. Igrzyska Śmierci są możliwą (przynajmniej w moim odczuciu) wizją przyszłości; mroczną i brutalną. Z każdą częścią jest coraz więcej akcji, a wojna ludności cywilnej z Kapitolem (miastem-stolicą) przynosi kolejne straty. Ostrzeżenia: pojawia się trójkąt miłosny. Na szczęście nie rzuca się tak bardzo w oczy. Gatunek to science-fiction.

Książki Johna Greena - Poznałam tego autora całkiem niedawno i już teraz mogę go zaliczyć do grona ulubionych. Jego powieści czyta się przyjemnie; opowiadają one o nastolatkach takich jak my (a przynajmniej większość tego forum) mających swoje problemy. Każdy twór pana Greena posiada ukryte znaczenie i niekiedy nawet pobudza do refleksji. Są to książki typowo młodzieżowe. Ostrzeżenia: w takim Szukając Alaski...dokładnie opisano, co robią zbuntowani nastolatkowie. A wrażliwszym osobom proponuję przygotować chusteczki.

Złodziejska Magia Trudi Canavan - Jest to początek najnowszej trylogii autorki Czarnego Magia. Książkę uważam za porządny wstęp do historii - akcja dzieje się na przemian w dwóch różnych światach. Fantastykę połączono ze steampunkiem. Polecam zarówno fanom twórczości tej pani, jak i ludziom, którzy nie mieli z nią wcześniej do czynienia.

Seria GONE: Zniknęli Michaela Granta - Kolejna seria science-fiction. Akcja dzieje się w amerykańskim miasteczku, z którego nagle znikają wszyscy ludzie powyżej piętnastego roku życia. Na dodatek sam teren jest otoczony barierą. Czyta się szybko i sprawnie, a sama fabuła reprezentuje bardzo wysoki poziom. Ostrzeżenia: historia bywa bardzo brutalna i niekiedy nawet ohydna (zwłaszcza w czwartym tomie).

Seria Pieśń Lodu i Ognia George'a R.R. Martina - Znana przez większość osób pod nazwą Gra o tron. Kawałek porządnej fantastyki z idealnie wykreowanym światem i ciekawymi postaciami. Ostrzeżenia: książka przeznaczona bardziej dla starszych czytelników.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-01-2015 21:42
Muszę przyznać, że nie ma za wiele książek, które mogłabym polecić, ale trochę się znajdzie :3.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa - to książka, którą przeczytałam z chęcią, bo była po prostu ciekawa. Nie mogłam się doczekać, co będzie w następnym rozdziale. W szkole była to też lektura, ale czytałam ją z chęcią i sama z siebie, a nie na przymus. Przygody bohaterów były ciekawe, a same postacie fajnie przedstawione.

Harry Potter - książki z tej sagi po prostu kocham <3. Jedne z niewielu, które tak bardzo przypadły mi do gustu, naprawdę. Spodobała mi się też dlatego, ponieważ gustuję w fantastyce. Nie przeczytałam wszystkich książek z tej sagi, bo tylko cztery, ale resztę zamierzam w najbliższym czasie przeczytać. Autorka sprawiła, że czytało się je z łatwością i dużym zaciekawieniem. Jest to jedna z tych książek, które są naprawdę godne polecenia :3!

Tajemniczy Ogród - kolejna lektura, ale też książka, która bardzo mi się podobała. Przygody były ciekawe, postacie również godne uwagi (zwłaszcza główni bohaterzy) między innymi: Colin i Mary. Tą książkę łatwo mi się czytało - była fajna, momentami trzymająca w niepewności i oczywiście - zaskakująca.

Spotkanie nad morzem - czytałam tą książkę rok temu - w ferie. Ona również skradła me serce <3. Na początku byłam dość sceptycznie do niej nastawiona, wydałała mi się na nudną i pozbawioną akcji. Gdy byłam zmuszona ją przeczytać, bo kończyło się wolne, a była ona lekturą, wzięłam się za czytanie. Może i na początku wiało trochę nudą, ale później mnie wciągnęła. Przyjaźń dziewczynek i zakończenie było niesamowite, a same umiejętności Elzy co chwilę zaskakiwały. Godna polecenia, serio :3.

Przygody Tomka Sawyer'a - także lektura w podstawówce xd. Na początku nie chciałam jej czytać, bo wydawała mi się na strasznie długą i nieciekawą, ale potem - zdanie zmieniłam. Przygody bohatera ciekawe, były także chwile, które budziły duże zaciekawienie, co sprawiało, że chciało się czytać dalej. Już niezbyt dobrze ją pamiętam, ale na pewno była jedną z lepszych :D.

To chyba były te najciekawsze (dla mnie) książki, które bez dwóch zdań są godne polecenia. Wymienię jeszcze kilka innych, które może szału nie wywołały, ale były całkiem przyzwoite, mianowicie: Opium w rosole, Małomówny i rodzina, Dzieci z Bullerbyn - chyba tyle :3.
Ogółem: nie czytam za wiele książek, bo nie mam jakoś specjalnie dużo czasu, a poza tym niewiele jest takich, które naprawdę mnie interesują, a na siłę nie czytam. Chyba tyle.


It's funny how things never change in this old town.
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~IcyJus
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-01-2015 22:10
Choć przeczytałam tysiące książek i gdybym miała pisać wszystkie godne polecenia, to byłby to z pewnością mój najdłuższy post na forum. Także polecę te trzy:

Saga Wiedźmin:
Mocna literatura, nie polecam dla osób, którzy nie lubią niesmacznych tekstów czy nadmiernych wulgaryzmów. Dla mnie książka jest cudowna - potężny, wykreowany świat. Bohaterowie tacy bardziej swojscy, a wiedźmin Geralt i jego refleksje na temat świata na pewno długo zapadną nam w pamięci.

Saga najmroczniejsze moce: Wezwanie, Przebudzenie, Odwet:
Opowieść o zwyczajnej nastolatce, która pewnego dnia w szkole widzi...
Świetne książki, tematyka fantasty. O dziwo, brak wampirów. Nie mamy tu do czynienia z jakąś marną historią nudnej nastolatki. Chloe jest ciekawą postacią, ma charakter i moc. Jej dar jest naprawdę intrygujący.
Uwaga: książki zawierają prawdziwe trójkąty miłosne, ale mi jakoś przypadł do gustu ten wątek.

Siewca wiatru:
Kolejna książka dla czytelnika o mocnych nerwach - opowieść o aniołach, którzy raczej świetlistych istot bez skaz nie przypominają. Wszystko przyprawione jest czarnym humorem i wielkim klimatem, któremu ciężko nie dać się porwać.



Edytowane przez Lilla dnia 19-01-2015 15:06
49139190 ? Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-01-2015 15:38
Książki warte polecenia? Jest ich naprawdę bardzo dużo. Ja uwielbiam gatunek fantasy i właściwie prawie wszystkie moje książki są o tej tematyce.

"Szeptem" - Becca Fitzpatrick: główną bohaterką jest 16-letnia Nora Grey, której życie w kilka miesięcy wywróciło się zupełnie do góry nogami, a to za sprawą poznania tajemniczego Patcha. Seria "Szeptem" to zdecydowanie moja ulubiona, jest magia, miłość, tajemnice. Czego chcieć więcej?

"Dary Anioła" - Cassandra Clare: sześciotomowa seria opowiadająca o łowcach demonów - nefilach, pół-aniołach. Tutaj też wątek miłosny jest chyba tym głównym. Osobiście przeczytałam dopiero 2 tomy, ale z całą pewnością skończę tę serię. Książka fajna, ciekawa, szybko się ją czyta.

"Pocałunek Anioła" - Elizabeth Chandler: tutaj kolejna seria o aniołach, nie ukrywam, że mam słabość do takich książek. Opowiada o Ivy, dziewczynie której życie było wręcz idealne. Dobra szkoła, kochająca matka i brat, niesamowity chłopak. Aż do czasu tej pamiętnej nocy, kiedy wszystko się zmieniło. Książka trzyma w napięciu, poszukiwanie mordercy... no, tutaj chyba skończę, żeby nie spoilerować.

"Harry Potter" - J. K. Rowling: sama się sobie dziwię, że dopiero niedawno zaczęłam to czytać. Seria bardzo mi się podoba. Nigdy bym nie wzięła do ręki tej książki, gdyby nie... brak innych książek :D. Kiedy miałam jakieś 9 lat chciałam przeczytać HP, ale wtedy jakoś nie za bardzo mi to wyszło. Chyba każdy oglądał/czytał, więc opis jest tutaj raczej zbędny.



Edytowane przez Cattie dnia 17-02-2015 18:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-01-2015 18:00
Obecnie nie mam czasu, by za dużo czytać (szkoda...), ale mogę parę rzeczy polecić uśmiech

"Władca pierścieni" - J.R.R Tolkien - w zasadzie nikomu przedstawiać nie trzeba, genialne dzieło mistrza fantastyki z akcją i postaciami, które przeszły już do legendy zarówno literatury, jak i filmu. Pozycja obowiązkowa!

"Silmarillion" - J.R.R Tolkien - mało znana książka w cieniu trylogii "Władcy", która opisuje dzieje tolkienowskiego świata - od stworzenia do Trzeciej Ery. Inna od trylogii i "Hobbita", dużo poważniejsza, bardziej baśniowa, przedstawia w całej okazałości największy i najbardziej dopracowany świat fantasy w dziejach.

"Szata" - L.C. Douglas - niezwykła opowieść o młodym rzymskim trybunie Marcellusie Gallio. Wiedzie on zwykłe, nieco irytujące życie, które zmienia się w sposób, którego nie planował. A zaczęło się to podczas brania udziału w egzekucji Jezusa z Narazetu...

"Cyfrowa Twierdza" - D. Brown - ponownie książka w cieniu swoich poprzedniczek: przeciętnego jak dla mnie "Kodu da Vinci" i całkiem niezłych "Aniołów i Demonów". Tajne służby zbudowały superkomputer służący do nie zawsze etycznych i zgodnych z prawem celów. Jednak pewien japoński geniusz wydaje mu wojnę. W ślad za nim rusza zdolna pani kryptolog...
Edytowane przez MrDark dnia 20-01-2015 18:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
19:50:19 17.05.2024
zapraszam na nowy komiks ze starą kreską :> KLIK
^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
~nexusik0
12:17:07 16.05.2024
Słyszałem piosenkę Nemo w radiu i szału nie było. W ogóle mi się nie podobało.
~Cattie0
23:52:20 15.05.2024
ale wgl tekst "Dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo"? słucham? xdd
~Cattie0
23:51:53 15.05.2024
podejrzewam, że Joost został zdyskwalifikowany m.in. przez nastawienie przeciwko Izraelowi - izraelscy dziennikarze byli straszni i gnębili innych uczestników i dziennikarzy, może doprowadzili do rękoczynów, nie wiem. okropna sytuacja.
~Cattie0
23:48:19 15.05.2024
rap, opera, taniec i tekst o wyłamywaniu się z genderowej binarności i odnajdywaniu się w świecie, och mamo, jakie to jest cudowne. od pierwszego obejrzenia chciałam, żeby ta osoba wygrała. i się cieszę ogromnie, tym bardziej że jest propalestyńska: ))
~Cattie0
23:46:52 15.05.2024
no ale ok, mówiąc o występach, to kocham piosenkę Norwegii i norweski w ogóle, ale... jak tylko zobaczyłam występ Szwajcarii.. głos mi uwiązł w gardle. każdy element tej piosenki był tak przepiękny...
~Cattie0
23:45:57 15.05.2024
jestem zdania, że wszystko, co robimy, jest polityczne. nawet jak twierdzimy, że jesteśmy apolityczni, to nie jesteśmy. a bojkot jednostkowy nic nie da, ale na poziomie społeczności już tak. słyszeliście o starbucksie??
~Cattie0
23:43:42 15.05.2024
oj, enter kliknęłam xd no ja też nie oglądałam Eurowizji, postowałam jakieś urywkowe informacje, nie mogę patrzeć z czystym sumieniem na konkurs tworzony przez EBU, który ostro traktuje jakikolwiek sprzeciw wobec ludobójstwa.
~Cattie0
23:42:09 15.05.2024
ja uważam, że bojkot daje dużo,
*Lunaris0
11:04:22 14.05.2024
Z mojej perspektywy finał miał trochę bardzo mocnych piosenek, trochę dobrych i sporo mid. Chciałabym, żeby Litwa była trochę wyżej thou. Cały cyrk z Izraelem to ofc nieporozumienie, but oh well, główny sponsor tegorocznej Eurowizji to firma izraelska xDD
*Lunaris0
11:01:36 14.05.2024
Sadge, że zapomniałam tu obstawić, bo właśnie trzymałam kciuki za wygraną Szwajcarii. Dobra piosenka, a przejść od popu do rapu do opery, utrzymując równowagę na tej antenie, skacząc i biegając to jest sztuka. Drugie miejsce Chorwacji i szóste Irlandii też bardzo cieszą, potężne wokale, moi faworyci
~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
~kolec 2570
15:21:12 12.05.2024
Źle mówi
~kolec 2570
15:21:00 12.05.2024
~nexusik 18:35:52 11.05.2024 Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
Nie wiem co masz na myśli odnośnie prania mózgów, ale trzeba zacząć od tego, że cała Biblia jest przeciwna praktykom katolickim, a to, że kościół czasem mówi tak jak Boże Słowo to wcale nie oznacza, że
~Sivlanaya0
10:46:03 12.05.2024
ale oczywiście kazdy ma inny gust
~Sivlanaya0
10:45:56 12.05.2024
nie mówię że Nemo nie umie śpiewać, tylko że moim zdaniem niektorzy spiewali lepiej,
~clax70
10:40:57 12.05.2024
*wokalem
~clax70
10:40:16 12.05.2024
*zarzucanie
~clax70
10:39:59 12.05.2024
A zarzuca nie komuś z takim wokale braku talentu, jest naprawdę niemiłe. Ale wiadomo, w tamtym roku wygrała Loreen, w tym roku wygrało Nemo, a i tak w obu przypadkach ludzie będą niezadowoleni
~clax70
10:37:11 12.05.2024
Poza tym, gdyby wygrała taka Armenia, Ukraina, czy Izrael, to wtedy dopiero na prawdę byłoby polityczne zwycięstwo
~clax70
10:36:10 12.05.2024
*Armenii
~clax71
10:35:49 12.05.2024
Ale co widzisz politycznego w tym, że wygrały dobry wokal, staging i piosenka? Też uwielbiam występy Ukrainy i Armenia, a Nemo wokal miało świetny, biorąc pod uwagę wymagającą choreografię, którą wykonywało, podczas śpiewania niemal operowych dźwięków
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.